Katastrofa samolotu TU-154
East News

Katastrofa rosyjskiego Tupolewa! Na pokładzie muzycy słynnego Chóru Aleksandrowa, znani dziennikarze! NOWE SZCZEGÓŁY

Katastrofa samolotu TU-154
East News

Katastrofa rosyjskiego samolotu wojskowego! Na pokładzie byli m.in. muzycy znanego na całym świecie Chóru Aleksandrowa oraz rosyjscy dziennikarze - łącznie 91 osób, w tym 9 członków załogi

Samolot zniknął z radarów o 3.30, dokładnie 7 minut po starcie z lotniska w Soczi. Maszyna miała tam międzylądowanie w drodze z Moskwy do Syrii. W sieci pojawiło się już nagranie z zapisem ostatniej rozmowy pomiędzy wieżą kontroli lotów i samolotem.

Maszyna miała dotrzeć do bazy rosyjskiej Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia. To tam stacjonuje lotnictwo rosyjskie w ramach operacji wojskowej w Syrii. Słynni muzycy mieli zaśpiewać dla rosyjskich żołnierzy koncert noworoczny. Występ mieli relacjonować dziennikarze, którzy również przebywali na pokładzie.

Jak podaje TVN24, wśród 64 muzyków Chóru Aleksandrowa, którzy byli na pokładzie był również znany w Rosji dyrektor chóru, gen. Walerij Chaliłow. W samolocie znalazło się też dwóch wysokich urzędników, w tym szef wydziału kultury ministerstwa obrony Anton Gubankow. Wśród prawdopodobnych ofiar jest też dziewięciu znanych dziennikarzy, w tym gwiazdy głównego rosyjskiego kanału państwowego. To jednak nie koniec tragicznej listy - Tupolewem podróżowała również Jelizawieta Glinka, popularna w Rosji "Doktor Liza", działaczka na rzecz praw człowieka i obrończyni biednych. Do Syrii leciała z pomoca humanitarną.

 

Katastrofa rosyjskiego Tupolewa

Jak podaje TVN24, 5.5 km od brzegu w Morzu Czarnym znaleziono liczne ślady maszyny. Rosyjskie media spekulują, że możliwe przyczyny to awaria techniczna bądź błąd ludzkich. Co ważne, do katastrofy doszło tak szybko, że piloci nie zdążyli powiadomić wieży kontrolnej.

Samolot TU-154 to maszyna tego samego typu, jak ta, która rozbiła się w 2010 roku. pod Smoleńskiem.

 

Jelizawieta Glinka, popularna w Rosji "Doktor Liza":

Yelizaveta Glinka (Doctor Liza)
East News

 

Dymitr Runkov, dziennikarz kanału pierwszego rosyjskiej telewizji, ofiara katastrofy w okolicach Soczi:

Dymitr Runkov, dziennikarz kanału pierwszego rosyjskiej telewizji, ofiara katastrofy w okolicach Soczi

 

TU-154:

TU-154
East News

 

Poszukiwanie szczątków na morzu:

Katastrofa samolotu TU-154

Katastrofa samolotu TU-154

 

Chór Aleksandrowa to akademicki chór męski Armii Rosyjskiej. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany na całym świecie. Jego członkowie wstepując do zespołu automatycznie dostają stopnie wojskowe. Chór zwyczajowo śpiewa dla żołnierzy armii rosyjskiej. Wielokrotnie występował też w Polsce, również z polskim repertuarem.

Więcej na temat katastrofa lotnicza
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48