Korwin Piotrowska o Jowicie Budnik
ONS

Korwin o Budnik: Nie jest seksbombą ani ikoną stylu

Korwin Piotrowska o Jowicie Budnik
ONS

Karolina Korwin Piotrowska jest baczną obserwatorką show-biznesu. Dziennikarka w swoich felietonach dla magazynu "Party" co dwa tygodnie prześwietla jedną z postaci świata kultury.

W tym tygodniu Karolina pod lupę wzięła Jowitę Budnik. Ta aktorka może nie jest znana szerokim masom, ale jak uważa dziennikarka jest to postać wybitna i warta uwagi, gdyż w tym co robi jest fenomenalna.

- Jest w Polsce grupa artystów, których zdjęć na próżno szukać na kolorowych okładkach czy w rankingach najlepiej ubranych. Media zajmują się nimi mało, sami zainteresowani niezbyt o to zabiegają, bo pracują i żyją jak normalni ludzie, a nie na pokaz. Robi się o nich głośno, kiedy odnoszą sukces zawodowy i możemy być z nich dumni. Taka jest Jowita Budnik, kiedyś Miondlikowska. To nie jest tania seksbomba ani „ikona mody”. To jest AKTORKA - pisze Korwin Piotrowska.


Felietonistka wylicza najważniejsze role aktorki, od jej debiutu w wieku 12 w filmie "Kochankowie mojej mamy", poprzez telenowelę "W labiryncie" czy fenomenalną kreację w "Placu Zbawiciela". Karolina postanowiła przybliżyć postać Budnik, gdyż z powrotem będzie o niej głośno. Wszystko za sprawą obrazu Krzysztofa Krauze, w którym gra tytułową bohaterkę:

- Zagrała, znowu u Krauzego, w filmie „Papusza” o cygańskiej poetce odrzuconej przez Cyganów za zdradzenie ich tajemnic. Światowe recenzje filmu, który został pokazany na festiwalu w Karlovych Varach (polska premiera jesienią), są świetne. Ona na zdjęciach – hipnotyzująca! I jako młoda kobieta z papierosem, i jako krucha staruszka o twarzy pooranej przez życie i wiek. Jest wiarygodna jak mało która aktorka w polskim kinie. Czy wynika to z tego, że myśli i ma szacunek do pracy? Że ma do świata dystans, który uwiarygadnia wszystko, w czym zagra, i czyni każdą jej rolę ważną? Nie wiem. Wiem za to jedno: że na nową rolę Jowity, znając rytm jej pracy, przyjdzie poczekać. Ale wiem, że warto!


Po takich słowach jesteśmy sami ciekawi filmu "Papusza". Wybierzecie się do kin?

Zobacz: Korwin o Górniak w The Voice: Marnuje talent

Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48