Jadwiga Emilewicz zapowiada otwarcie gospodarki do końca czerwca
East News

Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin! "Pojawią się kolejne poluzowania"

Jadwiga Emilewicz zapowiada otwarcie gospodarki do końca czerwca
East News

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zabrała głos w sprawie dalszych kroków dotyczących odmrażania gospodarki. Zapowiedziała, że wkrótce nastąpią kolejne poluzowania obostrzeń, zdradzając realny termin przywrócenia gospodarki do normalnego funkcjonowania. Kiedy możemy się tego spodziewać? I czy możemy liczyć na wprowadzenie stanu sprzed pandemii koronawirusa

Zobacz także: Linie lotnicze wznawiają loty, ale na zupełnie nowych zasadach! Jak będzie wyglądała podróż samolotem?

Jadwiga Emilewicz zdradza realną datę odmrożenia gospodarki 

Jadwiga Emilewicz w rozmowie z dziennikiem "Polska Times" zapowiedziała, że gospodarka ma zostać odmrożona do końca czerwca. Niedługo mają zostać poluzowane kolejne restrykcje. Gdyby w wyniku znoszenia obostrzeń liczba zachorowań gwałtownie wzrosła, niektóre z nich mogą zostać wprowadzone ponownie. 

Wkrótce pojawią się kolejne poluzowania. Ale też wszystko będzie podlegać stałej ewaluacji. Gdyby się okazało, że nagle liczba zachorowań zaczyna gwałtownie rosnąć, to wcale nie wykluczone, że z części poluzowań będziemy musieli się wycofać. Swoją drogą odpowiedzialne zachowania Polaków w czasie epidemii, pokazują, że taka decyzja byłaby akceptowalna społecznie - powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Polska Times"

Minister rozwoju wskazała koniec czerwca jako datę realnego odmrożenia gospodarki ale zastrzegła, żeby nie traktować tego, jako powrotu do stanu sprzed pandemii: 

Nasz scenariusz bazowy zakłada, że na koniec czerwca. Ale też proszę tego nie traktować tego jako powrotu do stanu sprzed wybuchu pandemii. Nawet w sytuacji, gdy wszystkie sklepy zostaną otwarte w pełnym wymiarze, to i tak dalej będą obowiązywały różnego rodzaju restrykcje sanitarne. Nowa normalność w wielu miejscach będzie się różnić od tego, do czego się przyzwyczailiśmy przed kryzysem.

Skomentowała również aktualną sytuację w gospodarce: 

Na pewno nie spodziewam się szybkiego odbicia w kształcie litery V - gdyby tak miało być, to już w pierwszym miesiącu kryzysu widzielibyśmy oznaki ożywania.

Decyzje o kolejnych etapach odmrażania gospodarki są bardzo dynamiczne. 

Zobacz także: Co ze szczytem zachorowań w Polsce? Niepokojąca opinia epidemiologa

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała odmrożenie gospodarki do końca czerwca. 

Jadwiga Emilewicz na konferencji prasowej
East News

Niedługo mają zostać poluzowane kolejne restrykcje. Minister rozwoju zapowiedziała jednak, żeby nie traktować tego jako powrotu do stanu sprzed pandemii. Wciąż będą obowiązywały restrykcje sanitarne. Gdyby się okazało, że z powodu poluzowanych obostrzeń liczba chorych gwałtownie wzrosła, zakazy zostaną wprowadzone ponownie.

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kiedy premiera drugiej części "365 dni"?! Jak koronawirus wpłynął na plany produkcji? Zdradziła Anna Maria-Siekulcka!

zobacz 02:56