Kasia Markiewicz nie żyje
Newsy

Kasia Markiewicz w ostatnim wywiadzie przed śmiercią: Modliłam się, żeby umrzeć

Wstrząsające słowa uczestniczki "The Voice"

Dokładnie tydzień temu dotarła do nas smutna informacja, że Kasia Markiewicz, uczestniczka programu "Voice of Poland" przegrała walkę z rakiem. Wokalistka od dwóch lat zmagała się z rakiej szyjki macicy i kiedy dowiedziała się, że wyczerpano już wszystkie metody leczenia, postanowiła spełnić swoje marzenia. Jednym z nich był udział w programie "The Voice" i poddanie się ocenie profesjonalistów . Przypomnijmy: Uczestniczka "The Voice" nie żyje. Przegrała walkę z rakiem

Przed śmiercią wokalistka udzieliła obszernego wywiadu "Gazecie Wyborczej". Opowiedziała w nim o tym jak znosi trudy choroby oraz jak chorobę znoszą jej najbliżsi. Katarzyna zdradziła również, że przerwanie leczenia było tylko i wyłącznie jej decyzją.

To była moja decyzja, że kończymy leczenie.Byłam wtedy po operacji i trzech rodzajach chemii. Żadna nie zadziałała.
Już w Magodencie spróbowaliśmy z kolejną, która miała być ostatnią deską ratunku. Po niej tak źle się czułam, że modliłam się, żeby już umrzeć. Po dwóch wlewach zrobiliśmy badania, mówiłam doktorowi, że będzie źle. Zadzwonił do mnie, kiedy miał wynik, i usłyszałam: "Kaśka, czy ty, kurwa, zawsze musisz mieć rację"
- wspomina


Zobacz: Ostatnie życzenie zmarłej Kasi Markiewicz: W trumnie chcę...

Gwiazda "Voice" miała świadomość tego, że kończąc leczenie odbiera sobie kilka dodatkowych miesięcy życia. Stwierdziła jednak, że woli żyć jak normalny człowiek, a nie spędzać czas w szpitalu.

Można próbować dalej, oszukiwać się, że może jeszcze. Ale po co? Powiedziałam doktorowi, że nie chcę do końca życia latać od szpitala do szpitala, z chemii na chemię. Ta chemia pioruńsko mnie osłabiała.


Stanowczo zaprzecza jednak, ze się poddała. Pogodziła się z losem i z tym, że nadszedł jej czas

Ale skoro wszystkie najnowocześniejsze rodzaje chemii zostały wykorzystane, to czego mam szukać, jak walczyć? Ja się nie poddałam, tylko jestem realistką. Nie mam takiego ciśnienia, żeby za wszelką cenę żyć miesiąc czy dwa dłużej. Każdy ma jakiś swój czas. Mój jest taki. Tylko dobrze by było nie umierać w cierpieniu - dodaje.


Przypominamy, że już na początku kwietnia TVP wyemituje specjalny koncert nagrany przez uczestników i trenerów programu "The Voice". Kasia niestety nie mogła wziąć w nim udziału, jej stan zdrowia jej na to nie pozwolił.

Zobacz: Justyna Steczkowska poruszona śmiercią swojej podopiecznej

 

Syn Kasi Markiewicz o śmierci swojej matki
youtube
Newsy
Syn Kasi Markiewicz z "The Voice": Byłem pogodzony z jej śmiercią
Wzruszające słowa nastolatka

Wczoraj dotarła do nas smutna informacja, że Kasia Markiewicz , uczestniczka programu "Voice of Poland" przegrała walkę z rakiem. Wokalistka od dwóch lat zmagała się z rakiem szyjki macicy i kiedy wyczerpano już wszystkie metody leczenia, postanowiła spełniać swoje marzenia. Jednym z nich był udział w programie i poddanie ocenie profesjonalistów swojego śpiewu. Przypomnijmy: Uczestniczka "Voice of Poland" nie żyje. Przegrała z rakiem O śmierci wokalistki poinformowała w pierwszej kolejności Fundacja Rak'n'Roll, potem krótkie oświadczenie wydał jej syn, który towarzyszył jej podczas przesłuchań w ciemno. W dzisiejszym odcinku chłopak wraz z bratem Kasi pojawił się w "Pytaniu na śniadanie", gdzie opowiedział o tym jak radzi sobie ze śmiercią najbliższej osoby. Byłem już pogodzony i przyzwyczajony do uczucia, że brak mi mamy. Codziennie mnie uświadamiała i mówiła, że kiedyś jej nie będzie - opowiadał wyraźnie wzruszony. Syn wokalistki przyznał, że jego mama była pogodzona z tym, że niedługo umrze. Przygotowała również na to swoją rodzinę. Jej udział w programie miał na celu uświadomienie kobietom, że trzeba się badać i dbać o swoje zdrowie. Przyszła do programu ochronić ich od tego co ja przeżywam, od tego co ona przeżywała - dodał. Podczas rozmowy przypomniano o koncercie, który już wkrótce zostanie wyemitowany przez TVP2. Niestety z powodu złego stanu zdrowia, chora wokalistka nie mogła pojawić się na nagraniu. Zobacz: Śmierć Kasi Markiewicz poruszyła Justynę Steczkowską Gwiazdy "The Voice" na koncercie charytatywnym:

Kasia Markiewicz nie żyje
youtube
Newsy
Kasia Markiewicz nie zdążyła nagrać swojej bitwy. Produkcja show znalazła na to sposób
Wokalistka przegrała walkę z rakiem

Na początku marca w programie "Voice of Poland" pojawiła się Katarzyna Markiewicz , 38 - letnia wokalistka urzekła swoim wykonaniem Justynę Steczkowską, która zaprosiła ją do swojej drużyny. Marek Piekarczyk zauważył jednak, że młoda wokalistka jest bardzo smutna, co dało się odczuć w jej śpiewie. Wtedy Kasia opowiedziała swoją dramatyczną historię o chorobie z którą się zmaga oraz o tym, że wyczerpała już wszystkie możliwe metody leczenia, dodała też, że udział w programie jest spełnieniem jej marzeń. Zobacz: Nie żyje Kasia Markiewicz. Uczestniczka show przegrała walkę z rakiem TVP chcąc pomóc takim osobom jak Kasia zdecydowała się zorganizować specjalny koncert charytatywny z udziałem wszystkich trenerów i innych uczestników show. Podczas koncertu postaramy się stworzyć nastrój refleksji i zadumy nad problemem, który dotyczy większości z nas bezpośrednio, bądź dotyka kręgu najbliższej rodziny lub przyjaciół. Sam koncert rozpocznie trenerka Kasi Markiewicz, Justyna Steczkowska. Piosenki zostaną przeplecione wypowiedziami wokalistów, trenerów oraz przyjaciół i rodziny Kasi Markiewicz - czytamy w komunikacie TVP   Kasia nie mogła wziąć udziału w nagraniach ze względu na stan zdrowia. Przebywała bowiem w hospicjum gdzie zmagała się z ostatnim stadium choroby. Ciężki stan zdrowia sprawił również, że wokalistka nie pojawiła się na nagraniu swojej bitwy, czyli kolejnym etapie "Voice of Poland". W jej imieniu podczas koncertu przemówią syn i przyjaciółka. Katarzyna Markiewicz zmarła wczoraj w godzinach popołudniowych. Zobacz: Syn Kasi Markiewicz pierwszy raz o śmierci swojej mamy Gwiazdy "The Voice" na koncercie charytatywnym:

Kasia Markiewicz nie żyje
Newsy
Oszuści próbują zarobić na śmierci Markiewicz. Internauci są oburzeni
Wszystko pod przykrywką szczytnej akcji

Kasia Markiewicz pojawiła się na przesłuchaniach w ciemno do trwającej właśnie czwartej edycji "Voice of Poland" po to, by spełnić jedno ze swoich ostatnich marzeń o występie przed profesjonalistami, którzy ocenią jej śpiew. Po jej wykonaniu "Dreamer" odwróciła się Justyna Steczkowska , dzięki czemu wokalistka miała zagwarantowany udział w dalszym etapie programu. Niestety, postępująca choroba nie pozwoliła jej na dalsze uczestnictwo w show. Przypomnijmy: Nie żyje uczestniczka "The Voice". Miała 38 lat 23 marca Katarzyna przegrała walkę z nowotworem. Jej śmierć poruszyła wszystkich. TVP zdecydowała się nawet zorganizować specjalny koncert charytatywny zachęcający kobiety do badań, żeby uniknąć sytuacji w jakiej znalazła się uczestniczka programu. Są jednak osoby, których los zmarłej kobiety nie poruszył, przeciwnie - ktoś postanowił wykorzystać ten smutny fakt do zarobienia pieniędzy. Na Facebooku powstał profil, który miał upamiętnić zmarłą uczestniczkę "Bijemy rekord polubień dla Kasi Markiewicz" ,cieszący się ogromną popularnością, ludzie z potrzeby serca, być może nieświadomie zaczęli lajkowac stronę. Po kilku tygodniach takich osób było ponad 195 tysięcy. Zobacz: Syn Kasi Markiewicz z "The Voice": Byłem pogodzony z jej śmiercią Niestety, jak się później okazało była to zwykła "farma lajków", która została sprzedana na popularnym serwisie aukcyjnym za... 2 tysiące złotych . Wystawiając ogłoszenie, sprzedający pochwalił się nawet, że 87 procent "lubiących" to kobiety mające więcej niż 20 lat, co było dodatkowym argumentem dla potencjalnego kupującego. Sprawą zainteresował się serwis antyweb.pl, po tym jak jeden z ich czytelników przesłał historię korespondencji ze sprzedającym. Strona już nie istnieje, prawdopodobnie nowy właściciel zmienił już jej nazwę i dostosował do swoich potrzeb. Jest też szansa, że...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner