Kamil Sipowicz wspiera Korę w trudnych chwilach
East News

Historia miłości Kory i Kamila Sipowicza! Para jest już razem ponad 30 lat - poznali się, gdy Kora miała męża

Kamil Sipowicz wspiera Korę w trudnych chwilach
East News

Kora Jackowska już od trzech lat walczy z nowotworem jajnika. Artystka ma za sobą kilka operacji, a ostatnio w mediach opowiedziała o swojej trudnej sytuacji w związku z jej bardzo drogim leczeniem. Kora przyznała, że nie stać jej na terapię, którą powinna stosować do końca swojego życia. Miesięczny koszt leków wynosi bowiem 24 tysiące zł. Piosenkarka została zmuszona prosić swoich fanów o pomoc finansową. Okazuje się również, że Kora razem z mężem postanowili sprzedać swoje mieszkanie w Warszawie, warte ok. milion złotych.

 

W trudnej sytuacji Kora zawsze może liczyć na swojego męża. Kamil Sipowicz i gwiazda muzyki już od ponad 30 lat tworzą szczęśliwy związek - jednak dopiero w 2013 roku postanowili go zalegalizować. Jak przypomina "Rewia", para poznała się w połowie lat 70. Kora była wówczas żoną Marka Jackowskiego.

 

Kora ma dwóch synów - Mateusza ze związku z Markiem Jackowskim i Szymona ze związku z Sipowiczem. Kiedy urodził się młodszy syn Szymon, piosenkarka przez wiele lat utrzymywała, że jest on dzieckiem byłego już męża. Dopiero po kilkunastu latach Kora przyznała, że ojcem chłopca jest... Kamil Sipowicz!

W latach 80. z jednego z koncertów wróciłam totalnie odmieniona i ogolona na łyso. Moi synowie obudzili się rano i Szymon zapytał czy grałam w filmie science fiction. I ja nagle postanowiłam się pozbyć ciężaru tej tajemnicy - przyznała w wywiadzie dla RMF FM.

Od tamtego momentu Kora na dobre związała się z Kamilem Sipowiczem. Para przez lata żyła w wolnym związku do czasu, kiedy Kora dowiedziała się o swojej chorobie. Kora i Sipowicz wzięli ślub w 2013 roku. Jeden z tygodników informował wówczas,  że podczas ceremonii zabrzmiał przebój "White Wedding" Billy'ego Idola a gwiazda i Kamil Sipowicz płakali ze wzruszenia.
Po ślubie para rozpoczęła walkę o zdrowie Kory. Mąż artystki podczas wywiadu dla VIVY! mówił wtedy, że nie wyobraża sobie życia bez Kory.

Zastanawiałem się, jak to byłoby żyć bez Kory, ale to dla mnie abstrakcja, żyjemy w takiej symbiozie. Porozumiewamy się spojrzeniem, jesteśmy właściwie jak jeden byt, jedna istota. Ciężko sobie wyobrazić, że może nam zabraknąć tej bliskiej osoby. Ale czym właściwie jest śmierć? Ona istnieje tylko dla tych, którzy zostają, bo człowiek nie zauważa swojej śmierci. Nie umiera więc. (...) A co się dzieje z miłością, kiedy jedno z nas odchodzi? Ona jest, zostaje. Trwa. Miłość jest nieśmiertelna-mówił Kamil Sipowicz.

 

Kora i Kamil Sipowicz czekają teraz na decyzję państwa w sprawie refundacji drogiego leku. Trzymamy kciuki, żeby ich miłość po raz kolejny dodała im siły do walki o życie Kory.

 

Zobacz także: Ile pieniędzy Kora zebrała na leczenie? Jej apel spotkał się z dużym odzewem!

 

Kora i Kamil Sipowicz pobrali się w 2013 roku.

Para wzięła ślub po ponad 30 latach bycia razem.

 

Więcej na temat Kora Jackowska Kamil Sipowicz
Przeładuj

Patrycja Markowska strajkowała w ważnej sprawie! "Gubimy się!"

zobacz 02:40