Katarzyna Cichopek
Newsy

Kasia Cichopek odejdzie z "M jak miłość"? Jak pogodzi pracę z prowadzeniem "Pytanie na śniadanie"?

Kasia Cichopek odejdzie z "M jak miłość"? Jak pogodzi pracę z prowadzeniem "Pytanie na śniadanie"?

Weteranka. Tak o sobie mówi Katarzyna Cichopek-Hakiel ( 37 ). I nic dziwnego, w końcu w „M jak miłość” gra już od 20 lat! – Rola Kingi Zduńskiej miała być tylko epizodem, a przerodziła się w naj- Wwiększą przygodę mojego życia – mówi „Party” aktorka. Katarzyna nie ukrywa, że choć zyskała sławę i przeżyła na planie wiele wspaniałych chwil, to nie zawsze było tylko różowo. Teraz przed nią nowe wyzwanie – została prowadzącą „Pytanie na śniadanie”. Czy to oznacza, że Cichopek-Hakiel zniknie z serialu?

Dwie dekady na planie jednego serialu. Mało który aktor może pochwalić się takim stażem! W „M jak miłość” – śmiało mogę zanucić – 20 lat minęło jak jeden dzień! (śmiech) Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzyło. Na planie spędziłam większą część mojego życia, bo do „M jak miłość” trafiłam w wieku 17 lat. Byłam w klasie maturalnej, ale praca nie kolidowała z nauką, bo wówczas miałam zaledwie kilka dni zdjęciowych w miesiącu. Traktowałam to jak wielką przygodę zwłaszcza że początkowo miałam zagrać tylko małą rólkę koleżanki Piotra Zduńskiego. Potem dochodziły kolejne sceny i… jeszcze kolejne. Mimo to za każdym razem, gdy kończyliśmy nagrania, żegnałam się z planem, bo nie miałam pewności, że na niego wrócę.

Katarzyna Cichopek
Instagram

Sama zgłosiła się pani na casting?

Matką mojego sukcesu była Halina Machulska, która prowadziła ognisko teatralne przy Teatrze Ochoty, do którego należałam. Wszystkie dziewczynki z naszej grupy zgłosiła na zdjęcia do nowego polskiego serialu. Od razu powiedziałam, że się nie nadaję, bo miałam wcześniej nieprzyjemne doświadczenia z branżą filmową. Poza tym wiedziałam, że nie jestem w pożądanym przez reżyserów „schemacie urodowym”.

Co to znaczy?

Miałam 10 kilogramów więcej, za to wzrostu za mało, burzę kręconych włosów i byłam chodzącą kuleczką, a w telewizji występowały głównie wysokie, smukłe dziewczyny z długimi nogami. Okazało się, że jest za późno, by się wycofać, więc postanowiłam zacisnąć zęby, pójść i zagrać najlepiej, jak potrafię. I się udało! Na castingu roiło się od dziewczyn, które wyglądały jak z agencji modelek. Weszłam do sali, zagrałam słynną scenę o szarym komputerze, wyszłam i… wyparłam tę sytuację z pamięci. Były wakacje, więc wieczorem poszłam z przyjaciółmi na Starówkę. Gdy zadzwoniła do mnie rozemocjonowana mama, myślałam, że stało się coś złego. Powiedziała: „Kasia, wracaj szybko do domu. Dostałaś rolę w tym serialu. O szóstej rano masz zdjęcia”. Do dziś śmiejemy się, że karierę w serialu zaczęłam od podrywu na komputer.

Co na początku było dla pani najtrudniejsze?

Byłam młoda i nieprzygotowana na falę komentarzy pod swoim adresem, również tych nieprzychylnych, ale z moim serialowym mężem Marcinem Mroczkiem zawsze wspieraliśmy się w trudnych chwilach. W szczytowym momencie popularności „M jak miłość” serial oglądało 13 mln widzów i wiele osób nie oszczędzało nam krytyki. 20 lat wspólnej gry na planie i podobne doświadczenia bardzo nas zahartowały i zaowocowały wspaniałą przyjaźnią. Uwierzy pani, że przez ten czas nigdy się nie pokłóciliśmy?

Katarzyna Cichopek na planie M jak miłość
MTL Maxfilm

Na czyje wsparcie mogła pani liczyć?

Rodzice zawsze stali za mną murem, ekipa na planie również. Nigdy nie zapomnę wspaniałego Witolda Pyrkosza, człowieka z ogromnym doświadczeniem aktorskim, z klasą, a przy tym ciepłego i otwartego. Przyjął nas z otwartymi ramionami. Nigdy nie dał mi odczuć, że przez brak doświadczenia jestem gorsza. Przeciwnie! Zawsze witał mnie słowami: „Cześć, mała”. Przytulaliśmy się, dawaliśmy sobie buziaka w policzek, a w przerwach pan Witold zabawiał nas opowieściami i anegdotkami. Zawsze czuliśmy się jak prawdziwa rodzina. Żałuję tylko, że mieliśmy razem tak mało scen.

Za to tych z Anną Muchą były setki! Udało wam się od razu zaprzyjaźnić?

Nigdy nie zapomnę dnia, w którym się poznałyśmy. Graliśmy scenę, w której moja serialowa bohaterka Kinga dowiaduje się, że została przyjęta na uniwersytet. Wtedy zjawia się obłędnie piękna, seksowna dziewczyna, na którą patrzą wszyscy faceci, czyli Magda Marszałek – wkroczyła do serialu jak po czerwonym dywanie. I jeszcze rzuciła ten pamiętny tekst: „Cześć! Będziemy razem studiować” (śmiech). Byłam mocno zestresowana poznaniem Anki, bo przecież już wtedy była gwiazdą. Zagrała w wielu filmach, zaliczyła okładki wszystkich topowych pism, podczas gdy ja miałam w dorobku jedynie plakat do „Bravo Girl”. Ale jako weteranka „M jak miłość” od początku postanowiłam się nią zaopiekować. Pomyślałam, że ona też może być zestresowana.

Anna Mucha
Mat. prasowe

Czy to prawda, że był taki moment, że chciała pani odejść z produkcji?

Nigdy! Jestem pokorną osobą, wierną aż po grób (śmiech). Zawsze doceniałam fakt, że mogę grać w tak popularnym serialu. Oczywiście był czas, że byłam bardziej zmęczona, np. kiedy studiowałam dziennie psychologię. Potem, gdy urodziłam dzieci. Doceniam, że produkcja zadbała o nasz komfort. Młode mamy mogły przyjeżdżać na plan z dziećmi, karmić między ujęciami. I za to jestem ogromnie wdzięczna.

Pamięta pani, na co wydała pierwsze zarobione na planie pieniądze?

Nie inwestowałam w ciuchy ani w gadżety. Odkładałam na mieszkanie, bo w tej kwestii nie mogłam liczyć na pomoc rodziców. To było moje marzenie. Nigdy nie udało mi się zebrać tyle, żeby za gotówkę kupić choć kawalerkę, ale byłam dumna, że mam tak duży wkład własny.

Nie nudzi się pani granie Kingi? Teraz została pani prezenterką „PnŚ”. Może czas na nowe wyzwania?

Gra w „M jak miłość” nigdy mi się nie nudzi! Scenarzyści dbają o to, żeby w serialu dużo się działo. Mamy naprawdę fajną ekipę i jestem wdzięczna, że mogę przez tyle lat być obecna w serialu. A „PnŚ”? To zupełnie inna praca, która jest dla mnie nowym wyzwaniem. Łączenie tych dwóch rzeczy to nie problem, to dla mnie przyjemność.

Katarzyna Cichopek w długiej jasnej sukni, Maciej Kurzajewski w ciemnym garniturze
Instagram

Dramatyczny wypadek Kingi w "M jak Miłość"! Zduńska zginie, a Cichopek po 20 latach zniknie z serialu? Znamy odpowiedź

Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek
East News
Newsy
Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel w nowym programie TVP! O czym będzie?
Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel w nowym programie TVP! O czym będzie?

Katarzyna Cichopek wyrasta na jedną z największych gwiazd TVP! Oprócz 20 lat pracy na planie serialu "M jak miłość", teraz została także prowadzącą "Pytanie na śniadanie". Ale to jeszcze nie wszystko! Razem z mężem została gwiazdą kolejnej produkcji właśnie tej stacji!  Zobacz także:  Katarzyna Cichopek pochwaliła się swoją zapomnianą pasją! Czy znów do niej wróci? "Przyjaciele na zawsze" to nowy program, który zobaczymy na antenie TVP. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel w rozmowie z reporterką Party.pl zdradzili, czego dokładnie możemy spodziewać się po tej produkcji.  Najpierw wybraliśmy się do mojej przeszłości, odwiedziliśmy Gdynię, miejsce gdzie się wychowywałem, a następnie nagrywaliśmy w studiu - Kasia jako mój główny przyjaciel i jeszcze dwójka innych przyjaciół brała z nami udział. Program polega na tym, że się odpowiada na pytania z różnych dziedzin - zaczął Marcin Hakiel.  W dalszej części wywiadu para zdradziła nam, co jeszcze będziemy mogli zobaczyć w programie! A tego wszystkiego dowiecie się z naszego wideo, które możecie obejrzeć powyżej. 

Katarzyna Cichopek w jasnej koszulce
Instagram
Newsy
Katarzyna Cichopek z "M jak miłość" opowiada o kulisach stresującej współpracy z Anną Muchą! Czy odejdzie z serialu?
Katarzyna Cichopek-Hakiel zdradza kulisy serialu "M jak miłość" i... stresującej współpracy z Anną Muchą!

„M jak miłość” w tym roku świętuje 20. rodziny! Z tej okazji  Katarzyna Cichopek-Hakiel opowiedziała "Party", jak zaczęła się jej przygoda z serialem, jak wyglądały początki jej współpracy z Anną Muchą i... czy po 2-latach zamierza zrezygnować z gry i spróbować swoich sił gdzie indziej! Jak wyglądała jej aktorska droga, którą sama określa jako "najwiekszą przygodę swojego życia"? Do serialu "M jak miłość" Katarzyna Cichopek-Hakiel trafiła w 2000 roku – miała wówczas 17 lat! Kiedy przyszła na casting do roli Kingi Zduńskiej, była w klasie maturalnej. Praca nie kolidowała jej z nauką, bo na początku nastolatka miała zaledwie kilka dni zdjęciowych w miesiącu. Traktowałam to jak wielką przygodę, zwłaszcza, że początkowo miałam zagrać tylko małą rólkę koleżanki Piotra Zduńskiego. Potem dochodziły kolejne sceny i… jeszcze kolejne. Mimo to za każdym razem, gdy kończylismy nagrania, żegnałam się z planem, bo nie miałam pewności, że na niego wrócę – wspomina początki swojej gry Katarzyna Cichopek-Hakiel. Co ciekawe, Cichopek-Hakiel wcale nie wierzyła, że to właśnie ona dostanie rolę Kingi Zduńskiej. Powód? Miała wcześniej nieprzyjemne doświadczenia z branżą filmową. Poza tym wiedziała, że nie jest w pożądanym przez reżyserów „schemacie urodowym”. Dlaczego? Miałam 10 kilogramów więcej, za to wzrostu za mało, burzę kręconych włosów i byłam chodzącą kuleczką, a w telewizji występowały głównie wysokie, smukłe dziewczyny z długimi nogami. Okazało się, że jest za późno, by się wycofać, więc postanowiłam zacisnąć zęby, pójść i zagrać najlepiej, jak potrafię. Na castingu roiło się od dziewczyn, które wyglądały jak z agencji modelek. Weszłam do sali, zagrałam...

Teresa Lipowska z M jak miłość
Mat. pras.
Newsy
Teresa Lipowska o "M jak miłość" i Witoldzie Pyrkoszu. Zdradziła jego największy sekret!
Teresa Lipowska o "M jak miłość" i Witoldzie Pyrkoszu. Zdradziła jego największy sekret!

Spotykamy się w warszawskim mieszkaniu aktorki. Teresa Lipowska (83) zaprasza do stołu i szykuje herbatę. Pokazuje swoje nagrody, statuetki, osiągnięcia życia, a także kolekcję ponad 170 aniołów, które dostała od fanów. W październiku 2000 roku padł pierwszy klaps na planie „M jak miłość” i do dziś to najchętniej oglądany serial w Polsce. Niezmiennie od 20 lat! A wśród aktorów nie ma nikogo, kto tak jak Teresa Lipowska znałby wszystkie tajemnice tej produkcji. Na czym polega fenomen „M jak miłość” ? Scenarzystka Ilona Łepkowska wymyśliła wszystko cudownie! To był pierwszy serial, który opowiadał o problemach trzypokoleniowej rodziny mieszkającej na przedmieściach. To nie była ani wieś, ani metropolia i dlatego ludzie szybko się z nami utożsamili. Kobiety pisały do mnie: „Wie pani, zaczęłam panią naśladować. Choć z mężem jesteśmy czterdzieści lat po ślubie, to ja teraz wprowadziłam w życie podpatrzone u pani zwyczaje. Przytulę męża, cmoknę go w policzek przed snem. Już się nie wstydzę i to mi się sprawdza”. A młodzi czasem piszą? Były takie sceny, kiedy Barbara pojechała ze starszym wnukiem na kolonie do wnuczki, bo dowiedziała się, że ona ma kłopoty. Wtedy nastolatki pisały z tęsknotą: „Żeby mieć taką babcię!”. Dzięki temu serialowi jestem osobą niezwykle szczęśliwą. Dał mi ogromną popularność. Wcale nie uważam, że jestem najlepszą polską artystką, ale ten serial zrobił ze mnie najpopularniejszą i najbardziej kochaną mamę, babcię, prababcię i teściową. Zdarza się, że ludzie biegną za mną na ulicy z bukietem słoneczników, bo wiedzą z wywiadów, że te kwiaty kocham najbardziej. To miłe.  Jest pani skarbnicą wspomnień o „M jak miłość”. Czy pamięta pani pierwszy dzień zdjęciowy? Kiedyś dostałam...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik