Joanna Liszowska o in vitro

Liszowska broni Rozenek: Nie miała innego wyjścia

Joanna Liszowska o in vitro

Gwiazdy w wywiadach coraz częściej zabierają głos na różnego rodzaju tematy społeczne, często w ten sposób przełamując tabu. Osoby znane lubią wypowiadać się m.in. o nietolerancji, związkach partnerskich czy in vitro. Na łamach dwutygodnika "Show" swoje opinię o zapłodnieniu pozaustrojowym wyraziła Joanna Liszowska, która ostatnio bardzo rzadko rozmawia z dziennikarzami, szczególnie na tematy osobiste i światopoglądowe.

- Na in vitro decydują się ludzie, którzy nie mają innego wyjścia. To nie jest jakieś widzimisię, tylko to marzenie i pragnienie posiadania dziecka, czyli jedna z podstawowych i naturalnych potrzeb kobiety. Poza tym, aby przejść przez całe leczenie i przygotowanie do zabiegu, trzeba być bardzo silną psychicznie. Bo tu nie ma gwarancji sukcesu. Do tego dochodzą jeszcze bardzo duże koszta - powiedziała w "Show" Liszowska.


Aktorka, na temat in vitro wypowiedziała się bez większej kręmpacji, gdyż coś na ten temat wie. Jej bohaterka w serialu "Przyjaciółki" ma kłopoty z zajściem w ciążę i wraz z partnerem zadecydowała właśnie o podjęcie takiej terapii mającej pomóc im mieć upragnione dziecko:

- Myślę, że wiele osób w Polsce, podobnie jak bohaterowie tego serialu, muszą pożyczać pieniądze na badania i lekarstwa. In vitro to naprawdę trudna droga do macierzyństwa.


Słowa Joanny Liszowskiej są w pełni prawdziwe. Aktorka jest szczęśliwą mamą, jednak w pełni rozumie kobiety, które nie mogą doczekać się macierzyństwa. Pozostaje nam mieć jedynie nadzieję, że już wkrótce w Polsce zmieni się podejście niektórych instytucji do zabiegu in vitro.

Przypomnijmy, że inną gwiazdą, która popiera zapłodnienie pozaustrojowe jest Małgorzata Rozenek. Dzięki tej metodzie "Perfekcyjna Pani Domu" jest teraz szczęśliwą mamą dwóch synów. Zobacz: Rozenek pokazała synów z probówki

Więcej na temat Joanna Liszowska in vitro
Przeładuj

"Dziewczyny z Dubaju" przebiją pod względem popularności "365 dni"? Doda już to wyliczyła!

zobacz 01:59