BE&W
Czas dla rodziny

Julia Roberts - Pretty Mama

Do niedawna nie była pewna, czego tak naprawdę pragnie. Opiekując się bliźniakami, marzyła o aktorstwie. Grając, tęskniła za dziećmi. Od kiedy jednak Pretty Mama, jak dziś mówi się o 39-letniej Julii Roberts, urodziła kolejnego syna, nic nie jest w stanie konkurować w jej sercu z rodziną.

Opieka nad trójką dzieci to kompletne wariactwo. Ale dziś musiałabym mieć dużo poważniejszy powód niż zmęczenie, by rozstać się z nimi choćby na chwilę – powiedziała Julia w programie Davida Lettermana. Aktorka, która urodziła Henry’ego Daniela 18 czerwca, jest tak oddana swojemu maleńkiemu synkowi, że nie pozwala się w niczym wyręczyć. Sama karmi, kąpie i przewija Henry’ego. Bez słowa skargi wstaje do niego po kilkanaście razy w nocy. A gdy wychodzi na chwilę na spacer czy po zakupy, zawija go w chustę i przytula do piersi, by czuć jego bliskość. „Nie widziałam lepszej matki od Julii”, stwierdziła 16-letnia siostrzenica gwiazdy, Emma. Ale w ciągu ostatnich kilku lat aktorka nieraz musiała stoczyć w swoim sercu walkę między bardzo różnymi i nie dającymi się pogodzić pragnieniami.

Za wszelką cenę
Od początku znajomości z Dannym Moderem, z którym pracowała na planie „Mexican” w 2001 roku, Julia nie miała wątpliwości, że jest facetem jej życia. Była zdeterminowana do tego stopnia, że zgodziła się zapłacić jego ówczesnej żonie, Verze, 200 tysięcy dolarów za odstąpienie męża. „Kocham go i nie oddam żadnej innej kobiecie”, zapewniała. Ślub pary odbył się 4 lipca 2002 roku o północy na rancho gwiazdy w Taos w Nowym Meksyku.


Szybko okazało się, że realizacja marzenia o pełnej rodzinie nie jest łatwa. Julia miała kłopoty zajściem w ciążę, ale nie poddała i w czerwcu 2005 roku triumfalnie ogłosiła, że spodziewa się bliźniaków. Wiedziała, że to ciąża dużego ryzyka. „Słyszałam, że niektóre kobiety już po łyku wody wymiotują przez trzy godziny, ale ja jestem twardzielem z Południa i wszystko wytrzymam”, mówiła Julia. I rzeczywiście była bardzo dzielna. Nie skarżyła się na zmiany w swoim ciele: szybko rosnący brzuch i piersi. „Mój biust urósł tak, że nie mogę go wcisnąć w żadną sukienkę”, chwaliła się w rozmowie z Oprah Winfrey.

Podwójne szczęście
Ostatnie dwa miesiące ciąży były dla Julii tak ciężkie, że spędziła je w łóżku. 28 listopada nie udało się powstrzymać akcji porodowej i Julia ruszyła na spotkanie ze swoimi maleństwami do kliniki Cedar’s Sinai w Los Angeles. Nie wszystko poszło gładko. Najpierw zepsuł się samochód Julii i Danny’ego Parę zabrała przejeżdżająca taksówka. Julia przybyła do szpitala właściwie w ostatnim momencie, by uratować bliźniaki. Dzieci, Hazel i Pinneaus urodziły się zdrowe. W kilkanaście godzin po porodzie u Hazel wystąpiły jednak kłopoty z oddychaniem. Dziewczynka trafiła na reanimację, a Julia umierała ze strachu. „To były najpotworniejsze chwile w moim życiu. Tłumaczyłam sobie, że Hazel jest jak niedopieczona bułeczka, która musi jeszcze dojść w inkubatorze, ale perspektywa straty dziecka była nie do zniesienia”, przyznała później aktorka. Gdy więc tylko Hazel i Phinneaus, które urodziły się na pięć tygodni przed terminem, mogły opuścić szpital, Julia była pewna, że długo nie wróci do pracy. „Wiem, że urodziłam się właśnie po to, by kochać Danny’ego i urodzić mu dzieci”, oświadczyła.

