Karolina Malinowska o macierzyństwie
ONS

Malinowska o znanych matkach: Nie kreujmy sztucznego świata. Popełniamy jeden błąd

Karolina Malinowska o macierzyństwie
ONS

Karolina Malinowska kilka tygodni temu ruszyła z własnym kącikiem o macierzyństwie w "Pytaniu na Śniadanie". Sama jest mamą aż trójki dzieci, więc temat ten jest jej niezwykle bliski, a Karolina chętnie opowiada w programie i wywiadach o swoim spojrzeniu na rolę matki. Nie ukrywa przy tym, że model serwowany przez media i celebrytki dość znacznie odbiega od rzeczywistości. Przypomnijmy: "Tak nie wygląda życie. Nie widziałam matek w szpilkach"

Gwiazda wraca do tego tematu w najnowszym wywiadzie, w którym przekonuje, że to, co gwiazdy prezentują w kolorowych magazynach i zdjęciach paparazzi, to sztucznie wykreowany świat. Malinowska zapewnia, że nie ma nic złego w tym, że matka deklaruje, że jest zmęczona i chciałaby choć na chwilę odpocząć od swoich obowiązków. To jednak wciąż jest temat tabu, a wiele kobiet nie ma odwagi by przyznać, że rola mamy czasami je przerasta.
 

Kreowanie takiego sztucznego świata, który jest bardzo piękny, ale nieprawdziwy, nie przynosi niczego dobrego. Macierzyństwo jest równie piękne, jak trudne. To, że kobieta, która czasami jest zmęczona i ma najzwyczajniej w świecie dość, nie znaczy, że nie kocha swoich dzieci, bo je kocha najbardziej na świecie i zrobiłaby dla nich wszystko. Każda z nas ma prawo do tego, by powiedzieć: „Mam dość, jestem zmęczona, potrzebuję na chwileczkę wyjść”. Nawet nie macie państwo pojęcia, ile kobiet odwiedza na przykład gabinety psychiatryczne właśnie z tego powodu, że nie wolno im głośno powiedzieć, że są zmęczone, bo zazwyczaj słyszą w odpowiedzi: „Ale co ty takiego robisz, siedzisz tylko w domu, miliony kobiet by się z tobą zamieniły” - tłumaczy w rozmowie z lifestyle.newseria.pl Karolina.


Zdaniem Malinowskiej trzeba też docenić rolę ojca. Ona sama ma ogromne oparcie w Olivierze Janiaku, który doskonale się w tej roli spisuje.


Rola taty według mnie powinna być równie duża jak rola mamy. U mnie w domu tak jest. Kiedy mój mąż nie pracuje, zawsze mogę na niego liczyć. Mało tego, on sam pragnie tego czasu spędzonego z dzieciakami. My, kobiety, często popełniamy jeden błąd. Wydaje nam się, że jesteśmy niezastąpione i nikt nie zrobi czegoś lepiej niż my, a to jest bardzo zła droga. Bo ojcowie są wspaniali, bardzo wyedukowani i wiedzą, jak się zajmować dzieckiem - zapewnia.


Zgadzacie się z Karoliną w kwestiach dotyczących macierzyństwa i roli matki?

Zobacz: Malinowska nie planuje kolejnej ciąży. Zdecyduje się na nią tylko pod jednym warunkiemKarolina Malinowska z dzieckiem pod studiem DDTVN:

Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53