Mateusz Morawiecki z synem i mamą na pogrzebie ojca, Kornela Morawieckiego
East News

Kornel Morawiecki rozstał się z żoną, ale matka Mateusza Morawieckiego była przy nim do samego końca

Mateusz Morawiecki z synem i mamą na pogrzebie ojca, Kornela Morawieckiego
East News

Jadwiga Morawiecka żegna swojego męża. Kornel Morawiecki zmarł 30 września. 78-letni polityk od kilku miesięcy walczył z rakiem trzustki. Niedawno trafił do szpitala, a lekarze określali jego stan jako ciężki. Niestety, kilka dni temu media poinformowały, że Kornel Morawiecki przegrał walkę o życie. Pogrzeb ojca premiera odbędzie się w sobotę, 5 października o godz. 12:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, a o godz. 15.00  rozpoczną się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W piątek 4 października  trumna z ciałem Kornela Morawieckiego została wystawiona w Sejmie. Na poruszające pożegnanie przybyli  jego najbliżsi, przyjaciele i współpracownicy. W Sejmie nie zabrakło również Jadwigi Morawieckiej, z którą polityk rozstał się wiele lat temu. 

Kornel Morawiecki nigdy nie rozwiódł się z żoną

Kilka lat temu Kornel Morawiecki udzielił wywiadu, który zelektryzował polskie media. Ojciec obecnego premiera w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział wówczas o swoim życiu uczuciowym. Polityk nie ukrywał, że chociaż wciąż jest w związku małżeńskim z Jadwigą Morawiecką, to w jego życiu jest inna kobieta.

Oczywiście kocham swoją żonę, ale z nią nie jestem od dłuższego czasu. Tak się potoczyło... Ale nie mamy rozwodu. Byłem z Jadzią do 1981 roku. Wtedy przyszedł stan wojenny, a wcześniej, bo w 1976 roku, poznałem Annę. Zakochaliśmy się...- przyznał Kornel Morawiecki. Urwał nam się kontakt. Odnaleźliśmy się na początku lat 90. Pokochaliśmy się. Anna jest ode mnie młodsza o 15 lat. Mamy 22-letniego syna Jerzego. To piękna, mądra kobieta. Bardzo ją kocham. 

Pomimo rozstania, Kornel Morawiecki miał bardzo dobre relacje ze swoją żoną. Jak informował ostatnio "Fakt" Jadwiga Morawiecka odwiedziła polityka w szpitalu, gdzie przebywał przed śmiercią, a dziś razem z rodziną wzięła udział w uroczystości pożegnalnej w Sejmie. Kornela Morawieckiego żegnali również jego syn Mateusz Morawiecki z żoną i dziećmi. 

Bliskim Kornela Morawieckiego składamy kondolencje.

Zobacz także: Jan Kobuszewski nie żyje. Wybitny aktor zmarł w wieku 85 lat

Jadwiga Morawiecka żegna swojego męża.

Pożegnanie Kornela Morawieckiego
East News

Rodzina i bliscy wzięli udział w uroczystości w Sejmie. 

Mateusz Morawiecki z synem i mamą na pogrzebie ojca, Kornela Morawieckiego
East News

 

Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48