Rodzina: tak, wyrzeczenia: nie
„Wezmę tyle wolnego, ile to będzie możliwe”, zapowiedziała. Po czym wyjechała na farmę w Taos. Zrezygnowała z udziału w „Seven-Year Switch” Mike’a Nicholsa. Zaproszona przez przyjaciółkę Oprah Winfrey do jej talk show, przesłała jedynie zdjęcia dzieci i pozdrowienia. Publicznie pojawiła się tylko na gali oscarowej w 2006 roku. Pytana, czy zamierza wrócić do pracy, odpowiedziała: „Dziś wieczór chodzi tylko o to, żeby przypomnieć ludziom, że nie umarłam, a tylko urodziłam dzieci”.


Głównymi rozrywkami Julii w Taos stały się teraz seriale, robótki na drutach i fotografowanie dzieci. „Julia utwierdziła się w przekonaniu, że dobrze zrobiła wyhamowując swoją karierę”, mówił jej przyjaciel Thomas Coldwell. A ona dodawała: „Jestem absolutnie szczęśliwa z dziećmi”.


Po paru miesiącach zaczęła jednak czuć potworne zmęczenie i nudę. „Wstaję w środku nocy tyle razy, że potem nie mogę spać. Nie przypuszczałam, że potrafię żyć bez snu”, zwierzyła się przyjaciółce. Kuzyn Danny’ego zdradził natomiast: „Wiem, że tęskni za aktorstwem bardziej niż przypuszczała”. Kiedy więc po roku Julia trafiła do talk show Oprah, mówiła już nie tylko o swoim macierzyństwie i bliźniakach, ale także o tęsknocie za planem filmowym.

Dłużej nie wytrzymam
Najpierw zaczęła podkładać głos do filmów. W końcu stwierdziła: „Czyje to do diabła życie, jeśli nie mogę robić tego, czego pragnę?” i postanowiła wrócić do pracy. Zapewniła Danny’ego, że zrobi wszystko, żeby rodzina na tym nie ucierpiała. „To dla Julii najszczęśliwszy okres w życiu i nie chce być egoistyczna”, zdradziła prasie jej przyjaciółka. Idealnym wyborem wydawała się gra w teatrze. Aktorka zgodziła się więc wystąpić w głównej roli w sztuce „Trzy dni deszczu” w teatrze Bernarda B. Jacobsa na Broadwayu.


Regularna praca stwarzała szansę na prowadzenie prawie normalnego domu. „Osiągnęliśmy kompromis: ona kieruje mną a ja nią”, mówił Danny, który postanowił wspierać żonę. Kiedy Julia szła na poranną próbę, zabierał dzieci na spacer. Potem zwykle przywoził żonie zdrowy lunch do teatru. Wieczorem, kiedy ona szła na przedstawienie, zajmował się bliźniakami w ich penthousie na Manhattanie.

Na ostrzu noża
Ale sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli. Julia przyjmowała coraz więcej propozycji filmowych i podpisała kontrakt reklamowy z Ferre na reklamowanie letniej kolekcji. W domu państwa Moderów dochodziło do coraz większych spięć. „Sprzeczają się jak wszystkie pary. To prawda, że Julia lubi mieć wszystko pod kontrolą. Zawsze postępuje według planu. Inaczej staje się nerwowa. Ale on też lubi postawić na swoim, więc nie jest łatwo”, wyjawił prasie przyjaciel Modera, Todd. Coraz częściej mówiło się o rozpadzie związku. A Julia reagowała na pytania o rozwód z furią: „Teraz jesteśmy zbyt zajęci, żeby zająć się rozwodem. Może uda się znaleźć chwilkę w przyszłym roku”. Sama czuła, że jeśli szybko nie dokona wyboru, jej małżeństwo przestanie istnieć. „Myślę, że gdyby Danny odszedł, toby ją zniszczyło”, mówił Caldwell.

Męska decyzja
„Zawsze chciałam mieć z Dannym troje dzieci: dwie dziewczynki i chłopca. Z prostego rachunku wynika więc, że brakuje jednej dziewczynki”, postanowiła, dając do zrozumienia, że stawia na rodzinę. I choć zajście w ciążę znów okazało się problemem, Julia dopięła swego. „Niemal straciliśmy nadzieję na trzecie dziecko. Wtedy natura zrobiła swoje. Niedługo po tym, jak przestaliśmy patrzeć na kalendarz i sprawdzać temperaturę, odkryłam, że jestem w ciąży”, przyznała aktorka. I dziś nie ma wątpliwości, że aktorstwo już nigdy nie będzie konkurować z rodziną. Pretty Mama mówi: „Myślę, że teraz jestem bardziej dojrzała. Dopóki Danny będzie szczęśliwy, a dzieci zdrowe, dam sobie radę ze wszystkim Cóż, dałam życie trójce dzieci. Uznałam więc, że urodzenie ich, a następnie porzucenie nie będzie mądrą taktyką wychowawczą”.

Magda Łuków

Party kocha bosą Julię Roberts, Party szlocha nad... Co nas zachwyciło i zaskoczyło w tym tygodniu?

ONS
Newsy
Oprah ma siostrę!
Matka oddała jej siostrę do adopcji tuż po narodzinach

Niesamowita historia. Zwykle to Oprah Winfrey w swoim programie „łączy rodziny” i rozwiązuje problemy. Tym razem sama była główną bohaterką swojego show. W poniedziałek ze wzruszeniem przedstawiła widzom swoją… siostrę. Okazało się bowiem, że mama – Vernita Lee – oddała siostrę Oprah do adopcji tuż po jej narodzinach w 1963 roku. Natomiast Oprah znała inną wersję tej historii. Mama twierdziła, że dzieci - bo było ich dwoje, urodziły się nieżywe. Patricia – siostra Oprah - była w rodzinie zastępczej, kiedy dowiedziała się, że ma jeszcze trójkę rodzeństwa. Ale niestety, w ośrodku adopcyjnym usłyszała tylko, że jej biologiczna matka nie chce jej poznać i nie udzielono jej więcej informacji. Wszystko ułożyło się w logiczną całość, kiedy Patricia zobaczyła w Oprah Winfrey Show jak Vernita, matka prowadzącej, opowiada o traumie, jaką przeżyła po urodzeniu martwych dzieci. Wszystkie szczegóły ze szpitala oraz data wydarzenia idealnie pasowały do informacji, które udało się zdobyć Patrici. Skontaktowała się z rodziną i testy DNA potwierdziły, że są krewnymi. Kiedy Oprah dowiedziała się od swojej asystentki, że taka sytuacja ma miejsce, natychmiast zadzwoniła do matki, która potwierdziła, że to wszystko prawda. Siostry zamierzają teraz nadrobić stracony czas i lepiej się poznać. Winfrey prosto do kamery powiedziała kilka słów swojej matce, która bardzo przeżywa całą sytuację: - Nie wstydź się już – mówiła. – Są miliony ludzi takich jak ty, którzy oddali swoje dzieci, bo nie mogli im zapewnić opieki ani bytu. Więc, Vernita, odpuść już sobie.

Książę Karol i książę Harry
East News
Newsy
Książę Harry rozmawiał z ojcem i bratem, ale… „To nie były produktywne rozmowy”
Książę Harry rozmawiał z ojcem i bratem, ale… „To nie były produktywne rozmowy”

Książę Harry rozmawiał ze swoim ojcem, księciem Karolem i bratem Williamem - ujawnia gwiazda amerykańskich mediów. Jej zdaniem, rozmowy księcia z rodziną nie były jednak produktywne. Co dokładnie usłyszała? Jak przebiegają rozmowy rodziny poróżnionej słynnym wywiadem Sussexów u Oprah Winfrey? Według mediów wywołał on największy kryzys w rodzinie królewskiej od dziesięcioleci!  Co więc Harry i Meghan mówią o relacjach z bratem i ojcem? Zobacz także:   Te słowa Meghan Markle szczególnie zabolały księżną Kate! "Jest zasmucona, rozczarowana i zraniona" Harry rozmawiał z ojcem i bratem Gayle King jest znaną dziennikarką współprowadzącą w CBS News popularną śniadaniówkę „This Morning”. Jest także naczelną magazynu „O”, którego założycielką jest Oprah Winfrey. Media nazywają ją znajomą tak Oprah, jak i księżnej Meghan. I właśnie w swoim programie King ujawniła, że Harry rozmawiał w ostatni weekend z Williamem i Karolem.  Cóż, nie chcę tu przekazywać jakichś newsów, ale prawda jest taka, że zadzwoniłem do nich, żeby zobaczyć, jak się czują. I to prawda, Harry rozmawiał ze swoim bratem oraz ojcem - wyznała King. Co usłyszała dziennikarka? Jak mi jednak powiedziano te rozmowy nie były owocne. Są jednak zadowoleni, że przynajmniej rozpoczęli rozmowę. Jak dodaje, Meghan i Harrego może denerwować, że choć pałac powtarza, że chce sprawę rozwiązać prywatnie, wciąż wychodzą „fałszywe historie”, stawiające w złym świetle księżną. Jak dodała King, zarówno Harry, jak i Meghan chcą uzdrowienia relacji z rodziną królewską. - W końcu to rodzina Harry’ego - mówi. O ile Harry rozmawiał z bratem i ojcem, o tyle nikt z rodziny...

Księżna Kate i księżna Meghan
East News
Newsy
Te słowa Meghan Markle szczególnie zabolały księżną Kate! "Jest zasmucona, rozczarowana i zraniona"
Te słowa Meghan Markle szczególnie zabolały księżną Kate! "Jest zasmucona, rozczarowana i zraniona"

„Rozczarowana i zraniona” tak brytyjskie media opisują reakcję księżnej Kate na głośny wywiad Harry’ego i Meghan u Oprah Winfrey. Szczególnie zabolała ją jedna wypowiedź Meghan , dotycząca jej osobiście. Według źródeł Daily Mail, chodzi o przygotowania do ślubu. O co konkretnie? Zobacz także:   Meghan Markle mówiła prawdę u Oprah? Do sieci wyciekło nagranie ze słynnego spotkania z królową!  Te słowa Meghan zraniły Kate Wywiad Harry’ego i Meghan wywołał wiele emocji po obu stronach oceanu, a media piszą nawet, że doprowadził do największego kryzysu w rodzinie królewskiej od dziesięcioleci. Do słów brata i szwagierki odniósł się krótko książę William, który zaprzeczył sugestiom Meghan na temat rasizmu w Pałacu. Teraz media piszą o reakcji na wywiad jego żony, księżnej Meghan. Brytyjski „Daily Mail” powołuje się na Katie Nicholl, biografkę i znawczynię rodziny królewskiej. Jej zdaniem Kate szczególnie musiały zaboleć słowa Meghan o tym, że doprowadziła Meghan do łez przy przymiarkach strojów dla druhen przed ślubem. Nicholl podkreśla, że nigdy nie słyszała, by Kate kłóciła się z kimkolwiek, bo „bardzo uważa na to jak traktuje innych”. Do tego wcześniej mówiło się, że to Meghan doprowadziła Kate do płaczu… I rzeczywiście, jak pisano do kłótni miało dojść podczas przymiarek druhen, w tym córki Williama i Kate - Charlotte.  Meghan miała twierdzić, że dziewczynki powinny wystąpić z gołymi nogami, Kate chciała by miały rajstopy. Według tej wersji to Meghan postawiła na swoim, doprowadzając Kate do łez. Ale w ostatnim wywiadzie zabrzmiało to inaczej: Ona była z jakiegoś powodu zdenerwowana, ale przeprosiła. I dała mi kwiaty - mówiła Meghan u Oprah....

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik