Kamil Glik
East News
Newsy

Kamil Glik jest twardzielem nie tylko na boisku! Walkę o życie wygrał gdy miał 1.5 roku "Wybroczyny pokrywały całe jego ciało"

Kamil Glik jest twardzielem nie tylko na boisku! Walkę o życie wygrał gdy miał 1.5 roku "Wybroczyny pokrywały całe jego ciało"

To bez wąpienia jeden z największych twardzieli nie tylko polskiej piłki. Kamil Glik wielokrotnie pokazał, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Gdy nikt nie wierzył, że zagra na mundialu, on wrócił do zdrowia w ekspresowym tempie. Lekarze mówili o cudzie, ale dla zawodnika reprezentacji Polski i AS Monaco to właściwie nic nowego. Przecież już w dzieciństwie wymknął się śmierci…

Zobacz także: Żona Kamila Glika pokazała prywatne zdjęcia z chrzcin córki! Mała Valentina wyglądała pięknie...

Jak polscy piłkarze nazywają swoje dzieci? Robert Lewandowski i Maciej Rybus tradycyjnie, Kamil Glik oryginalnie!

To cud od Boga, że mały Kamil Glik przeżył

Miał zaledwie półtora roku, gdy trafił do szpitala w stanie krytycznym. Diagnoza - sepsa i zapalenie opon mózgowych. W książce „Kamil Glik. Liczy się charakter” tak opisała ten dzień z lipca 1989 roku jego babcia, Krystyna: 

„Gdy przyjechał z mamą do babci, był cały siny. Usta, twarz. I te dziwne plamy. Nie dał się nawet z wózka wyciągnąć. (…) W szpitalu lekarz kazał rozebrać chłopca. Wybroczyny pokrywały całe jego ciało. Doktor pokręcił głową. Nie wierzył, że maluch jest w stanie jeszcze ustać na nogach.  – To bardzo silny chłopak – powiedział. Ale jego reakcja sugerowała, że sytuacja jest dramatyczna. W tym samym czasie sześcioro dzieci w okolicy zmarło na sepsę. – Kazali nam czekać na wyniki do 23.00. Kiedy przyszły, okazało się, że to cała litania.

Wszystko było zajęte! Kamil płakał, a zrozpaczony Jacek krzyczał. Ile ja wtedy wylałam łez. (…) To był cud, cud od Boga, że z tego wtedy wyszedł”.

Oprócz babci w książce Michała Zichlarza wypowiada się też mama Kamila, Grażyna. 

„Leżał w izolatce, a my zaglądaliśmy przez okno. Byliśmy przejęci. Chodziliśmy do kościoła, żeby się modlić, bo jak trwoga, to do Boga. Organizm był jednak młody i jakoś z tym wszystkim sobie poradził. Potem pamiętam, jak ordynator mówił, że jeden procent dzieci na świecie wychodzi z tego wszystkiego tak szybko, jak Kamil”. 

Trudne dzieciństwo Glika

Choć problemy ze zdrowiem się skończyły, dzieciństwo Kamila wcale nie było sielskie. Mały Glik dorastał na osiedlu Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju, a to nie miało wtedy dobrej sławy. W rodzinie też nie było łatwo.  

„Ojciec dużo pił, kłócił się z mamą. Z bratem musieliśmy na to patrzeć, czasem reagowałem, choć mając 15–16 lat, trudno coś zrobić. Mama dzwoniła po policję, mówiła, że tata jest agresywny i pijany. Przyjeżdżali, kończyło się na upomnieniach" - mówił Glik w „Przeglądzie Sportowym”. 

Piłkarz, wiele razy próbował namówić ojca do walki z nałogiem.

„Takich rozmów były tysiące, czy ze mną, czy z dziadkami. Mówiłem: »Tato, przyjdź dziś trzeźwy«. Wystarczało na kilka dni. Namawialiśmy go na różne terapie. Czasem je rozpoczynał, ale po tygodniu wracał do picia”, opowiadał piłkarz w czytowanym przez "Rzeczpospolitą" albumie "W Kadrze". 

Nie udało się. Ojciec zmarł na zawał w wieku 42 lat. Kamil miał wtedy ledwie 19 lat. Na szczęście młody człowiek miał jeszcze piłkę. To ona otworzyła przed nim drzwi do normalnego życia. 

Kamil Glik
East News

Kariera Kamila Glika

Swoją ciężką pracą doszedł do tego, że gdy miał 18 lat zainteresowali się nim łowcy talentów z Hiszpanii. I już w 2006 roku z WSP Wodzisław Śląski przeszedł do UD Horadada, a niedługo potem dostał ofertę z samego Realu Madryt! Grał tam przez rok w zespole rezerw. 

Kamil wrócił do Polski, ale nie na długo. W 2010 roku wyjechał do Włoch, gdzie trafił do US Palermo, a potem Torino FC. Choć w klubach szło mu dobrze, selekcjonerzy naszej reprezentacji rzadko dawali mu szansę na grę. 

„Podczas zgrupowań kadry nie zwracano na mnie uwagi, mimo że z Torino graliśmy w Lidze Europy, mieliśmy dobre wyniki w Serie A. Mało kto dostrzegał, jaki zrobiłem postęp. Z drugiej strony sam nigdy o to nie zabiegałem, ale wiadomo, że przyjemnie jest, kiedy ludzie doceniają to, co zrobiłeś”, mówił w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". 

Odmienił to dopiero Adam Nawałka, który zrobił z Glika jeden z filarów reprezentacji. A on sam i polscy kibice potwierdzili, że był to dobry wybór.

Zobacz także: Lewandowscy dali drugiej córce na imię Laura. A inni polscy sportowcy? Poznaj oryginalne imiona ich dzieci

Kamil Glik
East News

Kamil Glik nie pojedzie na Mundial
East News
Newsy
Jest decyzja w sprawie wyjazdu Kamila Glika na Mundial do Rosji!
Jaki jest jego stan?

  Kamil Glik na poniedziałkowym treningu doznał poważnej kontuzji barku. Polski obrońca zrobił przewrotkę podczas gry w siatkonogę i rozwalił bark. Od razu trafił na badania do Przemyśla, a dziś pojechał do Francji, gdzie w Nicei zbadał go francuski ortopeda Pascal Boileau. Wszyscy zastanawiają się, czy Kamil Glik pojedzie na Mundial do Rosji. Co nowego wiadomo?   Kamil Glik nie pojedzie do Rosji? Wczorajszy dzień miał być w Arłamowie wyjątkowy . Adam Nawałka miał ogłosić kadrę na Mundial, a media rozpisywać się o strategii naszego trenera. Niestety, podczas porannego treningu Kamil Glik doznał poważnej kontuzji barku i musiał przerwać trening. Jak czuł się Kamil?  - Kamil jest takim człowiekiem, że jego mało co załamuje. Faktycznie był przybity, ale to nie był smutek. Wszyscy widzieliśmy, że nawet potrafi żartować, że na finał wydobrzeje. Cały Kamil. Wiadomo, że sytuacja nie jest łatwa i wydaje się, że to jest poważny uraz, ale wczoraj miał tylko zdjęcie rentgenowskie - powiedział rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVP.   Koledzy z drużyny wspierają Kamila Glika i liczą na to, że przed wyjazdem do Rosji będzie gotowy do gry.   "Liczę na cud i wierzę w to Przyjacielu" - napisał na Twitterze Kamil Grosicki. "Dzięki brachu" - odpowiedział Glik.    Co wiadomo w sprawie Kamila Glika? Oficjalnej decyzji PZPN nie ma, ale wpis prezesa Zbigniewa Bońka rozwiał wszelkie wątpliwości. Wszystko wskazuje na to, że Glika na Mundialu zabraknie.  "Boli mnie jak zawodnicy zostawiają nas z powodu kontuzji.....ale grać trzeba i to musimy zrobić jak najlepiej. Będziemy walczyć do końca", napisał na Twitterze Boniek.  "Co za pech, Kamil Glik kontuzjowany, nie pojedzie na mundial" - napisał Boniek.   Kamil Glik znalazł się na liście zawodników, którzy...

Marcin Bosak na planie M jak miłość
MTL Maxfilm
Newsy
W "M jak miłość" wielka tajemnica Kamila wyjdzie na jaw! Gryc ma córkę, ale wcale nie z byłą żoną! 
W "M jak miłość" wielka tajemnica Kamila wyjdzie na jaw! Gryc ma córkę, ale wcale nie z byłą żoną! 

Już wkrótce poznamy wielką tajemnicę Kamila (Marcin Bosak) z  "M jak miłość"! Okazuje się, że 1532. odcinku serialu Telewizyjnej Dwójki, Magda (Anna Mucha) przez przypadek dowie się, że Gryc ma córkę. Jak informuje "Świat Seriali" właśnie wtedy dojdzie do szczerej rozmowy Magdy z Kamilem, który wyzna, że to wcale nie jego była żona jest matką dziecka!  Magda pozna tajemnicę Kamila Kiedy Kamil po wielu latach wrócił do "M jak miłość" nie zdradzał zbyt wiele szczegółów ze swojego życia. Gryc opowiadał wówczas, że w przeszłości wziął ślub, który niestety zakończył się rozwodem. Co ciekawe, Kamil zapewniał że nie ma dzieci z byłą żoną... Teraz okaże się, że w pewnym sensie mówił prawdę! W 1532 odcinku "M jak miłość" Kamil przyzna bowiem, że rzeczywiście ma dziecko, ale nie z byłą żoną, tylko z jej przyjaciółką! Teraz wszystko wskazuje na to, że kobieta najprawdopodobniej będzie chciała, żeby Gryc zajął się ich dzieckiem. Magda usłyszy jego ostrą rozmowę z tajemniczą kobietą. Znalazłaś sobie faceta i nagle dziecko zaczęło przeszkadzać ci w życiu? Trzymałaś mnie z daleka od córki, widziałem ją ze dwa razy w życiu... A teraz chcesz mnie wpuścić w taki kanał? Nie ma mowy!-Magda usłyszy jak zdenerwowany Kamil mówi podczas rozmowy telefonicznej. Kiedy Magda dowie się o dziecku Kamil nie będzie miał wyjścia i przyzna, że ma dziecko z przyjaciółką byłej żony i to właśnie przez romans kobieta chciała się rozwieść.  Mówiłeś, że nie masz dzieci! Z byłą żoną  nie mam... Z jej przyjaciółką... owszem. Mam pięcioletnią córkę. Przypominamy, że córeczkę Kamila - chociaż wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to jego dziecko - mogliśmy...

Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska
East News
Newsy
"The Voice Senior": Alicja Majewska nie chciała zostać jurorką! Namówił ją Włodzimierz Korcz
"The Voice Senior": Alicja Majewska nie chciała zostać jurorką! Namówił ją Włodzimierz Korcz

"W pierwszej chwili pomyślałam, że wolę sama być oceniana, niż oceniać innych", tak w jednym z wywiadów Alicja Majewska (72) wspominała moment, kiedy zaproponowano jej posadę jurora debiutującego w Polsce show „The Voice Senior” . Gwiazda na szczęście nie wahała się długo, bo jako trenerka sprawdziła się świetnie i już od 2 stycznia znów możemy ją oglądać w drugiej edycji programu. Przyczynił się do tego także Włodzimierz Korcz, który jak opowiadała Majewska, „zamiast mi odradzić, powiedział, że widzi mnie w tym programie, że z moją empatią oraz stosunkiem do ludzi dam sobie radę. I weszłam w to!”. To nie pierwsza dobra rada, którą Majewska dostała od Korcza. Z kompozytorem, który pisze dla niej piosenki, nie są jednak, jak wszyscy myślą, parą. Łączy ich zawodowa przyjaźń. Cztery miesiące temu na festiwalu w Opolu obchodzili 45-lecie współpracy artystycznej! „Podobno teraz śpiewam lepiej niż 30 lat temu. Skala się nie zmniejszyła, oddech się nie skrócił. Dźwigam te długie nuty, które Korcz mi wypisuje od lat, żeby nie rozczarować swoich odbiorców”, mówiła w „Party” kilka lat temu Alicja. Ale od tamtego czasu nic się nie zmieniło. W takt jej przebojów na koncertach kołyszą się i nastolatki, i starsze panie. „Jeszcze się tam żagiel bieli!”, śpiewała zachwycona publiczność, a aplauz jest hołdem złożonym liryce, melodii i prawdzie na scenie. Zobacz także:  Alicja Majewska to kolejna jurorka w "The Voice Senior"! Zobaczcie, co o niej wiemy Droga do gwiazd Majewska urodziła się we Wrocławiu, ale dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach, wsi w powiecie sandomierskim. Jej rodzice byli nauczycielami. Ojciec uczył matematyki i śpiewu – to on grał w domu na instrumentach i dostrzegł...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik