Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Julia Wróblewska w beżowej sukience
East News
Newsy

Julia Wróblewska przez problemy ze zdrowiem ważyła 36 kilogramów! Szokujące wyznanie gwiazdy "M jak miłość"

Julia Wróblewska z M jak miłość szczerze o swojej chorobie! Ile ważyła?

Julia Wróblewska już od jakiegoś czasu nie ukrywa, że ma poważne problemy ze zdrowiem. Młoda gwiazda serialu "M jak miłość" przyznaje głośno, że cierpi na zaburzenia osobowości. Ostatnio na swoim profilu na Instagramie opublikowała wzruszający wpis, w którym zdradza, że już od dwóch lat walczy z zaburzeniem i próbuje kontrolować swoje zachowanie. Okazuje się również, że jej stan psychiczny mocno wpływa na jej wagę. Julia Wróblewska zdradziła, że potrafiła przez tydzień nie wychodzić z łóżka i nie jeść... 

Nie tylko Blanka i Baron! Czyj związek zakończył się w ostatnim czasie?

Wstrząsający wpis Julii Wróblewskiej

Julia Wróblewska z show-biznesem związana jest od dzieciństwa. Młoda gwiazda zadebiutowała czternaście lat temu- wystąpiła wówczas w filmie "Tylko mnie kochaj", w którym zagrała uroczą dziewczynkę Michalinę.  Po latach pojawiła się w m.in. w hitowej produkcji "Listy do M.". Julia Wróblewska dorastała na oczach widzów i dziś jest piękną, młodą kobietą. Niestety, jakiś czas temu okazało się, że młoda gwiazda cierpi na zaburzenia osobowości. W jednym z ostatnich wpisów na Instagramie Julia Wieniawa zdradziła, jak wygląda jej walka z nieuleczalną chorobą.

(...) Od 2 lat pracuję nad sobą, nad kontrolą moich irracjonalnych zachowań, nad rozumieniem ich. Biorę pełną odpowiedzialność za to co się stało, powinnam była dużo wcześniej zgłosić się do psychiatry i terapeuty, jednak chyba po prostu bałam się braku zrozumienia- napisała młoda gwiazda. (...) Pogubiłam się i potrzebowałam czasu by zrozumieć jak bardzo wszystko w moim życiu było nie na miejscu, do tego stopnia, że doszło do takiej sytuacji, do której wcale nie musiało dojść, gdybym odważyła się poprosić o pomoc wcześniej- dodała.

Pod wpisem jeden z internautów zarzucił Julii, że nie pokazuje tego, jak się zmienia, tylko o tym pisze. Młoda gwiazda odpowiedziała, a przy okazji przyznała, że przez zaburzenia osobowości doszło do tego, że ważyła 36 kilogramów!

- Pod każdym prawie postem piszesz jak to się zmieniasz, jak pracujesz nad sobą... A może to w końcu pokażesz? xd a nie tylko opisywanie swoich zaburzeń, pokazywanie leków- napisał jeden z internautów. 

- wielu rzeczy, które się działy nie pokazywałam w internecie. Wiedzą to moi znajomi, którzy widzą ogromne zmiany w moim zachowaniu. To logiczne, że nie pokazywałam Wam tego, jak leżałam w łóżku przez tydzień, nie jadłam, chudłam do np 36/38kg, moich ataków paniki, dysocjacji (tzn derealizacja, depersonalizacja, black outs gdy byłam tak wściekła lub zrozpaczona sytuacją, że miałam ciemno przed oczami i zdarzało się, że nie pamietalam kilku godzin z mojego życia), moich generalnych problemów z pamięcią, gdy nie wiem co robiłam kilka dni temu i nie umiem tego ułożyć w całość, jak reaguję na triggery, jak prawie mdleję przez płacz i hiperwentylację o jakąś drobnostkę, która nie ma znaczenia i nikt nie rozumie mojego zachowania. Zaburzenie osobowości to nie jest prosta rzecz do pokazania zmian- odpowiedziała Julia Wróblewska. 

W dalszej części komentarza Julia Wróblewska przyznała, że terapia, którą rozpoczęła, trwa osiem lat i być może będzie musiała brać leki do końca życia. 

Zobacz także: Jak dobrze znasz młode polskie gwiazdy? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Julia Wieniawa przyznała, że przez zaburzenia osobowości zdarzało się, że przez tydzień nie wychodziła z łóżka, nie jadła i mocno chudła. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zakochałam się w tej istocie! 😍 Kochani, oto lisek Juniper, którego przewożę dzisiaj do jego przyszłego taty. Jego właścicielka niestety przez prywatne problemy musiała go oddać 🥺 Wiem, że pokazanie tutaj przeze mnie liska nie obejdzie się bez szumu. Dlatego chciałam wykorzystać ten moment na małą refleksję, której w sumie nigdy oficjalnie nie miałam odwagi udostępnić. Wiem, że wszyscy pamiętacie pewną sytuację z przeszłości, wyglądała ona trochę inaczej niż myślicie, ale jakkolwiek by nie wyglądała, powinno mi być i jest mi wstyd za to jak się zachowałam. Od 2 lat pracuję nad sobą, nad kontrolą moich irracjonalnych zachowań, nad rozumieniem ich. Biorę pełną odpowiedzialność za to co się stało, powinnam była dużo wcześniej zgłosić się do psychiatry i terapeuty, jednak chyba po prostu bałam się braku zrozumienia. Rozumiem w 100% reakcję ludzi, gdybym w tej chwili zobaczyła, że ktoś się tak zachował, sama bym się rozgniewała i nie mogła zrozumieć. Wciąż nie umiem wyjaśnić, ani do końca zrozumieć dlaczego czasami tak zachowuję się w szoku. Jednak chcę, żebyście wiedzieli, że pracuję nad sobą, problem nigdy nie leżał w mojej empatii, ale w mechanizmach obronnych, o których wtedy nawet nie miałam pojęcia. Kocham zwierzęta, liski również, żadnego celowo bym nie skrzywdziła i chyba po prostu... przepraszam. Pogubiłam się i potrzebowałam czasu by zrozumieć jak bardzo wszystko w moim życiu było nie na miejscu, do tego stopnia, że doszło do takiej sytuacji, do której wcale nie musiało dojść, gdybym odważyła się poprosić o pomoc wcześniej. PS: Nie wymagam żadnych wyrazów współczucia, ani cudownego wybaczenia mi tego. O ludziach świadczą czyny, nie słowa. Właśnie nad czynami zamierzam pracować. Życzę Wam wszystkim miłego wieczoru, Juni już za kilkadziesiąt minut będzie u swojego taty @_pasofix_ 😘

Post udostępniony przez Julia Wróblewska (@juleczkaaa_jula)

Młoda gwiazda od dwóch lat walczy o zdrowie.

Julia Wróblewska na Wielkim teście o wojsku
East News

 

Julia Wróblewska w kucyku
Newsy
Julia Wróblewska przeszła załamanie nerwowe? Wiemy!
Julia Wróblewska przeszła załamanie nerwowe? Wiemy!

Julia Wróblewska otwarcie mówi o hejcie, z jakim spotyka się w Internecie. Krytyczne komentarze wpływają na jej pewność siebie, dlatego zdecydowała się, aby zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych. W rozmowie z Party.pl gwiazda zdradziła, co dał jej ten czas, jak go wykorzystała i dlaczego warto czasem zrobić sobie detoks od Internetu. Aktora już od dłuższego czasu stara się walczyć z hejtem w sieci. To bardzo ważne, że coraz więcej znanych osób szczerze mówi o tym, jak bardzo obraźliwe komentarze mogą wpłynąć na człowieka.   Julia Wróblewska Zobacz także :  Julia Wróblewska zdradza kulisy Agenta! Co sądzi o odejściu Edyty Górniak? "Podziwiam!"

Julia Wróblewska szczerze o swojej chorobie psychicznej
Instagram
Newsy
Poruszające wyznanie Julii Wróblewskiej: "Myślałam, że nie istnieję, traciłam pamięć, wychodziłam z siebie"
Poruszające wyznanie Julii Wróblewskiej: "Myślałam, że nie istnieję, traciłam pamięć, wychodziłam z siebie"

Julia Wróblewska wyznała, że cierpi na zaburzenia osobowości. Właśnie zamieściła poruszający wpis, w którym opowiedziała o dolegliwościach, z którymi musi się zmagać. Młoda aktorka przyznała, że cierpi na rodzaj dysocjacji (zaburzenia derealizacyjne/depersonalizacyjne). Jej historia jest naprawdę wstrząsająca.  Zobacz także:  Julia Wróblewska przez problemy ze zdrowiem ważyła 36 kilogramów! Szokujące wyznanie gwiazdy "M jak miłość" Julia Wróblewska szczerze o zaburzeniach osobowości. Na co cierpi?  Julia Wróblewska postanowiła głośno mówić o swoich problemach z zaburzeniami osobowości. Młoda aktorka przyznała, że ma świadomość, iż problem chorób psychicznych wciąż jest słabo rozumiany i źle odbierany w społeczeństwie. Swoim wyznaniem chciałaby dodać odwagi ludziom, którzy zmagają się z podobnymi problemami.  Po raz pierwszy, odkąd przyznała się do choroby, opowiedziała o konkretnych zaburzeniach. Julia Wróblewska wyznała, że cierpi na rodzaj dysocjacji czyli zaburzeń derealizacyjnych (zaburzenie psychiczne określające różnego rodzaju odczuwanie zmian otaczającego świata) i depersonalizacyjne (polega na zmienionym postrzeganiu doświadczania siebie samego lub własnych przeżyć).  Julia Wróblewska szczegółowo opisała, jakie objawy wywoływała w niej depersonalizacja:  Moje pierwsze doświadczenia z nią były przerażające. Do dziś pamiętam gdy wracałam ze szkoły i stałam na stacji metra. Dostałam wiadomość, która niestety zawierała „trigger” czyli tzw zapalnik, przez który pojawia się u mnie ogromny stres i lęk. W pewnym momencie zaczęło kręcić mi się w głowie. Moje nogi były jak z waty. Świat zaczęłam widzieć jak przez VR, przyglądałam się swoim dłoniom, nie...

Paulina Smaszcz-Kurzajewska
Newsy
Paulina Smaszcz-Kurzajewska rozwiodła się po 23 latach. Czy żałuje tej decyzji? Czy szuka nowej miłości?
Paulina Smaszcz-Kurzajewska rozwiodła się po 23 latach. Czy żałuje tej decyzji? Czy szuka nowej miłości?

Rozwiodła się po 23 latach latach małżeństwa. Czy ma poczucie winy i czy szuka nowej miłości?  Paulina Smaszcz-Kurzajewska   o swoich sukcesach, porażkach i sposobach na zachowanie pogody ducha. Przyznaje otwarcie, że dwa ostatnie lata były dla niej niełatwe. Poważnie chorowała, umarł jej tata, straciła pracę, a na początku tego roku rozwiodła się z Maciejem Kurzajewskim. Zostawiła piękny dom,  w którym mieszkali kiedyś razem, wzięła kredyt i przeprowadziła się z młodszym synem Julianem do nowo kupionego mieszkania. Jej starszy syn Franek kończy studia za granicą. Kobieta petarda na zakręcie? Samotna i nieszczęśliwa? A może pokonała już kryzys? Jak Paulina Smaszcz-Kurzajewska (47) radzi sobie po tylu trudnych doświadczeniach? Zobacz także:  Paulina Smaszcz-Kurzajewska po raz pierwszy tak szczerze o rozstaniu z mężem. "Nie ja odchodziłam..." Powiedziałaś mi, że nie czujesz się samotna. Jednak twoja sytuacja rodzinna jest teraz szczególna. Nie czuję się samotna, ponieważ zachowaliśmy dobre relacje w rodzinie. Ze starszym synem Frankiem rozmawiam przez komunikatory internetowe, z młodszym Julkiem odrabiam lekcje, wspólnie czytamy książki, czasem spotykamy się nawet z Maćkiem na obiedzie. Myślę, że udało nam się wychować wspaniałych synów. Poza tym nie wydaje mi się, że moja sytuacja jest szczególna. Podczas szkoleń, które prowadzę, spotykam kobiety po rozwodzie i jestem przekonana, że takich rodzin jest dziś wiele.  Masz poczucie winy wobec synów?  Nie! Powiedziałam im: „Jestem matką kumplem i wychowuję was nie dla siebie, ale dla świata, dla innych ludzi”. Cudownie jest się przekonywać, że nauka okazywania kobietom szacunku nie idzie w las. Ale ja cię pytam o decyzję o...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner