Karel Gott i Ewa Farna
East News

Nie żyje Karel Gott. Ewa Farna i Halina Mlynkova były z nim bardzo blisko: "Taki człowiek zostaje na zawsze"

Karel Gott i Ewa Farna
East News

Nie żyje Karel Gott, legendarny i najpopularniejszy czeski piosenkarz na świecie. Muzyk zmarł w wyniku ciężkiej i długiej choroby. Artysta, która nagrał ponad 100 płyt, miał 80 lat. Informację o jego śmierci potwierdziła rodzina i menadżerowie.

Karel Gott nie żyje

Karel Gott był najpopularniejszym czeskim artystą na świecie. Szacuje się, że sprzedał nawet 100 milionów płyt. Jego muzyka była bardzo różnorodna - od popu przez arie operowe. Zdobył ponad 50 platynowych, złotych i srebrnych płyt oraz kilkadziesiąt nagród, w tym ponad 40 Czeskich Słowików. 

W 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. W 2016 wydał oświadczenie, że pokonał chorobę, niestety w ostatnich miesiącach był nawrót:

Cztery lata temu zostałem poddany bardzo intensywnemu leczeniu z powodu agresywnego guza. Około półtora roku temu stwierdzono u mnie zaburzenie krwiotwórcze w postaci zespołu mielodysplastycznego. Niestety, w ciągu ostatniego miesiąca, pomimo kilku zabiegów, choroba ta przekształciła się w ostrą białaczkę - napisał jakiś czas temu.

Karela Gotta pożegnała na Instagramie Ewa Farna, która miała okazję poznać muzyka i zaśpiewać z nim podczas jednego z koncertów. Co ciekawe, muzyk pojawił się również na weselu Haliny Mlynkovej i Leszka Wronki w lutym, 2015 roku. 

Artysta wybrany przez Boga, by być wielkim człowiekiem. On potwierdzał to wielokrotnie nie tylko talentem, ale również ogromną klasą. Taki człowiek zostaje na zawsze. Choć trzeba pozwolić mu odejść. - napisała gwiazda. 

Rodzinie i bliski składamy szczere kondolencje. 

 

 

Karel Gott
East News

Karel Gott nie żyje
East News

 

Więcej na temat Ewa Farna Karel Gott
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48