Jurek Owsiak WOŚP
East News

Jurek Owsiak podjął ważną decyzję: "Tak będę grał z orkiestrą. Tak będę prezesem fundacji"!

Jurek Owsiak WOŚP
East News

 

Jurek Owsiak uczestniczył w pogrzebie Pawła Adamowicza w Gdańsku. Po uroczystościach żałobnych nagrał film, w którym powiedział, że wraca na stanowisko prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Filmik umieścił w mediach społecznościowych. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, co jeszcze powiedział...

 

Zobacz: "Nie zostawiaj nas", "Wyleczyłeś moje dzieci" - gwiazdy murem za Owsiakiem! Zobacz emocjonalne wpisy gwiazd!

 

Jerzy Owsiak pokazał, że pod wpływem akcji internetowej #muremzaowsiakiem, po słowach Magdaleny Adamowicz, Anny Dymnej, wielu gwiazd i polityków postanowił wrócić na stanowisko prezesa WOŚP, z którego zrezygnował na wieść o śmierci Pawła Adamowicza:

 

Tak będę grał z orkiestrą. Tak będę prezesem fundacji. Dlatego, że zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok. I mam nadzieję, że miliony Polaków, słuchając homilii i słuchając wystąpień duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści nie! Nie ma na to naszej zgody! - mówi Owsiak w swoim wystąpieniu.

 

Zaapelował do wszystkich, aby na nienawiść nie odpowiadać nienawiścią. To tragiczne wydarzenie musi zmienić Polskę na lepsze:

 

Nawet ten jeden incydent, przeraźliwy, straszny, niech w żaden sposób nie zmieni tego obrazu, tak jak mówi Magda [ przyp. red. żona Pawła Adamowicza] nie zmieni naszego postanowienia, że na nienawiść będziemy odpowiadać nienawiścią, że na przemoc będziemy odpowiadać przemocą, bo tak nie może być. Wracamy do roboty! Dziękuję wszystkim tym, którzy w stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy puścili nieprawdopodobny sygnał! - dodał na zakończenie Jurek Owsiak. 

 

 

Jurek Owsiak z żoną na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jurek Owsiak z żoną na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News

 

Agnieszka Chylińska apelowała do Jerzego Owsiaka, aby wrócił.

East News

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08