Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem
East News
Newsy

Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020

Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze uzyskane ze zbiórki mają zostać przekazane na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają operacji. Jednak Jerzy Owsiak na kilka dni przed wielkim finałem podjął decyzję o zmianie celu zbiórki w jednym z oddziałów WOŚP! Dlaczego? 

Zobacz także: Jerzy Owsiak wydał oświadczenie na temat ostatniej woli Pawła Adamowicza

Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!

Jerzy Owsiak podjął zaskakującą decyzję w sprawie celu zbiórki! 

Jak wiadomo, zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, są organizowane w oddziałach na całym świecie. Jednak w związku z tragicznymi pożarami, jakie mają miejsce w Australii, Jerzy Owsiak postanowił zmienić cel zbiórki właśnie w australijskim oddziale.

Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować. Pamiętajcie, że w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas! - czytamy w liście Jurka Owsiaka. 

Ponadto podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie ma pojawić się wielka flaga Australii. 

Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce - pisze Jerzy Owsiak.

Trzeba przyznać, że Jerzy Owsiak podjął naprawdę wspaniałą decyzję! Australia od września walczy z ogromnym żywiołem, który pochłonął już 500 milionów zwierząt i kilkadziesiąt osób. Spłonęło także kilka milionów hektarów lasów oraz buszu. Miejmy nadzieję, że już niedługo sytuacja ulegnie poprawie. 

Zobacz także
Olga Tokarczuk przekazała medal na WOŚP

Olga Tokarczuk przekazała replikę medalu noblowskiego na WOŚP!

Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem

Gdzie odbędzie się 28. finał WOŚP? Tym razem nie na placu Defilad w Warszawie! Jerzy Owsiak podał nową lokalizację

 

Jurek Owsiak WOŚP
East News
Newsy
Nie uwierzycie, w jaki sposób Jurek Owsiak rozpoczął WOŚP... Zobaczcie, jak wyglądał "I Finał" w 1992 roku!
Nie uwierzycie, w jaki sposób Jurek Owsiak rozpoczął WOŚP... Zobaczcie, jak wyglądał "I Finał" w 1992 roku!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , której założycielem był Jerzy Owsiak , podczas 27 finałów uzbierała ponad miliard złotych. To dzięki tej kwocie polskie oddziały noworodkowe i neonatologiczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt niezbędny do ratowania życia najmniejszych dzieci. Zobaczcie, jak WOŚP zmieniał się na przestrzeni lat. Pamiętacie, ile udało się zebrać podczas "I Finału"?  Obecnie ta akcja stała się częścią naszej kultury, a w pomoc angażuje się z roku na rok coraz więcej osób.    Niestety dramatyczne wydarzenie, które miało miejsce podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku sprawiło, że Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa fundacji. Śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zmarł na skutek ran odniesionych podczas ataku nożownika na scenie , bardzo dotknęła Owsiaka. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak tworzyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!   Zobacz:  Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!   Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP Jurek Owsiak z żoną Lidią

Jurek Owsiak - na co zbiera WOŚP w 2020?
Newsy
Na co zbiera pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020? Wiemy!
Na co zbiera pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020? Wiemy!

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami!  W całej Polsce, ale zarówno i wielu krajach europejskich i pozaeuropejskich, zbierane są dziś pieniądze na rzecz fundacji Jurka Owsiaka! Na jaki cel zostaną przekazane? Poznajcie dokładne szczegóły i dowiedzcie się, na co zbierane są pieniądze w tym roku! Zobacz także :  Najlepsze gwiazdorskie aukcje dla WOŚP: Joanna Przetakiewicz, prezydencka para, Kuba Błaszczykowski... Jessica Mercedes najhojniejsza? Na co zbiera WOŚP 2020? WOŚP w tym roku zbiera na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji.  Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny" – powiedział jakiś czas temu Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP. Ale to nie wszystko! Zarząd fundacji, w związku z tragicznymi pożarami w Australii, podjął decyzję, że część pieniędzy ze zbiórek będzie przekazana na rzecz walki z żywiołem oraz dla ofiar: Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby...

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP
Newsy
Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!
Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!

  Jurek Owsiak po informacji o śmierci Pawła Adamowicza zdecydował się złożyć rezygnację z prowadzenia fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Dzień później reporterka TVN24 zapytała go ponownie o tę decyzję. Zdania jednak nie zmienia... Jak przyznał sam, jest w rozsypce! Zobaczcie, co jeszcze powiedział o obecnej sytuacji w Polsce... Zobacz:  Po śmierci Pawła Adamowicza Jurek Owsiak rezygnuje z szefowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Po konferencji prasowej, na której ogłosił swoją rezygnację z prezesa fundacji, Jerzy Owsiak mówił o tym jak bardzo poruszony jest tym, co się stało podczas finału WOŚP w Gdańsku. Jak dodał dzień później przed kamerą TVN24, choć nie miał na to żadnego wpływu, czuje się za to odpowiedzialny.  Niech się naród obudzi. Jesteśmy w takim złym stanie, my, Polacy, w takim niedobrym położeniu, tak bardzo się nie lubimy. (...) Uważam, że stała się rzecz okrutna, zła przy organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biorę na siebie odpowiedzialność za to - powiedział Owsiak TVN24.pl Wyjaśnił, że nie jest już szefem fundacji i nie będzie podejmował żadnych decyzji. Jak podaje TVN24.pl Owsiak przyznał, że tragiczna śmierci Pawła Adamowicza , który został zamordowany na scenie WOŚP podczas finału "dotknęła go nieprawdopodobnie": Jestem w rozsypce także i ja - oświadczył Jerzy Owsiak. W Internecie powstała akcja #MuremZaOwsiakiem, w której mnóstwo fanów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gwiazd, a nawet polityków namawia założyciela fundacji, by się nie poddawał. Niektórzy mają nadzieję, że Owsiak zmieni decyzję i wróci na swoje stanowisko.    Owsiak złożył rezygnację. Zachował się jak polityk, który poczuwa się do odpowiedz. za swój resort,choć sam nie zawinił. Gdy minister tak uczyni (jakże rzadko!)-premier,jego...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner