Karpia powinno się głodzić zanim przygotujemy z niego wigilijną potrawę? Tak właśnie twierdzi m.in. Magda Gessler, która podczas jednej z konferencji zaskoczyła swoim wyznaniem. Według doniesień "Super Expressu" znana restauratorka i prowadząca "Kuchenne rewolucje" miała powiedzieć wówczas, że ryba  jest naprawdę zdrowa i czysta, kiedy się ją głodzi przez tydzień. Wypowiedź Magdy Gessler z pewnością nie spodobała się obrońcom praw zwierząt, którzy apelują, żeby nie męczyć karpi i traktować je w humanitarny sposób. 

Wygląda na to, że sugestie, żeby głodzić karpie nie spodobały się również Kindze Rusin, która już kilka dni temu na swoim profilu na Instagramie apelowała, żeby Polacy nie kupowali żywych ryb. Teraz w rozmowie z "Super Expressem" komentuje głodzenie karpi!

W moim domu nie je się karpia. Nie wiem, czy wygłodzony czy najedzony jest lepszy. Nie zamierzam tego porównywać. Mogę jeść suchy chleb na wigilię i też mi będzie smakował - przynała gwiazda TVN. 

Sprawa głodzenia karpi z pewnością wywołuje ogromne emocje, a Wy po czyjej stronie jesteście. Zgadzacie się z teorią Magdy Gessler, czy wolicie być jak Kinga Rusin, która zrezygnowała z jedzenia karpia w wigilię? 

Zobacz także: Te święta Kinga Rusin zapamięta na długo! Taco Hemingway pojawi się u niej na Wigilii?

Magda Gessler twierdzi, że karpia trzeba głodzić przed zabiciem.

Magda Gessler

Kinga Rusin z kolei całkowicie zrezygnowała z jedzienia karpia w wigilię.

Kinga Rusin

 

 

Więcej na temat Kinga Rusin Magda Gessler