Joanna Racewicz, Agnieszka Woźniak-Starak
EastNews/ONS
Newsy

Joanna Racewicz wspiera Agnieszkę Woźniak-Starak: "Wiem, że przeżywanie straty jest piekłem"

Joanna Racewicz wspiera Agnieszkę Woźniak-Starak: "Wiem, że przeżywanie straty jest piekłem"

Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, by razem z ważnymi dla niej ludźmi obejrzeć film jej zmarłego męża Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra". To dla Agnieszki bardzo trudny okres w życiu, co doskonale rozumie Joanna Racewicz. Racewicz straciła swojego męża Pawła Janeczka w katastrofie smoleńskiej.

Zobacz także: Wzruszające słowa o Piotrze Woźniaku-Staraku. "Wiecznie śmiejące się oczy mówiły: bracie, możesz na mnie liczyć"

Zobacz także

Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się na premierze ostatniego filmu męża. Była bardzo wzruszona...

Piotr Woźniak-Starak

Powstanie film o Piotrze Woźniaku-Staraku? Jest decyzja!

Joanna Racewicz dodała emocjonalny wpis, w którym wspiera Agnieszkę Woźniak-Starak.

Myślę dzisiaj dużo o Agnieszce. Myślę od chwili, gdy świat runął na Jej głowę. Jej i całej Rodziny. O dramacie przeżywanym na oczach kraju, o emocjach pokazywanych we wszystkich mediach, o aparatach fotograficznych wycelowanych prosto w twarz, bez pytania - czy wolno, o komentarzach pisanych bez odrobiny szacunku i wyobraźni. Myślę o żałobie, którą trzeba nosić pod ostrzałem spojrzeń i ocen. Bez znieczulenia. "Agnieszka w drodze na premierę ostatniego filmu Piotr", "Łzy wzruszenia podczas projekcji" - czytam relacje z Gdyni. I zaciskam pięści. Z bezsilności - gdy widzę zdjęcia - Agnieszki, Pani Anny, Pani Julii, Pana Jerzego... Przeżywanie Straty jest piekłem. Piekłem samotności, bo wobec Ostatecznego jesteśmy pojedynczy, choćby przyjaciele trzymali za ręce. Jak dźwigać koszmar, gdy nie ma dokąd uciec? Kiedy stygmat wypalony na czole widać z daleka, bo skutecznie oświetla go tysięczny flesz? Odwieczny problem - popytu i podaży. Dopóki będą ludzie gotowi oglądać cudzą rozpacz - tak długo rozpacz będzie zwierzyną, na którą się poluje. Kiedyś były pręgierze i publiczne egzekucje. Teraz wystarczy gazeta. Zdjęcie. I podpis" - napisała Racewicz.

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz szczerze o pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. Jak wyglądała ta uroczystość?

Dalej Racewicz napisała:

Agnieszko - teraz nie ma słów, które mogłyby przynieść ulgę. Ani żadnego paragrafu, który zabroniłby pokazywania Twoich łez. Ta machina rozpędziła się stulecia temu. Jesteś w samym oku cyklonu. I mam nadzieję, że nosisz na sobie potężny pancerz. Będzie Ci potrzebny. Bardzo. Mogę jednak dać słowo, że kiedyś opadnie. Kiedyś. Czas nie będzie ukojeniem. Będzie blizną. Być może oswojeniem. Ale nie stanie się lekarstwem. Ale to już pewnie wiesz. Przytulam. Jestem myślami. Z całej siły. I wierzę, że przyjdzie dzień, gdy świat zobaczy Ciebie taką, jak z tego zdjęcia. Piękną, silną i zwycięską. To będzie chwila, gdy sama zrozumiesz, że PRZETRWAŁAŚ.

Zobacz także: "Piotrka nie ma, ale..." Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos pierwszy raz po śmierci męża

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Myślę dzisiaj dużo o Agnieszce. Myślę od chwili, gdy świat runął na Jej głowę. Jej i całej Rodziny. O dramacie przeżywanym na oczach kraju, o emocjach pokazywanych we wszystkich mediach, o aparatach fotograficznych wycelowanych prosto w twarz, bez pytania - czy wolno, o komentarzach pisanych bez odrobiny szacunku i wyobraźni. Myślę o żałobie, którą trzeba nosić pod ostrzałem spojrzeń i ocen. Bez znieczulenia. „Agnieszka w drodze na premierę ostatniego filmu Piotra”, „Łzy wzruszenia podczas projekcji”- czytam relacje z Gdyni. I zaciskam pięści. Z bezsilności - gdy widzę zdjęcia - Agnieszki, Pani Anny, Pani Julii, Pana Jerzego... Przeżywanie Straty jest piekłem. Piekłem samotności, bo wobec Ostatecznego jesteśmy pojedynczy, choćby przyjaciele trzymali za ręce. Jak dźwigać koszmar, gdy nie ma dokąd uciec? Kiedy stygmat wypalony na czole widać z daleka, bo skutecznie oświetla go tysięczny flesz? Odwieczny problem - popytu i podaży. Dopóki będą ludzie gotowi oglądać cudzą rozpacz - tak długo rozpacz będzie zwierzyną, na którą się poluje. Kiedyś były pręgierze i publiczne egzekucje. Teraz wystarczy gazeta. Zdjęcie. I podpis. Agnieszko @aga_wozniak_starak - teraz nie ma słów, które mogłyby przynieść ulgę. Ani żadnego paragrafu, który zabroniłby pokazywania Twoich łez. Ta machina rozpędziła się stulecia temu. Jesteś w samym oku cyklonu. I mam nadzieję, że nosisz na sobie potężny pancerz. Będzie Ci potrzebny. Bardzo. Mogę jednak dać słowo, że kiedyś opadnie. Kiedyś. Czas nie będzie ukojeniem. Będzie blizną. Być może oswojeniem. Ale nie stanie się lekarstwem. Ale to już pewnie wiesz. Przytulam. Jestem myślami. Z całej siły. I wierzę, że przyjdzie dzień, gdy świat zobaczy Ciebie taką, jak z tego zdjęcia. Piękną, silną i zwycięską. To będzie chwila, gdy sama zrozumiesz, że PRZETRWAŁAŚ.

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak przejęła firmę męża? Jest oficjalne oświadczenie

Piotr Woźniak-Starak zginął 10 sierpnia.

Piotr Woźniak-Starak
EastNews

 

To bardzo trudny czas dla Agnieszki Woźniak-Starak. Doskonale rozumie to Joanna Racewicz.

Instagram/East News

Edward Miszczak i Piotr Woźniak-Starak znali się od lat. Dyrektor programowy TVN jest wstrząśnięty: "Był moim przyjacielem"

Agnieszka Woźniak-Starak na gali zamknięcia festiwalu w Gdyni
East News
Newsy
Agnieszka Woźniak-Starak na gali zamknięcia festiwalu w Gdyni
Agnieszka Woźniak-Starak na gali zamknięcia festiwalu w Gdyni

Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się dwukrotnie w tym roku na 44. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Najpierw w piątek - przy okazji premiery filmu produkcji jej męża Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra", a następnie w sobotę - na gali zamknięcia festiwalu. Agnieszka zrezygnowała z pozowania na czerwonym dywanie, ale fotoreporterzy i tak nie opuszczali jej na krok. Zobacz także:  "Piotrka nie ma, ale..." Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos pierwszy raz po śmierci męża

Piotr Woźniak-Starak
EastNews
Newsy
Powstanie film o Piotrze Woźniaku-Staraku? Jest decyzja!
Powstanie film o Piotrze Woźniaku-Staraku? Jest decyzja!

Życie Piotra Woźniaka-Staraka zostanie pokazane na dużym ekranie? Po ostatniej wypowiedzi nowego szefa Watchout studio, Krzysztofa Tejnera plotki na ten temat nie cichną. Czy przyjaciele producenta filmowego uczczą go w wyjątkowy sposób i zekranizują film o nim? Jest już komentarz w tej sprawie! Przeczytajcie.

Joanna Racewicz
Newsy
Niewzwykły wpis Joanny Racewicz o zmarłym mężu! "Najpiękniejszym pomnikiem tych, co odeszli są ci, co zostali. Dzieci"
Niewzwykły wpis Joanny Racewicz o zmarłym mężu! "Najpiękniejszym pomnikiem tych, co odeszli są ci, co zostali. Dzieci"

W przyszłym roku minie 10 lat od jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego kraju - katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia, w katastrofie lotniczej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną i wielu najwyższych urzędników państwowych. Tragedia ciągle porusza Polaków, a dla rodzin ofiar to ciągle niezabliźniona rana. Pokazuje to najnowszy wpis znanej dziennikarki Joanny Racewicz , która w katastrofie smoleńskiej straciła męża. Paweł Janeczek był oficerem Biura Ochrony Rządu. Tego tragicznego dnia był na służbie... Wzruszający wpis Joanny Racewicz o mężu Lata mijają, ale ból pozostaje. W przeddzień dnia Wszystkich Świętych Joanna Racewicz zamieściła na Instagramie poruszający i mądry wpis. Twoja dłoń na piersi. Jak dane słowo. I nasze, obie, odbite w kamieniu. Jak obietnica. Moje : „jestem”. Wspólne: „będziemy”. Nie przy czarnym granicie. W każdym razie nie teraz, w gwarze i tumulcie. Raczej: przy sobie. Bo najpiękniejszym pomnikiem Tych, Co Odeszli są Ci, Co Zostali. Dzieci. One szczególnie. Wspomnienia zamknięte w rysach twarzy, te same spojrzenia i podobniejące z każdym dniem gesty... Kwiaty na cmentarzach? Miliony zniczy? Plastik stearyna... Komu są potrzebne? Nam? Czy Im? Chodzi o symbol, pamięć, czy tradycję, co każe pokazywać, jak hojnie tęsknimy? Nie, nie mam prawa nikogo pouczać. Celebrowanie Straty, Śmierci i Strachu to także obszar wolności. Pamiętanie jest stałą, a nie chwilową, napędzaną dyniami na straganach. Ale to moje zdanie i nikomu nie śmiem go narzucać. Dlatego też teraz myślę o osieroconych dzieciach, kobietach i mężczyznach. O wszystkich, którzy tęsknią. Bo jeśli pamięć może przetrwać to tylko w nas. Zapalam jedną świecę i kładę jeden kwiat. Jak znak. Wystarczy. Na świecie i tak jest zbyt ciężko od nadmiaru. Dziękuję za...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik