Bosacka krytykuje rząd
ONS

Bosacka krytykuje rząd: Kobietom rodzi się trudno. Rodziny nie mogą liczyć na pomoc

Bosacka krytykuje rząd
ONS

Katarzyna Bosacka jest bardzo lubiana przez Polki. Popularność przyniosły jej programy poradnikowe w TVN Style, które od kilku sezonów nie znikają z ramówki. Dziennikarka lubi również zawierać głos w kwestiach społecznych. Zobacz: Bosacka ma coraz więcej wrogów. Kto nie lubi jej najbardziej

W swoim ostatnim wywiadzie dla "Party Kids" dziennikarka wypowiedziała się na temat polityki prorodzinnej w Polsce. Bosacka uważa, że w naszym kraju bardzo źle się dzieje. Wszystkiemu winny jest rząd, który nie dba o kobiety w ciąży i nie troszczy się o rodziny.

- Polska jako jeden z niewielu krajów w Europie nie ma spójnej polityki prorodzinnej. Kobietom w Polsce rodzi się trudno. bo boją się o pracę, miejsce w żłobku i przedszkolu. Rodziny nie mogą liczyć na pomoc państwa w postaci zasiłków rodzicielskich, refundacji leczenia bezpłodności. Przykład Francji czy Wielkiej Brytanii, gdzie Polki rodzą dużo więcej dzieci niż nad Wisłą, pokazuje, że bez zasiłków rodziny nie będą się decydować na potomstwo. Mówiąc wprost: ciężko pracującym kobietom, a zwłaszcza tym otrzymującym niskie wynagrodzenie, powinno opłacać się rodzić dzieci.


Naszym zdaniem Katarzyna Bosacka dotknęła sedna sprawy. Zgadzacie się z opinią dziennikarki?

Gwiazdy na konferencji TVN Style:

Więcej na temat Katarzyna Bosacka
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59