Chłopczyk w garniturze
Facebook
Newsy

Kiedy miał trzy lata, wolontariusze cudem uratowali go od śmierci z wycieńczenia. Dziś ma osiem i zaczął nowe życie!

Historia chłopca o imieniu Hope poruszyła ludzi na całym świecie. Cudem ocalały 3-latek, dziś cieszy się życiem. Właśnie pokazano jego najnowsze zdjęcia.

Zdjęcie, które pojawiło się w 2016 roku, wstrząsnęło całym światem. Skrajnie wyczerpany, wychudzony 3-latek, pojony wodą przez wolontariuszkę w jednym z nigeryjskich miast, to obraz ciężki do wymazania z pamięci. Jak się okazuje, teraz, kiedy od dnia, w którym chłopczyk spotkał na swojej drodze Anje Ringgren Lovén, mija niemal 5 lat, jego historia staje się żywym dowodem na to, że zmiana świata, zaczyna się od zmiany jednego, ludzkiego życia. Choć Hope przeszedł w swoim życiu piekło, dziś z jego twarzy nie znika uśmiech. Założycielka charytatywnej organizacji Land Of Hope, pokazała niezwykłą przemianę chłopca.

Zobacz także: Dramat bohatera hitowego programu Polsatu! Uczestnik "Chłopaków do wzięcia" walczy o życie w szpitalu

Zombie Angelina wyszła z więzienia. Pokazała prawdziwą twarz. Wygląda zupełnie inaczej!

5 lat temu został uratowany przez wolontariuszy. Co dziś dzieje się z chłopcem ze słynnego zdjęcia?

3-latek, któremu dano na imię Hope, został znaleziony w mieście Eket w Nigerii dokładnie 30 stycznia 2016 roku. Właśnie tego dnia wycieńczony chłopczyk, który przez 8 miesięcy samotnie błąkał się po ulicach, po tym jak, przez oskarżenie go o czary, został wyrzucony przez własną rodzinę z domu i pozostawiony na pastwę losu, ten sam los postanowił się do niego uśmiechnąć, a na jego drodze stanęła duńska działaczka Anja Ringgren Lovén. Odkąd słynne zdjęcie obiegło świat, wiele osób śledziło losy dziecka. Dziś 8-latek jest inspiracją dla milionów osób. Jak od tego wyjątkowego dnia potoczyła się jego historia?

On the 30 of January 2016 David Emmanuel Umem and I together with Nsidibe Orok and our team went on a rescue mission...

Opublikowany przez Anję Ringgren Lovén Środa, 31 stycznia 2018

Kiedy Anja Ringgren Lovén spotkała chłopca, zabrała go do szpitala, a następnie wzięła pod skrzydła swojej fundacji, która pomaga dzieciom z Nigerii oskarżonym o czary i pozbawionych domów. Fundacja Land of Hope zapewnia im nie tylko opiekę, ale też edukację. Choć dla niektórych "oskarżenie o czary" może wydać się nieprawdopodobne, w Nigerii wciąż jest to duży problem, który poruszyła również Martyna Wojciechowska, przypominając historię chłopca na swoim Instagramie.

W Nigerii, zwłaszcza na południu kraju, niektórzy wciąż wierzą w zabobony, że dzieci mogą zostać opętane i to one odpowiadają za np. klęskę nieurodzaju. Mimo, że jest to prawnie zabronione (od 2008 roku), w praktyce każdego roku kilka tysięcy dzieci słyszy taki wyrok z ust swoich najbliższych. Taki maluch zostaje poddany egzorcyzmom, a raczej torturom, przez lokalnego szamana. Niektóre zostają wygnane z wiosek i zdane same na siebie. Dzisiaj chłopiec, który dostał na imię HOPE jest uśmiechniętym, zdrowym dzieckiem i uwielbia się uczyć - opisała podróżniczka.

Na teraźniejszych zdjęciach Hope jest elegancki i uśmiechnięty. Chłopczyk to prawdziwy przystojniak, a Anja Ringgren Lovén nie ma wątpliwości, że pewnego dnia przemierzy on cały świat, by podzielić się swoją niezwykłą historią. 

 

In exactly 40 days today we are going to celebrate that Hope was rescued 5 years ago. To be exact, Hope was rescued on...

Opublikowany przez Anję Ringgren Lovén Niedziela, 20 grudnia 2020

Dziś prawdziwi superbohaterowie nie noszą peleryn, a ich specjalną mocą jest inspirowanie ludzi na całym świecie. Na to miano zasłużyła zarówno Anja Ringgren Lovén, jak i dzielny hope, a także kobieta o imieniu Anmol, która jako niemowlę została oblana kwasem i walczyła o życie, a dziś udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. 

 

Anja Rubik dla WOŚP
Instagram
Newsy
Nie uwierzycie ile pieniędzy ktoś zapłacił na aukcji Anji Rubik dla WOŚP! To musiał być prawdziwy fan modelki...
Nie uwierzycie ile pieniędzy ktoś zapłacił na aukcji Anji Rubik dla WOŚP! To musiał być prawdziwy fan modelki...

Zakończyła się aukcja Anji Rubik dla WOŚP. Top modelka swoją aukcją na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebrała rekordowe 53 300,00 zł! Od początku aukcja Rubik cieszyła się największą popularnością! Co poszło za taką cenę? Ekskluzywny wyjazd na pokaz mody! Anja Rubik dla WOŚP Zwycięzca razem z osobą towarzyszącą pojedzie do Paryża, gdzie zamieszka w pięciogwiazdkowym hotelu i zasiądzie w pierwszym rzędzie na pokazie mody Anthony'ego Vaccarello. Sama Anja Rubik na Instagramie napisała (przypominając o trwającej aukcji), że zamierza zabrać zwycięzcę na backstage, gdzie będzie mógł poznać projektanta.     To na razie chyba największa suma w gwiazdorskich aukcjach. Na przykład narty prezydenta Andrzeja Dudy poszły za 17 tys. zł! Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska wygrywa z Ewą Chodakowską! W czym mierzy się z trenerką?   Anja Rubik o swojej licytacji dla WOŚP:     Zobaczmy kto z Polskich pasjonatów mody .. tak naprawdę ja kocha i ma ogromne serce :) W tym roku zdecydowałam przekazać na WOŚP coś naprawdę wyjątkowego , 2 bilety First Row na pokaz Anthony'ego Vaccarello F/W 2016/17 w Paryżu . Jestem bardzo ciekawa kto zasiądzie pośród najwiekszych nazwisk w Świecie Mody. Szczegóły licytacji na stronie WOŚP , link do strony w bio. #rzeczyodserca #wosp2016 This year I have decided to donate something very unique and unobtainable to The Great Orchestra of Christmas Charity. 2 first row tickets to Anthony Vaccarello's fashion show in Paris during Paris Fashion Week. Click the link in my bio to see all the details. Hope to see you there. WOŚP focuses on buying medical equipment for pediatric wards in Poland and providing medical care for seniors. @fundacjawosp Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anja Rubik (@anja_rubik) 3 Sty, 2016 o 1:34 PST   Anja Rubik:

Anja Rubik spaceruje po ulicach Warszawy
Newsy
Nie uwierzycie, co Anja Rubik wystawiła na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Nie uwierzycie, co Anja Rubik wystawiła na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Anja Rubik bierze udział w 24. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektóre gwiazdy już wystawiają swoje rzeczy na licytacje, w tym topmodelka! Ale nie będą to buty, sukienki czy spotkanie, a coś bardzo specjalnego. Top modelka na licytację WOŚP wystawiła wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello do Paryża!   Co oferuje Anja Rubik? W ramach aukcji przewidziany jest przelot z Warszawy do Paryża dla 2 osób, nocleg w hotelu 5* w Paryżu oraz 2 miejsca w pierwszym rzędzie na pokazie Anthony'ego Vaccarello.   Finał WOŚP jest 10 stycznia 2016 roku, ale aukcja kończy się 17 stycznia. Na razie w aukcji uczestniczy 7 osób i aktualna cena wynosi -  4 074,00 zł , ale pewnie do stycznia to będzie zawrotna suma! Link do aukcji Ani Rubik dla WOŚP znajdziecie tutaj.   Zobacz:  Sasha Knezevic chce zarobić na rozstaniu z Anją Rubik? Znamy prawdę!   Anja Rubik na jednym z charytatywnych przyjęć wspierających leczenie AIDS w Cannes: Anja Rubik wspiera różne inicjatywy, niedawno organizację zajmującą się ochroną dzikich kotów:     Afternoon at the Black Jaguar White Tiger Foundation. Thank you for saving all these babes and 200 others ! This guys name is Hector and he's 9 months old. He lives in a "tribe" with other 5 lions his age and a tiger, all rescues. They are getting tons of love, proper car and space to play around. To support the foundation go to their website! Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anja Rubik (@anja_rubik) 8 Gru, 2015 o 4:40 PST   Anja Rubik gościła niedawno w Nepalu i apelowała, żeby wspierać to państwo:  Nie zapominajmy o Nepalu! Wyślij SMS o treści Nepal pod numer 7245 Wszystkie pieniądze uzyskane z smsów trafią na konto UNICEF, pieniądze będą wykorzystane na zakup najpilniejszych rzeczy dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu...

Edyta Górniak - opinie o Grateful
Newsy
Jak "Grateful" Edyty Górniak został przyjęty przez fanów i świat? Opinie są podzielone!
Jak "Grateful" Edyty Górniak został przyjęty przez fanów i świat? Opinie są podzielone!

Piosenka Edyty Górniak "Grateful" na Eurowizję 2016 budzi skrajne emocje! Jedni są zachwyceni piękną i wzruszającą balladą, inni komentują, że brakuje w niej punktu kulminacyjnego. Czy "Grateful" Edyty Górniak będzie hitem? Skrajne opinie o "Grateful" Edyty Górniak! Ballada Edyty Górniak na Eurowizję 2016 ma szansę stać się radiowym hitem. Jednak czy przypadła do gustu fanom diwy i Eurowizji? Opinie są podzielone. Wszyscy doceniają Edytę za mocny wokal, który może oczarować europejską publiczność, tak jak w 1994 roku z "To nie ja". Chwalą również przesłanie piosenki: Przesłanie - Magia - Piękno - Moc - Życie - tak może zaśpiewać Prawdziwa Artystka, którą jest Edyta Górniak - mam ciary i łzy wzruszenia! Dziękuję za ten nieziemski utwór! Trzymam kciuki! - pisze jeden z fanów. Bosko :) wykonanie live będzie niesamowite tego jestem pewien, ciary przeszyją plecy. Teraz tylko nad strona wizualną popracować by docisnąć tej dramaturgi i wszyscy szczęki z wrażenia z podłóg podnosić będą  - prorokuje kolejny. Jest to jedna z tych nielicznych piosenek, która raz usłyszana zostaje w pamięci i sercu na zawsze. Piękne słowa, piękna melodia, wspaniałe wykonanie - mówi następny. Niestety, są też słowa krytyki. Sporo osób zauważa, że w utworze brakuje punktu kulminacyjnego, który mógłby porwać. Dlatego też oddają pierwszeństwo Margaret i jej Cool Me Down : Jeśli Polska chce mieć w końcu dobry rezultat, to niech wyśle Margaret, Grateful jest za słabe na Eurowizję - pisze jedna z fanek. No śliczna piosenka Edytko, ale... wciąż brakuje jakiegoś fajnego przejścia, jakiegoś urozmaicenia w refrenach, czegoś co chwyciłoby eurowizyjną publiczność jak Phoenix czy Heroes. Obawiam się, że ten utwór zginie wśród innych, a szkoda, bo był potencjał, by coś więcej z niego wycisnąć - dodaje kolejna. Sorry Pani Edyto,...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner