Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy

Jest wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy! Kwota niższa niż walczyli prawnicy

Ile odszkodowania dostał Tomasz Komenda? Jest wyrok! Wyrok w sprawie Tomasza Komendy i odszkodowania. Ile dostał od państwa?

PILNE! Zapadł wyrok w sprawie zadośćuczynienia i odszkodowania dla Tomasza Komendy za 18 lat niesłusznie spędzonych w więzieniu. W maju 2018 r. Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę z zarzutu zabójstwa 15-letniej dziewczyny, do którego doszło w 1996 roku. Mężczyzna ponad dwa lata czekał na odszkodowanie od państwa. Jest decyzja sądu!

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Tomasz Komenda - ile dostał zadośćuczynienia i odszkodowania? Decyzja sądu

Wyrok w głośnej sprawie zapadł dziś, w poniedziałek, w Sądzie Okręgowym w Opolu. Komenda i jego prawnicy starali się o prawie 19 mln - odszkodowania w wysokości ok. miliona złotych oraz zadośćuczynienie w wysokości 1 mln za każdy rok w więzieniu.

Trzeba oddzielić zadośćuczynienie i odszkodowanie. Odszkodowanie należy się za to, co mógł zarobić Tomasz Komenda pracując 18 lat i zarabiając. A 18 mln, czyli po milionie za każdy rok, to są krzywdy, jakich doznał przebywając w więzieniu - fizyczne, moralne, psychiczne - tłumaczył Zbigniew Ćwiąkalski, prawnik Komendy, w DDTVN.

Jak informuje Onet.pl sąd przyznał Tomaszowi Komendzie zadośćuczynienie w kwocie 12 mln zł oraz 811 tys. 533 zł odszkodowania.

Sprawą Tomasza Komendy jakiś czas temu żyła cała Polska. Jego dramatyczna historia stała się inspiracją dla twórców filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Po latach spędzonych w więzieniu Komenda wyszedł na prostą - w zeszłym roku doczekał się synka, Filipa, zaręczył się, czeka na ślub z ukochaną Anną!

Zobacz: Życie od nowa Tomasza Komendy. Czy wstrząsająca historia będzie miała swój szczęśliwy koniec?

Tomasz Komenda - życie od nowa
EastNews


Czekając na wyrok sądu w sprawie pieniędzy, Tomasz Komenda znalazł pracę w fundacji braci Collins, znanych z programów TVN. 

Tomasz Komenda
Instagram

Pobyt w więzieniu Tomasz Komenda był traumą. Miał kilka prób samobójczych. Celę w więzieniu zmieniał średnio raz na trzy miesiące. W jednym z wielu wywiadów przyznał, że szykany, znęcanie się, bicie i grożenie śmiercią, na co strażnicy przymykali oko, doprowadziły go do załamania psychicznego.

„Miałem próby samobójcze. Nawet doszło do czegoś takiego, że ja wisiałem. Wisiałem, ale mnie współosadzeni odcięli. Po prostu na tamtą chwilę nie był czas dla mnie, po prostu miałem jeszcze żyć, żeby doczekać tej chwili, jaka jest dzisiaj”, wyznał w jednym z wywiadów.

Tomasz Komenda
East News

 

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Tomasz Komenda walczy o wielkie odszkodowanie - aż 19 mln złotych! Dlaczego wciąż czeka na wyrok sądu?
Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie za spędzenie 18 lat w więzieniu.

Tomasz Komenda wyszedł na wolność ponad dwa lata temu, ale wciąż czeka na odszkodowanie od państwa. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił (został skazany na 25 lat). Dzięki wszczęciu śledztwa na nowo Komenda został uniewinniony. Jego dramatyczna historia stała się inspiracją dla twórców filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na jakim etapie jest sprawa związana z odszkodowaniem dla Tomasza? W "Dzień Dobry TVN" opowiedział o tym jego pełnomocnik, profesor Zbigniew Ćwiąkalski.  Czy Tomasz Komenda dostał już odszkodowanie?  Tomasz Komenda i jego prawnicy walczą o 19 mln odszkodowania i zadośćuczynienia za 18 lat niesłusznie spędzonych w w więzieniu. Skąd taka kwota? Część to odszkodowanie (około miliona złotych), a część zadośćuczynienie (1 mln za każdy rok w więzieniu): Trzeba oddzielić zadośćuczynienie i odszkodowanie. Odszkodowanie należy się za to, co mógł zarobić Tomasz Komenda pracując 18 lat i zarabiając. A 18 mln, czyli po milionie za każdy rok, to są krzywdy, jakich doznał przebywając w więzieniu - fizyczne, moralne, psychiczne - tłumaczył Ćwiąkalski w DDTVN. Na jakim etapie jest postępowanie? Prawnik wyjaśnił, że wszystko zmierza ku temu, by sąd przyznał w końcu odszkodowanie Tomkowi - do tego są jednak potrzebne opinie biegłych - te między sobą się różnią: Postępowanie w Opolu zmierza, żeby sąd mu przyznał takie odszkodowanie. Dlatego były potrzebne opinie biegłych - psychologiczne, psychiatryczne... To zadecyduje, jaką sąd kwotę przyzna. [...] Czekamy na jedną opinię, zwrócono się do nas, jako do pełnomocników Tomasza Komendy, żeby zasygnalizować, których biegłych chcemy dopytać na rozprawie, bo widzimy różnice między opiniami Dlaczego trwa to tak długo? Ćwiąkalski...

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy
Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie. Dziś miał usłyszeć wyrok. Jest decyzja sądu! 
Odszkodowanie dla Tomasza Komendy - ile dostanie i kiedy?

Tomasz Komenda wyszedł na wolność dwa lata temu, w marcu 2018 roku. 44-latek po spędzeniu 18 lat w więzieniu, gdzie odbywał karę za gwałt i morderstwo na 15-latce , został uniewinniony. Jego historia znalazła się nawet na wielkim ekranie. Dramat mężczyzny i jego walka o wolność zostały pokazane w filmie  "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dziś Tomasz Komenda ma już nowe życie, pracę, partnerkę, a niedawno urodził się jego syn Filip. Do ostatecznego zamknięcia przeszłości brakuje jeszcze zakończenia procesu o zadośćuczynienie za lata spędzone za kratami. Dobiega właśnie proces o odszkodowanie, w którym mężczyzna walczy o rekordową kwotę od państwa - 19 mln zł! Już dziś może zapaść decyzja o wypłacie zadośćuczynienia. Będzie korzystna dla Tomasza Komendy? Dziś Tomasz Komenda usłyszy wyrok w spawie odszkodowania? Tomasz Komenda po zakończeniu procesu o uniewinnienie zdecydował się na walkę o odszkodowanie.  Rekordowa kwota 19 mln złotych to milion złotych odszkodowania i 18 milionów złotych zadośćuczynienia  za każdy rok spędzony w więzieniu: Jeśli ktoś uważa, że to jest dużo to bardzo proszę przebywać przez parę dni dokładnie w tych samych warunkach, w jakich przebywał pan Tomasz - powiedział Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy na konferencji prasowej. Właśnie dobiega proces o zadośćuczynienie, który rozpoczął się 29 lipca 2019 roku i bardzo prawdopodobne, że już dziś Tomasz Komenda pozna decyzję w sprawie przyznanego odszkodowania. Proces to dla mężczyzny powrót do przeszłości, który z całą pewnością chce jak najszybciej zamknąć. Dramatyczne przesłuchania, sprawa ciągnąca się przez epidemię i dziś jeśli nie pojawią się nowe okoliczności jest szansa, że proces zakończy się. ...

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy
Tomasz Komenda wciąż walczy o odszkodowanie. Po 18 latach w więzieniu otrzymał jedynie bon na 500 złotych! 
Tomasz Komenda w rozmowie z mediami opowiedział o swojej walce o odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu.

Tomasz Komenda w rozmowie z mediami opowiedział o swojej walce o odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu. Jaką pomoc otrzymał po wyjściu na wolność? Tomasz Komenda w wywiadzie dla WP Magazyn zdradził, czy wierzy, że wygra sprawę o blisko 19 milionów złotych odszkodowania. Szczere wyznanie niewinnie skazanego mężczyzny! Tomasz Komenda o odszkodowaniu Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła wszystkimi. W 2018 roku sąd uniewinnił mężczyznę, który w przeszłości został niesłusznie skazany za brutalne zabójstwo 15-letniej dziewczynki. Tomasz Komenda dopiero po 18 latach wyszedł z więzienia. Po jakimś czasie okazało się, że mężczyzna walczy o ogromne odszkodowanie za lata spędzone w zamknięciu. Tomasz Komenda żąda prawie 19 milionów złotych, jednak do tej pory mógł liczyć jedynie na pomoc w postaci bonu. Dostałem bon na 500 zł, jak miałem kuratora i nie byłem jeszcze uniewinniony. Po osiemnastu latach. Potem musiałem pisać wnioski, żeby otrzymać kolejne- Tomasz Komenda wyznał w rozmowie z Arturem Zaborskim dla WP Magazyn.  Teraz Tomasz Komenda z pomocą adwokatów walczy o odszkodowanie. (...) mam doświadczonych adwokatów, więc sprawa powinna się zakończyć dla mnie dobrze- zdradził w wywiadzie. Przypominamy, że Tomasz Komenda walczy dokładnie o 18 milionów zadośćuczynienia za 18 lat spędzonych w więzieniu, oraz odszkodowanie w wysokości blisko 812 tysięcy złotych- jest to kwota, którą Tomasz Komenda mógłby zarobić, gdyby nie został skazany i mógłby normalnie pracować.  Zobacz także:   To Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę. Do roli schudł 10 kilogramów: "Głód był straszny" Tomasz Komenda wciąż walczy o odszkodowanie za lata spędzone w więzieniu. Mężczyzna domaga się blisko 19 mln złotych....

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner