Korwin o filmie Ida
ONS

Świat zachwyca się "Idą", a Polska? Korwin: Przegrała u nas z...

Korwin o filmie Ida
ONS

Od kilku tygodni cały świat zachwyca się polskim filmem "Ida" w którym główną rolę zagrała Agata Kulesza. Czarno-biała historia Anny, która przed złożeniem ślubów zakonnych odwiedza ciotkę Wandę zdobyła najważniejsze filmowe nagrody w Polsce oraz została doceniona także na rynku europejskim. Jeden z tabloidów na postawie średniej widowni produkcji pokusił się nawet o wyliczenie zarobków grającej w niej Kuleszy. Przypomnijmy: Tabloid ujawnia zarobki filmu "Ida". Kto zyskał na nim najwięcej?

Film obejrzało we Francji ponad 500 tysięcy widzów, w Stanach "Ida" jest najchętniej oglądanym polskim filmem od 1990 roku. W samym Nowym Jorku ciężko kupić bilet na pokaz. Nawet recenzenci prestiżowych magazynów, przecierają oczy ze zdumienia widząc, że w prostocie jest siła. W Polsce widownia wyniosła około 100 tysięcy. Karolina Korwin Piotrowska w felietonie zamieszczonym w "Grazii", zastanawia się dlaczego Polacy nie docenili filmu, który pokochał cały świat.
 

"Ida" mówi nie przez krzyczącymi hasłami plakat, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ale przez dwie kobiety. "Ida" przegrała u nas z lansowanym banałem, nie zauważyliśmy tego co w niej ważne, przestraszyliśmy się tego, co zachwyciło świat - prostoty. W "Idzie" o wielkich rzeczach mówi się z kulturą. A kultury u nas coraz mniej, zeszła do podziemia.- czytamy.
 

Zgadzacie się z opinią dziennikarki? Faktycznie z naszą kulturą jest aż tak źle?

Zobacz: Korwin o przeprosinach za "uśmiercenie" Przybylskiej: "Czeka ją teraz długie życie" 

Metamorfoza Karoliny Korwin Piotrowskiej:

Więcej na temat Karolina Korwin Piotrowska Ida
Przeładuj

Mikołaj z "Love Island" zdradził, że ma wiele propozycji od nieznajomych kobiet. Jak zareagowała Sylwia?

zobacz 01:27