Kinga Rusin
Newsy

Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN": "Z babochłopa, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną!"

Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN": "Z babochłopa, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną!"

Niewiele takich osób poznałem w całym swoim życiu! Tak pełnych pasji, pomysłów i gotowych, by się ciągle uczyć – mówi o Kindze Rusin ( 49 ) w rozmowie z „Party” Piotr Kraśko, który przez cztery lata prowadził z nią „Dzień dobry TVN”.

– Nie wyobrażam sobie mediów bez Kingi. Podziwiam jej ambicję, konsekwencję, bezkompromisowość. Ona zawsze jasno wyraża swoje poglądy, czym jest mi bliska, bo nie lubię lukrujących i nieszczerych – dodaje Małgorzata Ohme.

Po tym, jak Kinga Rusin ogłosiła, że po 15 latach odchodzi z „Dzień dobry TVN”, przyjaciele zaczęli ją wychwalać, nazywając legendą i pionierką telewizji. Katarzyna Sokołowska, Paulina Krupińska-Karpiel, Anna Kalczyńska, Michał Piróg, Ewa Minge, Filip Chajzer dziękowali jej za pracę w jednej stacji i życzyli powodzenia. Czy to oznacza, że Rusin nie zobaczymy już w telewizji?

Kinga Rusin wygląda jak nastolatka w kostiumie kąpielowym. Podobne kupisz w H&M i Reserved
Instagram/Kinga Rusin

Weronika Rosati komentuje aferę z Kingą Rusin! "Wywiad nie jest na jej temat, myślę, że ona nie przeczytała"

Plany, plany…

Na razie dziennikarka o swoich planach wypowiada się dość enigmatycznie. „Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej – mojej dumie”, napisała na Instagramie.

Rok temu pochwaliła się, że w 2018 roku jej firma Pat & Rub miała 100 tys. klientów, którym sprzedała produkty za 28 mln złotych. Rusin mogłaby więc już wcześniej zająć się tylko biznesem, ale nie chciała zrezygnować z telewizji. Nie jest tajemnicą, że kocha kamery i bycie gwiazdą. Dlaczego nie będzie już prowadzić śniadaniówki TVN?

Anna Kalczyńska, koleżanka z programu, uważa, że jego formuła zwyczajnie zaczęła Kingę uwierać. „Dzień dobry TVN jest programem typowo porannym, który ma za zadanie budzić ludzi w dobrym humorze i dawać treści, które są akceptowane przez wszystkich, mało kontrowersyjne, ciekawe, ale też spokojne. To chyba Kindze nie do końca odpowiadało”, powiedziała w rozmowie z portalem Onet Kobieta.

„Kinga ze swoim temperamentem, społecznym i politycznym zaangażowaniem, które wiele razy prezentowała, musi mieć najwyraźniej szersze pole do działania”, dodała Kalczyńska.

Faktycznie, Rusin otwarcie sprzeciwiała się zakazowi aborcji, reformie sądownictwa czy odstrzałowi dzików. W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd nigdy nie ukrywała własnych poglądów. Nie chce ograniczać swojej kariery do biznesu, bo potrzebuje mediów, żeby mówić o ważnych dla niej sprawach. W swoim oświadczeniu zapowiada:

„Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam”.

Czy te programy obejrzymy w TVN?

„Mamy kilka propozycji dla Kingi, rozmawiamy”, powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy Grupy TVN Discovery, portalowi Wirtualne Media.

Rusin przyznała również, że teraz chce się zająć działalnością społeczną, na którą zawsze brakowało jej czasu. W zeszłym roku razem ze swoim partnerem Markiem Kujawą założyła dwa konta na Instagramie: Biało-Czerwone Serca (dla „patriotów o dobrych sercach, którzy nie zgadzają się na zło”) i Zielone Serca (dla tych, którzy „chcą chronić Polską Przyrodę”). Na razie od wielu miesięcy na obu kontach nie ma nowych wpisów.

Metamorfoza babochłopa

„Dla mnie to koniec pewnej epoki w telewizji. Brak Kingi w TVN to jak opowieść o tym, że Leo Messie chce opuścić FC Barcelonę”, powiedział „Fleszowi” Bartosz Węglarczyk, który z Kingą prowadził „DD TVN” przez osiem lat.

Rusin na tę pozycję gwiazdy długo pracowała. Gdy pojawiła się w gmachu przy Woronicza, miała tylko 21 lat. Wtedy na ekranach królowały Bogumiła Wander i Edyta Wojtczak, a Aleksander Bardini mówił o młodziutkiej Kindze „śledź z czekoladą”, bo tak bardzo nie pasowała do konwencji posągowych spikerek. Wtedy, 28 lat temu, Rusin przyszła na casting jako dziewczyna z długimi włosami. Potem dała je sobie ściąć i zrobić trwałą, co do dziś uważa za swój największy wizerunkowy błąd. Prowadziła „Randkę w ciemno” oraz „Teleexpress”. Widzowie polubili ją za wdzięk i naturalność.

Kinga Rusin

Kiedy pomyliła się na wizji, natychmiast przepraszała, by potem wysłuchać od Edyty Wojtczak, że powinna udawać, że tak było napisane w scenariuszu, i do niczego się nie przyznawać. Okazało się, że pokochały ją nie tylko kamery. W 1994 roku dostała Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. W dodatku zakochała się we wschodzącej gwieździe mediów Tomaszu Lisie, który szybko awansował i został korespondentem TVP w Waszyngtonie. Para wyleciała do Stanów zaledwie trzy dni po ślubie, w 1994 roku. Życie Kingi Rusin przypominało wtedy bajkę. Czar prysł po 12 latach, kiedy okazało się, że Tomasz spotyka się z jej przyjaciółką Hanną Smoktunowicz (dziś Lis). Kinga i Tomasz wzięli rozwód. Po nim sympatia widzów dla dziennikarki jeszcze wzrosła. Rusin w 2006 roku wygrała brawurowo „Taniec z gwiazdami”. W wywiadach często powtarzała, że dzięki tańcowi odkryła w sobie kobiecość.

„Zaczęłam przywiązywać wagę do tego, by ładnie siedzieć, ładnie trzymać głowę. (…) Taniec na pewno podniósł poczucie własnej wartości jako kobiety. Nagle z tego babochłopa, jakim byłam, stałam się poruszającą płynnie dziewczyną”, opowiadała w wywiadzie dla Party.pl.

„TzG” ją zmienił. „Taniec uświadomił mi, że teraz chciałabym poznać mężczyznę, który opiekuje się kobietą, a nie odwrotnie”, mówiła Rusin.

Dopiero cztery lata później poznała na kajtach prawnika Marka Kujawę.

Wszystko mogę!

Dziś Kinga wygląda na szczęśliwą i tego nie ukrywa. Na Instagramie gwiazda, która dobiega pięćdziesiątki, zamieszcza zdjęcia, na których pozuje w skąpym bikini, chwaląc się zgrabnym i wytrenowanym ciałem. Zanim wybuchła epidemia, częste urlopy spędzała na egzotycznych plażach i alpejskich stokach. Niektórych takie epatowanie luksusem drażni. Ale Rusin nie przejmuje się złośliwymi komentarzami. Nie wstydzi się tego, co osiągnęła. Ci, którzy jej nie lubią, twierdzą, że „ma tupet i poczucie wyższości, a w pracy jest trudna”. Na te zarzuty Kinga odpowiadała w „Vivie!”: „Jestem perfekcjonistką. Perfekcjoniści bywają nieznośni i trudni. Poczytuję to sobie za komplement”.

Skąd w niej taka przebojowość?

„Wychowywałam się w skromnych czasach, w skromnej rodzinie. Ale zawsze słyszałam od mojego taty, że nie ma rzeczy niemożliwych. (…) Cały czas, jak on, wpadam na nowe pomysły”, mówiła.

Rok przed 50. urodzinami jest gotowa na kolejny zwrot akcji w swoim życiu. Jaki? Przekonamy się niebawem…

Kinga Rusin w sukience w zwierzęcy wzór
Instagram

Kinga Rusin kończy 49 lat
Instagram/ONS/EastNews
Newsy
Kto mówił na Kingę Rusin "śledź z czekoladą" i dlaczego na początku kariery zafundowała sobie trwałą ondulację?
Kto mówił na Kingę Rusin "śledź z czekoladą" i dlaczego na początku kariery zafundowała sobie trwałą ondulację?

Kinga Rusin bardzo długo pracowała na swoją pozycję wielkiej gwiazdy. Dziś, kiedy zdecydowała się odejść z "DD TVN", żegnają ją wszyscy, w tym dyrektor Edward Miszczak.  Gdy pojawiła się w gmachu przy Woronicza, miała tylko 21 lat. Wtedy na ekranach królowały Bogumiła Wander i Edyta Wojtczak, a Aleksander Bardini mówił o młodziutkiej Kindze „śledź z czekoladą”, bo tak bardzo nie pasowała do konwencji posągowych spikerek. Największy błąd Kingi Rusin Wtedy, 28 lat temu, Rusin przyszła na casting jako dziewczyna z długimi włosami. Potem dała je sobie ściąć i zrobić trwałą (namówił ją na to telewizyjny fryzjer), co do dziś uważa za swój największy wizerunkowy błąd. Prowadziła „Randkę w ciemno” oraz „Teleexpress”. Widzowie polubili ją za wdzięk i naturalność. Kiedy zapowiadała wieczorny film, oglądało ją blisko 20 milionów widzów. Kiedy pomyliła się na wizji, natychmiast przepraszała, by potem wysłuchać od Edyty Wojtczak, że powinna udawać, że tak było napisane w scenariuszu, i do niczego się nie przyznawać. Zobacz także:  Kinga Rusin pokazała swój brzuch na Instagramie. Fani oszaleli! Małżeństwo z Tomaszem Lisem i wyjazd do USA Okazało się, że pokochały ją nie tylko kamery. W 1994 roku dostała Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku”. W dodatku zakochała się we wschodzącej gwieździe mediów Tomaszu Lisie, który szybko awansował i został korespondentem TVP w Waszyngtonie. Para wyleciała do Stanów zaledwie trzy dni po ślubie, w 1994 roku. Życie Kingi Rusin przypominało wtedy bajkę. Widzowie ją dosłownie kochali. Zwłaszcza gdy mówiła takie rzeczy, że do ślubu poszła w swojej sukience z komunii, bo była tak drobną osobą. Wydawała się skromną dziewczyną, która wychowała się na...

Edward Miszczak o aferze z Kingą Rusin
East News
Newsy
Edward Miszczak podziękował Kindze Rusin. Po odejściu z "Dzień Dobry TVN" pojawi się w innym programie?
Edward Miszczak podziękował Kindze Rusin. Po odejściu z "Dzień Dobry TVN" pojawi się w innym programie?

Edward Miszczak skomentował decyzję Kingi Rusin, która ogłosiła, że odchodzi z "Dzień Dobry TVN". Jak dyrektor programowy TVN zareagował na wiadomość, że gwiazda nie poprowadzi już śniadaniowego show? Czy wkrótce Kinga Rusin pojawi się w innym programie? Sprawdźcie, co powiedział Miszczak! Edward Miszczak szczerze o Kindze Rusin O tym, że Kinga Rusin nie pojawi się w nowym sezonie "Dzień Dobry TVN" media plotkowały już od kilku tygodni. Spekulacje dotyczące przyszłości dziennikarki w śniadaniowym show pojawiły się, kiedy Piotr Kraśko ogłosił, że znika z "DDTVN". W ostatni poniedziałek (24 sierpnia) Kinga Rusin potwierdziła medialne doniesienia i przyznała, że ona rownież  rezygnuje z prowadzenia hitu TVN.  (...) Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz? - Kinga Rusin napisała na Instagramie. - (...) Jeśli chodzi o telewizję  - wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny - dodała. Teraz decyzję Kingi Rusin skomentował Edward Miszczak!  Kinga od samego początku współtworzyła DD TVN. Dziękujemy jej za te 15 fantastycznych lat wspólnej pracy. Jest naszą wspaniałą gwiazdą związaną ze stacją od początku jej istnienia. Szanujemy jej decyzję oraz chęć podjęcia nowych wyzwań i liczymy na realizację kolejnych programów z jej udziałem. Mamy kilka propozycji dla Kingi, rozmawiamy - dyrektor programowy TVN przyznał w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Informacje o odejściu Kingi Rusin z "DDTVN" skomentowała również jej koleżanka z programu, Anna Kalczyńska. Dziennikarka opublikowała w sieci wpis i zdjęcie,...

Kinga Duda z tatą, Andrzejem Dudą
East News
Newsy
Kinga Duda wejdzie do polityki na stałe? "To osobista decyzja prezydenta i jego żony Agaty"
Kinga Duda wejdzie do polityki na stałe? "To osobista decyzja prezydenta i jego żony Agaty"

Czy powołanie  Kingi Dudy  na doradczynię prezydenta Andrzeja Dudy to wstęp do jej kariery politycznej?  Spośród 13 doradców powołanych przez prezydenta Andrzeja Dudę jego córka Kinga Duda (24) jest najmłodsza. Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP nie ma informacji, w czym konkretnie będzie doradzać, można tam jednak przeczytać, że córka głowy państwa specjalizuje się „w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”. Zobacz także:  Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy  Powołanie Kingi na to stanowisko spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mediów i ludzi ze świata polityki. „To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym, co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę (…). I w jakiej to sprawie posłuszna i nijaka pani Kinga może doradzać tatusiowi”, grzmiała na Facebooku etyczka Magdalena Środa. Czy córka prezydenta sprawdzi się w nowej funkcji i dlaczego się na nią zdecydowała? WAŻNY PUNKT W CV? W zeszłym roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, zgłębiała tajniki prawa w Waszyngtonie, a po powrocie do Polski wzięła udział w międzynarodowym konkursie dla studentów prawa. Ukończyła go na podium i w ramach nagrody wyjechała do Londynu na półroczny staż w prestiżowej kancelarii. Miesięczne wynagrodzenie stażysty wynosi tam ok. 1,5 tys. funtów. Prezydentowi Kinga doradzać będzie za darmo. Nowe stanowisko nie będzie się też wiązać z jakimikolwiek przywilejami. „Kindze Dudzie (…) nie przysługują żadne dodatkowe profity, jak np. gabinet, ochrona,...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner