Kinga Rusin
Newsy

Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN": "Z babochłopa, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną!"

Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN": "Z babochłopa, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną!"

Niewiele takich osób poznałem w całym swoim życiu! Tak pełnych pasji, pomysłów i gotowych, by się ciągle uczyć – mówi o Kindze Rusin ( 49 ) w rozmowie z „Party” Piotr Kraśko, który przez cztery lata prowadził z nią „Dzień dobry TVN”.

– Nie wyobrażam sobie mediów bez Kingi. Podziwiam jej ambicję, konsekwencję, bezkompromisowość. Ona zawsze jasno wyraża swoje poglądy, czym jest mi bliska, bo nie lubię lukrujących i nieszczerych – dodaje Małgorzata Ohme.

Po tym, jak Kinga Rusin ogłosiła, że po 15 latach odchodzi z „Dzień dobry TVN”, przyjaciele zaczęli ją wychwalać, nazywając legendą i pionierką telewizji. Katarzyna Sokołowska, Paulina Krupińska-Karpiel, Anna Kalczyńska, Michał Piróg, Ewa Minge, Filip Chajzer dziękowali jej za pracę w jednej stacji i życzyli powodzenia. Czy to oznacza, że Rusin nie zobaczymy już w telewizji?

Kinga Rusin wygląda jak nastolatka w kostiumie kąpielowym. Podobne kupisz w H&M i Reserved
Instagram/Kinga Rusin

Weronika Rosati komentuje aferę z Kingą Rusin! "Wywiad nie jest na jej temat, myślę, że ona nie przeczytała"

Plany, plany…

Na razie dziennikarka o swoich planach wypowiada się dość enigmatycznie. „Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej – mojej dumie”, napisała na Instagramie.

Rok temu pochwaliła się, że w 2018 roku jej firma Pat & Rub miała 100 tys. klientów, którym sprzedała produkty za 28 mln złotych. Rusin mogłaby więc już wcześniej zająć się tylko biznesem, ale nie chciała zrezygnować z telewizji. Nie jest tajemnicą, że kocha kamery i bycie gwiazdą. Dlaczego nie będzie już prowadzić śniadaniówki TVN?

Anna Kalczyńska, koleżanka z programu, uważa, że jego formuła zwyczajnie zaczęła Kingę uwierać. „Dzień dobry TVN jest programem typowo porannym, który ma za zadanie budzić ludzi w dobrym humorze i dawać treści, które są akceptowane przez wszystkich, mało kontrowersyjne, ciekawe, ale też spokojne. To chyba Kindze nie do końca odpowiadało”, powiedziała w rozmowie z portalem Onet Kobieta.

„Kinga ze swoim temperamentem, społecznym i politycznym zaangażowaniem, które wiele razy prezentowała, musi mieć najwyraźniej szersze pole do działania”, dodała Kalczyńska.

Faktycznie, Rusin otwarcie sprzeciwiała się zakazowi aborcji, reformie sądownictwa czy odstrzałowi dzików. W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd nigdy nie ukrywała własnych poglądów. Nie chce ograniczać swojej kariery do biznesu, bo potrzebuje mediów, żeby mówić o ważnych dla niej sprawach. W swoim oświadczeniu zapowiada:

„Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam”.

Czy te programy obejrzymy w TVN?

„Mamy kilka propozycji dla Kingi, rozmawiamy”, powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy Grupy TVN Discovery, portalowi Wirtualne Media.

Rusin przyznała również, że teraz chce się zająć działalnością społeczną, na którą zawsze brakowało jej czasu. W zeszłym roku razem ze swoim partnerem Markiem Kujawą założyła dwa konta na Instagramie: Biało-Czerwone Serca (dla „patriotów o dobrych sercach, którzy nie zgadzają się na zło”) i Zielone Serca (dla tych, którzy „chcą chronić Polską Przyrodę”). Na razie od wielu miesięcy na obu kontach nie ma nowych wpisów.

Metamorfoza babochłopa

„Dla mnie to koniec pewnej epoki w telewizji. Brak Kingi w TVN to jak opowieść o tym, że Leo Messie chce opuścić FC Barcelonę”, powiedział „Fleszowi” Bartosz Węglarczyk, który z Kingą prowadził „DD TVN” przez osiem lat.

Rusin na tę pozycję gwiazdy długo pracowała. Gdy pojawiła się w gmachu przy Woronicza, miała tylko 21 lat. Wtedy na ekranach królowały Bogumiła Wander i Edyta Wojtczak, a Aleksander Bardini mówił o młodziutkiej Kindze „śledź z czekoladą”, bo tak bardzo nie pasowała do konwencji posągowych spikerek. Wtedy, 28 lat temu, Rusin przyszła na casting jako dziewczyna z długimi włosami. Potem dała je sobie ściąć i zrobić trwałą, co do dziś uważa za swój największy wizerunkowy błąd. Prowadziła „Randkę w ciemno” oraz „Teleexpress”. Widzowie polubili ją za wdzięk i naturalność.

Kinga Rusin

Kiedy pomyliła się na wizji, natychmiast przepraszała, by potem wysłuchać od Edyty Wojtczak, że powinna udawać, że tak było napisane w scenariuszu, i do niczego się nie przyznawać. Okazało się, że pokochały ją nie tylko kamery. W 1994 roku dostała Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. W dodatku zakochała się we wschodzącej gwieździe mediów Tomaszu Lisie, który szybko awansował i został korespondentem TVP w Waszyngtonie. Para wyleciała do Stanów zaledwie trzy dni po ślubie, w 1994 roku. Życie Kingi Rusin przypominało wtedy bajkę. Czar prysł po 12 latach, kiedy okazało się, że Tomasz spotyka się z jej przyjaciółką Hanną Smoktunowicz (dziś Lis). Kinga i Tomasz wzięli rozwód. Po nim sympatia widzów dla dziennikarki jeszcze wzrosła. Rusin w 2006 roku wygrała brawurowo „Taniec z gwiazdami”. W wywiadach często powtarzała, że dzięki tańcowi odkryła w sobie kobiecość.

„Zaczęłam przywiązywać wagę do tego, by ładnie siedzieć, ładnie trzymać głowę. (…) Taniec na pewno podniósł poczucie własnej wartości jako kobiety. Nagle z tego babochłopa, jakim byłam, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną”, opowiadała w wywiadzie dla Party.pl.

„TzG” ją zmienił. „Taniec uświadomił mi, że teraz chciałabym poznać mężczyznę, który opiekuje się kobietą, a nie odwrotnie”, mówiła Rusin.

Dopiero cztery lata później poznała na kajtach prawnika Marka Kujawę.

Wszystko mogę!

Dziś Kinga wygląda na szczęśliwą i tego nie ukrywa. Na Instagramie gwiazda, która dobiega pięćdziesiątki, zamieszcza zdjęcia, na których pozuje w skąpym bikini, chwaląc się zgrabnym i wytrenowanym ciałem. Zanim wybuchła epidemia, częste urlopy spędzała na egzotycznych plażach i alpejskich stokach. Niektórych takie epatowanie luksusem drażni. Ale Rusin nie przejmuje się złośliwymi komentarzami. Nie wstydzi się tego, co osiągnęła. Ci, którzy jej nie lubią, twierdzą, że „ma tupet i poczucie wyższości, a w pracy jest trudna”. Na te zarzuty Kinga odpowiadała w „Vivie!”: „Jestem perfekcjonistką. Perfekcjoniści bywają nieznośni i trudni. Poczytuję to sobie za komplement”.

Skąd w niej taka przebojowość?

„Wychowywałam się w skromnych czasach, w skromnej rodzinie. Ale zawsze słyszałam od mojego taty, że nie ma rzeczy niemożliwych. (…) Cały czas, jak on, wpadam na nowe pomysły”, mówiła.

Rok przed 50. urodzinami jest gotowa na kolejny zwrot akcji w swoim życiu. Jaki? Przekonamy się niebawem…

Kinga Rusin w sukience w zwierzęcy wzór
Instagram

Kinga Rusin kończy 49 lat
Instagram/ONS/EastNews
Newsy
Kto mówił na Kingę Rusin "śledź z czekoladą" i dlaczego na początku kariery zafundowała sobie trwałą ondulację?
Kto mówił na Kingę Rusin "śledź z czekoladą" i dlaczego na początku kariery zafundowała sobie trwałą ondulację?

Kinga Rusin bardzo długo pracowała na swoją pozycję wielkiej gwiazdy. Dziś, kiedy zdecydowała się odejść z "DD TVN", żegnają ją wszyscy, w tym dyrektor Edward Miszczak.  Gdy pojawiła się w gmachu przy Woronicza, miała tylko 21 lat. Wtedy na ekranach królowały Bogumiła Wander i Edyta Wojtczak, a Aleksander Bardini mówił o młodziutkiej Kindze „śledź z czekoladą”, bo tak bardzo nie pasowała do konwencji posągowych spikerek. Największy błąd Kingi Rusin Wtedy, 28 lat temu, Rusin przyszła na casting jako dziewczyna z długimi włosami. Potem dała je sobie ściąć i zrobić trwałą (namówił ją na to telewizyjny fryzjer), co do dziś uważa za swój największy wizerunkowy błąd. Prowadziła „Randkę w ciemno” oraz „Teleexpress”. Widzowie polubili ją za wdzięk i naturalność. Kiedy zapowiadała wieczorny film, oglądało ją blisko 20 milionów widzów. Kiedy pomyliła się na wizji, natychmiast przepraszała, by potem wysłuchać od Edyty Wojtczak, że powinna udawać, że tak było napisane w scenariuszu, i do niczego się nie przyznawać. Zobacz także:  Kinga Rusin pokazała swój brzuch na Instagramie. Fani oszaleli! Małżeństwo z Tomaszem Lisem i wyjazd do USA Okazało się, że pokochały ją nie tylko kamery. W 1994 roku dostała Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. W dodatku zakochała się we wschodzącej gwieździe mediów Tomaszu Lisie, który szybko awansował i został korespondentem TVP w Waszyngtonie. Para wyleciała do Stanów zaledwie trzy dni po ślubie, w 1994 roku. Życie Kingi Rusin przypominało wtedy bajkę. Widzowie ją dosłownie kochali. Zwłaszcza gdy mówiła takie rzeczy, że do ślubu poszła w swojej sukience z komunii, bo była tak drobną osobą. Wydawała się skromną dziewczyną, która wychowała się na...

Kinga Rusin
Newsy
Rajska wyspa, szampan na jachcie... Dziś Kinga Rusin kończy 50 lat! Co planuje?
Rajska wyspa, szampan na jachcie... Dziś Kinga Rusin kończy 50 lat! Co planuje?

" Nowe czasy, nowe wyzwania ”, zapowiadała pół roku temu Kinga Rusin , odchodząc z „Dzień dobry TVN”. Widzom mówiła wtedy „do zobaczenia!”, więc wszyscy myśleli, że lada moment znów zobaczymy ją na antenie. TVN jednak właśnie pochwalił się nowymi programami z wiosennej ramówki i występującymi w nich gwiazdami, wśród których… próżno szukać Rusin. Co więcej, jak dowiedziało się „Party” w biurze public relations TVN, stacja ogłosiła już wszystkie nowości, a to znaczy, że w najbliższym czasie Kingi w TVN po prostu nie będzie. Czy dziennikarka nie zainteresowała swoimi pomysłami władz stacji i to jej koniec w telewizji? A może w 50. urodziny gwiazda ma inny plan? Zobacz także:   Kinga Rusin łączy rajskie wakacje z pracą. Walczy jednak z nadmiernym zainteresowaniem i poważnym oszustwem!  Ucieczka do raju Kingi Rusin Rusin, w przeciwieństwie do wielu gwiazd, nigdy nie ukrywała swoich poglądów, także politycznych, i stanowczo ich broniła. Nie było więc dużym zaskoczeniem, że po odejściu z telewizji śniadaniowej pomyślała o nowych wyzwaniach.  „Chcę zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty”, mówiła ambitnie. Informację, że TVN ma dla niej kilka propozycji, potwierdził dyrektor programowy stacji Edward Miszczak. Dlaczego więc Rusin nie ma w telewizji?  – Stacje telewizyjne najczęściej stawiają na sprawdzone formaty z przewidywalną wysoką widownią, bo to właśnie od liczby widzów zależy, ile zarobią na reklamach. Ambitniejsze programy, takie jak chce prowadzić pani Kinga, niestety w Polsce mają niższą oglądalność – tłumaczy Weronika Szwarc-Bronikowska, medioznawca i wiceprezes zarządu domu mediowego Media People....

Edward Miszczak o aferze z Kingą Rusin
East News
Newsy
Edward Miszczak podziękował Kindze Rusin. Po odejściu z "Dzień Dobry TVN" pojawi się w innym programie?
Edward Miszczak podziękował Kindze Rusin. Po odejściu z "Dzień Dobry TVN" pojawi się w innym programie?

Edward Miszczak skomentował decyzję Kingi Rusin, która ogłosiła, że odchodzi z "Dzień Dobry TVN". Jak dyrektor programowy TVN zareagował na wiadomość, że gwiazda nie poprowadzi już śniadaniowego show? Czy wkrótce Kinga Rusin pojawi się w innym programie? Sprawdźcie, co powiedział Miszczak! Edward Miszczak szczerze o Kindze Rusin O tym, że Kinga Rusin nie pojawi się w nowym sezonie "Dzień Dobry TVN" media plotkowały już od kilku tygodni. Spekulacje dotyczące przyszłości dziennikarki w śniadaniowym show pojawiły się, kiedy Piotr Kraśko ogłosił, że znika z "DDTVN". W ostatni poniedziałek (24 sierpnia) Kinga Rusin potwierdziła medialne doniesienia i przyznała, że ona rownież  rezygnuje z prowadzenia hitu TVN.  (...) Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz? - Kinga Rusin napisała na Instagramie. - (...) Jeśli chodzi o telewizję  - wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny - dodała. Teraz decyzję Kingi Rusin skomentował Edward Miszczak!  Kinga od samego początku współtworzyła DD TVN. Dziękujemy jej za te 15 fantastycznych lat wspólnej pracy. Jest naszą wspaniałą gwiazdą związaną ze stacją od początku jej istnienia. Szanujemy jej decyzję oraz chęć podjęcia nowych wyzwań i liczymy na realizację kolejnych programów z jej udziałem. Mamy kilka propozycji dla Kingi, rozmawiamy - dyrektor programowy TVN przyznał w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Informacje o odejściu Kingi Rusin z "DDTVN" skomentowała również jej koleżanka z programu, Anna Kalczyńska. Dziennikarka opublikowała w sieci wpis i zdjęcie,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik