Kinga Duda z tatą, Andrzejem Dudą
East News
Newsy

Kinga Duda wejdzie do polityki na stałe? "To osobista decyzja prezydenta i jego żony Agaty"

Kinga Duda wejdzie do polityki na stałe? "To osobista decyzja prezydenta i jego żony Agaty"

Czy powołanie Kingi Dudy na doradczynię prezydenta Andrzeja Dudy to wstęp do jej kariery politycznej? 

Spośród 13 doradców powołanych przez prezydenta Andrzeja Dudę jego córka Kinga Duda (24) jest najmłodsza. Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP nie ma informacji, w czym konkretnie będzie doradzać, można tam jednak przeczytać, że córka głowy państwa specjalizuje się „w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”.

Zobacz także: Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy 

Powołanie Kingi na to stanowisko spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mediów i ludzi ze świata polityki. „To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym, co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę (…). I w jakiej to sprawie posłuszna i nijaka pani Kinga może doradzać tatusiowi”, grzmiała na Facebooku etyczka Magdalena Środa. Czy córka prezydenta sprawdzi się w nowej funkcji i dlaczego się na nią zdecydowała?

Kinga Duda i Andrzej Duda
East News

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

WAŻNY PUNKT W CV?

W zeszłym roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, zgłębiała tajniki prawa w Waszyngtonie, a po powrocie do Polski wzięła udział w międzynarodowym konkursie dla studentów prawa. Ukończyła go na podium i w ramach nagrody wyjechała do Londynu na półroczny staż w prestiżowej kancelarii. Miesięczne wynagrodzenie stażysty wynosi tam ok. 1,5 tys. funtów. Prezydentowi Kinga doradzać będzie za darmo. Nowe stanowisko nie będzie się też wiązać z jakimikolwiek przywilejami.

„Kindze Dudzie (…) nie przysługują żadne dodatkowe profity, jak np. gabinet, ochrona, środki pieniężne czy samochód”, podkreślił w rozmowie z Interią rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski.

Mimo to komentatorzy zwracają uwagę, że funkcja prezydenckiego doradcy może być dla Kingi ważnym szczeblem w karierze.

Kinga Duda
East News

– Niektórzy zarzucają Kindze, że zależy jej na wpisie do CV, ale przecież ona ma w CV wpisane, że jest córką prezydenta! To wystarczy, aby zrobić na przyszłych pracodawcach wrażenie! – mówi w rozmowie z „Fleszem” Ewa Minge.

Inne zdanie ma Karolina Korwin Piotrowska.

– „Córka prezydenta” w CV to żadne osiągnięcie, raczej deprecjonowanie jej dokonań – twierdzi.

Czy nowa posada może oznaczać start w polityce?

– Nie życzyłabym jej tego, bo to brudny sport. Chciałabym jednak, aby pozytywnie nas zaskoczyła jako doradczyni prezydenta – dodaje dziennikarka.

Z kolei „Polityka” donosi, że to rodzice naciskali Kingę, by objęła funkcję doradcy:

„To osobista decyzja prezydenta i jego żony Agaty. (…) (Kinga Duda) myśli o międzynarodowej karierze prawniczej, a taki zapis w życiorysie może jej pomóc”, cytuje tygodnik osobę z otoczenia głowy państwa.

Czy Kinga sobie poradzi?

– Na pewno nie będzie jej łatwo. Jako matka i osoba znana już jej współczuję. Mam nadzieję, że jest przygotowana i zahartowana – dodaje Ewa Minge.

Kinga Duda
East News

SHOW-BIZNES NIE DLA NIEJ

Kinga okazji do zahartowania się miała mnóstwo. Od pięciu lat mierzy się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Jak to początkowo znosiła, zdradził jej znajomy Maciej Musiał: „Ona kompletnie sobie nie radziła z popularnością. Wszyscy znajomi robili jej zdjęcia, kręcili sobie z nią filmiki. Tłumaczyłem jej, że musi wyznaczać granice”, mówił w programie Kuby Wojewódzkiego aktor. Granicę miała wyznaczyć podobno dopiero Agata Kornhauser-Duda, która poleciła córce usunąć się w cień i skupić na nauce. Tak też Kinga zrobiła. Od tego czasu jest o niej głośno tylko w kontekście sukcesów zawodowych. Na temat życia prywatnego i osobistych przekonań Kinga milczy.

NOWE WYZWANIE

Ciszę przerwała ostatnio raz, podczas tegorocznego wieczoru wyborczego taty. Z mównicy zaapelowała: „(…) wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek”.

Zobacz także: Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek"

Jej przemówienie spotkało się z mieszanymi opiniami, podobnie jak informacja, że została doradczynią prezydenta. A jednak dziedzin, w których Kinga może się wykazać na tym stanowisku, jest sporo. – Jej pokolenie to prawdziwe tsunami światopoglądowe, ludzie zaangażowani w sprawy ekologii i praw człowieka. Właśnie w tych kierunkach Kinga powinna delikatnie pchnąć swojego tatę – radzi Korwin Piotrowska.

– Mam nadzieję, że odziedziczyła rockandrollowe geny po swoim wujku, poecie Jakubie Kornahuserze, i tego rock and rolla przemyci do prezydentury taty – dodaje ze śmiechem. Ewa Minge dopowiada:

– Dajmy jej szansę, jest przecież wykształconą dziewczyną. To głos młodego pokolenia, którego bardzo brakuje – mówi.

Czy córka prezydenta wykorzysta tę szansę? Dowiemy się pewnie niebawem.

Kinga Duda z tatą, Andrzejem Dudą
East News

Kinga Duda
East News
Newsy
Kinga Duda wynajęła mieszkanie w Warszawie za 3000 zł! "Przyszła z ochroną"
Kinga Duda wynajęła mieszkanie w Warszawie za 3000 zł! "Przyszła z ochroną"

Kinga Duda zdecydowała się wynająć mieszkanie w Warszawie. Szczegóły na temat jej nowego miejsca zamieszkania zdradziła... Klaudia Klara - popularna youtuberka! Ze szczegółami lecz w zabawny sposób przedstawiła, jak wyglądało wynajęcie nowego lokum przez córkę prezydenta.  Podobno ochronę miała, a do mieszkania wjechała windą sama. - opowiadała entuzjastycznie  Zobaczcie, co jeszcze zdradziła na temat nowego lokum córki Andrzeja Dudy.  Zobacz także:  Co dokładnie robi i ile zarabia Kinga Duda? Szef gabinetu Andrzeja Dudy się wygadał Kinga Duda wynajęła mieszkanie w Warszawie za 3000 zł  Kinga Duda wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii. Od kilku miesięcy pełni funkcję doradcy prezydenta w kancelarii Andrzeja Dudy.  Córka prezydenta ma udzielać rad "w zakresie bardzo szczególnym, jakim jest polubowne załatwianie sporów, arbitraż". Jedną ze szczególnych dziedzin eksperckich Kingi Dudy ma być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. - powiedział o obowiązkach zawodowych córki Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski w rozmowie z RMF FM.  Funkcja Kingi Dudy jest wolontariatem, co znaczy, że córka prezydenta nie pobiera wynagrodzenia finansowego. W sieci właśnie pojawiły się informacje, gdzie mieszka Kinga Duda po przeprowadzce do stolicy. W sieci pojawił się materiał wideo autorstwa popularnej komediowej youtuberki, która przytoczyła rozmowę z koleżanką, która wynajęła mieszkanie Kindze Dudzie w Warszawie.  Z materiału dowiadujemy się, że Kinga Duda płaci za dwupokojowe mieszkanie w Śródmieściu w Warszawie. Miesięczny koszt to od 2,5 do 3 tysięcy złotych miesięcznie. Klaudia Klara zdradziła, że córka prezydenta wynajęła dwupokojowe lokum. Na miejsce przyjechała z ochroną: ...

Kinga Duda
East News
Newsy
Wiadomo czym Kinga Duda będzie zajmowała się w kancelarii prezydenta. Jej obowiązki zaskakują!
Wiadomo czym Kinga Duda będzie zajmowała się w kancelarii prezydenta. Jej obowiązki zaskakują!

Kinga Duda otrzymała pracę w Kancelarii Andrzeja Dudy . Córka prezydenta została powołana na tę funkcję już w sierpniu 2020 roku. Wiadomo jednak, że będzie wykonywała obowiązki nieodpłatnie. Czym będzie się zajmowała Kinga Duda i w czym konkretnie będzie doradzała głowie państwa?  Zobacz także:  Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy Czym Kinga Duda będzie zajmowała się w Kancelarii Prezydenta? Powołanie Kingi Dudy na stanowisko jednego z doradców prezydenta wywołało sporo kontrowersji. Błażej Spychalski, rzecznik Andrzeja Dudy i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, wyjaśnił na czym polegają nowe obowiązki córki prezydenta:  Kinga Duda doradza panu prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży, ale także np. w sprawach bardzo skomplikowanych jak pozasądowe rozstrzyganie sporów na arenie międzynarodowej - powiedział w wywiadzie z Polsat News Dodał również, że Andrzejowi Dudzie zależy, aby sytuacja zatrudnienia jego córki była dla wszystkich jasna:  Dla pana prezydenta bardzo istotną sprawą, jedną z najistotniejszych w polityce, jest kwestia transparentności. Powołanie Kingi Dudy na doradcę społecznego, podkreślam społecznego, nie mamy tutaj żadnego zatrudnienia jak niektórzy próbują twierdzić, jest właśnie wyrazem takiej transparentności. To jest usankcjonowanie pewnego stanu, który i tak już od dłuższego czasu miał miejsce. Czy społeczna praca w kancelarii ojca będzie dobrym startem w karierze prawniczej Kingi Dudy?  Zobacz także:  Kinga Duda w seksownej mini tańczy i śpiewa na scenie! W sieci pojawiło się nagranie sprzed lat Kinga Duda będzie doradzała Prezydentowi w sprawach ludzi młodych, młodzieży oraz takich jak pozasądowe rozstrzyganie sporów...

Kinga Duda
East News
Newsy
Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy 
Kinga Duda dostała pracę w kancelarii prezydenckiej. Wiadomo ile zarabia córka Andrzeja Dudy 

Kinga Duda została doradczynią społeczną w kancelarii Prezydenta. Została powołana na tę funkcję w sierpniu 2020 roku. Ile będzie zarabiała córka Andrzeja Dudy ? Ta kwestia wywołała lawinę komentarzy w sieci. Głos w sprawie zabrał sam prezydent. Jaki charakter będzie miało nowe stanowisko jego córki?  Kinga Duda ma dopiero 25 lat i jest świeżo po studiach prawniczych. O takim starcie kariery wielu jej rówieśników może tylko pomarzyć.  Zobacz także:  Ważny apel Kingi Dudy na wieczorze wyborczym ojca! "Wszyscy zasługujemy na szacunek" Kinga Duda doradczynią społeczną prezydenta  Kinga Duda dołączyła do grona doradców prezydenta. Na stronie kancelarii została wymieniona jako jedna z trzynastu doradców społecznych. Ile będzie zarabiała z tytułu swojej funkcji? Tę sprawę, odpowiadając na pytania internautów, skomentował Andrzej Duda na swoim Twitterze:  "Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji Kinga Duda ma 25 lat i jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC).  Jak czytamy na stronie kancelarii prezydenckiej jest: Uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne. Żródło...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik