Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem
East News

Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020

Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem
East News

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze uzyskane ze zbiórki mają zostać przekazane na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają operacji. Jednak Jerzy Owsiak na kilka dni przed wielkim finałem podjął decyzję o zmianie celu zbiórki w jednym z oddziałów WOŚP! Dlaczego? 

Zobacz także: Jerzy Owsiak wydał oświadczenie na temat ostatniej woli Pawła Adamowicza

Jerzy Owsiak podjął zaskakującą decyzję w sprawie celu zbiórki! 

Jak wiadomo, zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, są organizowane w oddziałach na całym świecie. Jednak w związku z tragicznymi pożarami, jakie mają miejsce w Australii, Jerzy Owsiak postanowił zmienić cel zbiórki właśnie w australijskim oddziale.

Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować. Pamiętajcie, że w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas! - czytamy w liście Jurka Owsiaka. 

Ponadto podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie ma pojawić się wielka flaga Australii. 

Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce - pisze Jerzy Owsiak.

Trzeba przyznać, że Jerzy Owsiak podjął naprawdę wspaniałą decyzję! Australia od września walczy z ogromnym żywiołem, który pochłonął już 500 milionów zwierząt i kilkadziesiąt osób. Spłonęło także kilka milionów hektarów lasów oraz buszu. Miejmy nadzieję, że już niedługo sytuacja ulegnie poprawie. 

 

Więcej na temat Jurek Owsiak
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00