Julia Wieniawa w srebrnej sukience na pokazie MMC
EastNews

Julia Wieniawa ma problemy z wagą! To przez chorobę

Julia Wieniawa w srebrnej sukience na pokazie MMC
EastNews

Julia Wieniawa cieszy się ogromną popularnością, a każda zmiana w jej wyglądzie wywołuje mnóstwo komentarzy. Ostatnio w sieci pojawiły się szczególnie dużo tych dotyczących wagi aktorki. Gwiazda niedawno przyznała ile waży i od tego czasu stale pojawiają się spekulacje na ten temat. Wieniawa postanowiła odnieść się do krytycznych opinii w stylu: "ooo przytyła", "ale jej przybyło kg", "że ona niby ćwiczy?" I napisała, co tak naprawdę jest powodem jej opuchniętej twarzy! 

Julia Wieniawa ma problemy z wagą

Gwiazda opublikowała na Instastories swoje dwa zdjęcia. Na jednym jej twarz wygląda szczupło, a na drugim jest opuchnięta. Julia Wieniawa wyznała, że powodem takiego stanu jest niedoczynność tarczycy i choroba hashimoto. To choroba autoimmunologiczna tarczycy, której jednym z objawów jest wzrost masy ciała. Nazwę zawdzięcza lekarzowi, który jako pierwszy opisał ją już w 1912 roku. 

Julia to nie pierwsza gwiazda, która zdecydowała się przyznać do problemów z tarczycą. Jakiś czas temu opowiedziała o swojej chorobie modelka, Marta Dyks. 

Po poszukiwaniach okazało się, że to HASHIMOTO. Wystarczyło badanie krwi z pakietem na hormony tarczycy i przeciwciałami. Wizyta u endokrynologa, który dodatkowo wytłumaczył, że absolutnie nie wolno samemu analizować wyników, ponieważ widełki- zakres, w którym powinniśmy się mieścić jest ujednolicony dla wszystkich grup wiekowych i płci. Może nam się wydawać, że się mieścimy i wszystko z nami ok, a jednak dla naszej płci i wieku zakres jest zupełnie inny. Dostałam leki, już po tygodniu czułam się jak nowonarodzona - napisała Dyks na Facebooku

Do choroby hashimoto otwarcie przyznały się też Kayah, Karolina Szostak i Monika Pyrek. Czy teraz, kiedy Wieniawa powiedziała, co jest powodem wahań wagi, skończą się już krytyczne komentarze na temat jej wyglądu i wagi?

Zobacz takżeZaskakująca metamorfoza Barona! Ściął i pofarbował włosy. Reakcja Julii Wieniawy? Jest zachwycona!

Julia Wieniawa odniosła się do komentarzy na temat swojej wagi i napisała:

Julia Wieniawa przyznała się do choroby
Instagram

Julia Wieniawa w białym płaszczu

Julia Wieniawa w białym płaszczu
East News

 

Więcej na temat Julia Wieniawa
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13