Puste ławki w szkole
East News

Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkoły? Padła wstępna data!

Puste ławki w szkole
East News

Kiedy uczniowie będą mogli wrócić do swoich szkół? Czy do wakacji dzieci będą musiały uczyć się w domach? Rodzice wciąż szukają odpowiedzi na te pytania. Władze wprowadziły ostatnio drugi etap odmrażania gospodarki i powoli łagodzą wcześniej wprowadzone obostrzenia. Po majówce zostały otwarte galerie handlowe i hotele, które teraz działają w nowym reżimie sanitarnym. Rząd wskazał również, że od 6 maja samorządy mogą otwierać żłobki i przedszkola. A co z dziećmi, które uczęszczają do szkoły? Czy przed wakacjami spotkają się z kolegami i koleżankami w swojej klasie? Jest wstępna data powrotu dzieci do szkoły!

Powrót do szkoły przed wakacjami?

Jak już wiemy, władze przedłużyły ostatnio zasiłek opiekuńczy, który będzie mógł być pobierany do 24 maja. Czy w związku z tym pod koniec miesiąca dzieci wrócą do szkoły? Od kilku tygodni władze informują, że jako pierwsi w ławkach szkolnych zasiądą najprawdopodobniej uczniowie klas 1-3. Dzieci miałyby wrócić do szkoły wraz z wprowadzeniem trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Wciąż nie wiadomo jednak co z uczniami klas 4-8. Przedstawiciele władz nie mówią jeszcze o konkretnych datach, jednak media dotarły do nieoficjalnych informacji na ten temat! Według doniesień portalu wp.pl szkoły zostaną otwarte w czerwcu, czyli zaledwie kilka tygodni przed końcem roku szkolnego! Czy tak się stanie? Decyzje w tej sprawie być może zostaną podjęte w drugiej połowie maja - czyli najprawdopodobniej już za kilka dni:

Dziś jeszcze nie wiem, czy uruchomimy szkoły w pełni. To będzie zależało głównie od opinii ministra zdrowia, a on tę opinię wyda na podstawie danych epidemicznych. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, to będziemy chcieli chociaż na kilka tygodni uruchomić szkoły w tej tradycyjnej formule – powiedział minister Piontkowski w radiowej Jedynce.

Przypominamy przy okazji, że ostatnio władze zezwoliły na organizowanie kolonii i obozów dla dzieci. 

Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji - informowało biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju. 

Myślicie, że przed wakacjami dzieci naprawdę wrócą do szkoły?

Zobacz także: Padła wstępna data otwarcia restauracji! To wcześniej niż myśleliśmy, ale jest kilka warunków

Dzieci wrócą do szkoły w czerwcu?

East News

Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte w drugiej połowie maja.

Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37