Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Bosacka krytykuje rząd
ONS
Newsy

Bosacka krytykuje rząd: Kobietom rodzi się trudno. Rodziny nie mogą liczyć na pomoc

Dziennikarka apeluje o zmianę polityki prorodzinnej

Katarzyna Bosacka jest bardzo lubiana przez Polki. Popularność przyniosły jej programy poradnikowe w TVN Style, które od kilku sezonów nie znikają z ramówki. Dziennikarka lubi również zawierać głos w kwestiach społecznych. Zobacz: Bosacka ma coraz więcej wrogów. Kto nie lubi jej najbardziej

W swoim ostatnim wywiadzie dla "Party Kids" dziennikarka wypowiedziała się na temat polityki prorodzinnej w Polsce. Bosacka uważa, że w naszym kraju bardzo źle się dzieje. Wszystkiemu winny jest rząd, który nie dba o kobiety w ciąży i nie troszczy się o rodziny.

- Polska jako jeden z niewielu krajów w Europie nie ma spójnej polityki prorodzinnej. Kobietom w Polsce rodzi się trudno. bo boją się o pracę, miejsce w żłobku i przedszkolu. Rodziny nie mogą liczyć na pomoc państwa w postaci zasiłków rodzicielskich, refundacji leczenia bezpłodności. Przykład Francji czy Wielkiej Brytanii, gdzie Polki rodzą dużo więcej dzieci niż nad Wisłą, pokazuje, że bez zasiłków rodziny nie będą się decydować na potomstwo. Mówiąc wprost: ciężko pracującym kobietom, a zwłaszcza tym otrzymującym niskie wynagrodzenie, powinno opłacać się rodzić dzieci.


Naszym zdaniem Katarzyna Bosacka dotknęła sedna sprawy. Zgadzacie się z opinią dziennikarki?

Gwiazdy na konferencji TVN Style:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Katarzyna Bosacka wyprowadza się do Kanady
ONS
Newsy
Bosacka wyprowadza się z Polski na inny kontynent
Co dalej będzie z jej karierą?

Katarzyna Bosacka olbrzymią popularność zdobyła dzięki programowi "Wiem co jem". Dziennikarka dzięki swojemu poradnikowi stała się topową gwiazdą TVN Style, a wiele osób uważa ją za najlepszą telewizyjną ekspertkę od spraw zdrowego żywienia. Zobacz: Bosacka ma coraz więcej wrogów. Kto nie lubi jej najbardziej Już nie długo życie Bosackiej może wywrócić się całkiem do góry nogami. Dziennikarka jest bowiem żoną Marcina Bosackiego , który aktywnie działa w świecie polityki oraz do tej pory pełnił funkcję rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Okazuje się, że mężczyzna dostał właśnie nową posadę i już wkrótce zostanie ambasadorem naszego kraju w Kanadzie. Tak więc gwiazdę TVN Style czeka przeprowadzka za ocean. - Przeprowadzam się z całą rodziną do Kanady. Żona jest dziennikarką, więc raz na parę miesięcy będzie przylatywała do Polski. Dzieci będą musiały przenieść się do szkół kanadyjskich. Ale nie jest to dla nich takie straszne przeżycie, bo sześć lat temu przenosiliśmy się do USA - wyznał Marcin Bosacki w rozmowie z "Polską". Mamy nadzieję, że Katarzynie Bosackiej uda się pogodzić obowiązki żony ambasadora z pracą zawodową i opieką nad czwórką dzieci. Szkoda, aby jeden z ciekawszych poradników telewizyjnych zniknął z anteny. Piękne gwiazdy TVN Style na prezentacji jesiennej ramówki:

Katarzyna Bosacka o dietach celebrytów
ONS
Newsy
Bosacka odradza stosowania diet gwiazd: To wymysł dietetyków
Gwiazda jest oburzona wyznaniami na temat nawyków żywienia

Katarzyna Bosacka dzięki swojemu programowi "Wiem co jem" stała się główną telewizyjną ekspertką od spraw zdrowego żywienia. Dziennikarka jest bardzo przekonywująca w swoich słowach, a oryginalna konwencja jej poradnika sprawia, że podawane w nim informacje są zapamiętywane przez telewidzów. Zobacz: Bosacka ma coraz więcej wrogów. Kto nie lubi jej najbardziej? Bosacka zauważyła, że ostatnio wiele znanych osób wypowiada się o zdrowym odżywianiu i na łamach magazynów opowiada, co je, aby wyglądać szczupło. Okazuje się, że gwiazda TVN Style w obliczu fali nadwagi w naszym kraju popiera takie zachowania, jednak zwraca uwagę na to, iż nie każdy powinien to robić . - Uważam, że każda osoba publiczna, która występuje w tej chwili w Polsce i wypowiada się na tematy żywieniowe, powinna mieć świadomość, jak bardzo otyłym narodem, jak wiele problemów i chorób dietozależnych jest u nas w Polsce. Tych chorób dietozależnych jest 80. Jeśli wypowiadamy się na jakiś temat mówiąc "ja to w ogóle nie jem śniadań, to jest wymysł dietetyków", to musimy mieć świadomość, że mówimy to do milionów ludzi. To powinno moim zdaniem być już taką sferą poprawności politycznej. Tak samo jak trzeba przemyśleć każdą wypowiedź na temat osób homoseksualnych, trzeba przemyśleć każdą wypowiedź, która może mieć znamiona rasistowskie, tutaj tak samo powinniśmy pilnować swojego języka. Zastanawiać się dwa razy nad tym co mówimy, ponieważ ta informacja idzie w eter - powiedziała w rozmowie z AfterParty.pl Katarzyna Bosacka. W rozmowie Bosacka nawiązała do wypowiedzi Małgorzaty Rozenek , która w rozmowie z "Faktem" przyznała się do tego, iż jest na diecie takiej jak kobiety mieszkające we Francji, a one są znane z tego, że nie jedzą śniadań ( zobacz ). Tak więc dla własnego zdrowia lepiej udać się na konsultacje do dietetyka, niż wierzyć...

Katarzyna Bosacka o mężu
ONS
Newsy
Bosacka nigdy nie mówiła tak o swoim mężu. Zdradziła, co chroni ją przed rozwodem
Szczere wyznania gwiazdy

Katarzyna Bosacka prowadzi hitowy program w TVN Style "Wiem, co jem i wiem, co kupuję". Prezenterka stała się specjalistką od zdrowego odżywiania, która nie boi podważać się innych autorytetów w tej sprawie. Przypomnijmy: Najpierw Guzik, a teraz Rozenek. Bosacka podważa autorytet Perfekcyjnej Mało jednak wiadomo na temat życia prywatnego gwiazdy, która strzeże swojej rodziny jak oka w głowie. Na szczęście w udzielonym wywiadzie dla nowej Vivy! Bosacka zdradziła sporo szczegółów o swoim mężu, Marcinie, który jest ambasadorem RP w Kanadzie i dzieciach. Choć nie chciała mówić za dużo, łatwo wywnioskować, że tworzą bardzo udane małżeństwo: Mąż jest typem kowboja, nie lubi lansu w mediach. Powiem tylko, że miała wychodzić za innego mężczyznę. Więcej nie powiem. Bo jak tu nagadam o wielkiej 18-letniej miłości, a za pół roku się rozwiedziemy, dopiero będzie wstyd. Nic się nie zapowiada. Zresztą u nas jak tylko w chwili złości padnie: "To może zamieszkamy osobno?" , dzieci od razu zaczynają płakać. Mają dobrą strategię. Opowiedziała również o swoich dzieciach: Wie pan, ile jest miłości w naszym domu? Najfajniej ma ten najmniejszy, prawie dwuletni Franek, bo jest obdarowywany przez wszystkich. Często słyszę pytanie: "Jedno dziecko można kochać. Ale więcej? Jak podzielić serce na części?". Miłość jest niepoliczalna. Po prostu się ją daję. W dużej rodzinie miłość dodatkowo się mnoży, ponieważ dzieci między sobą też się kochają. - przekonuje Więcej - w nowej Vivie! Zobacz: Bosacka o programie Guzik: Pozew został złożony do sądu Gwiazdy na konferencji TVN Style:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner