Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy: Our Little Adventures i Razem Taniej wystąpili razem w poruszającym klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit.

„Siedem światów, jedna planeta” to produkcja ukazująca bogatą i zaskakującą różnorodność natury z perspektywy 7 kontynentów. Program, który można oglądać na antenie BBC Earth w każdą niedzielę o godz. 11:00, pokazuje niezwykłe zachowania zwierzęcych mieszkańców poszczególnych kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę.

Wierzę w ludzi. Wierzę, że ludzi mądrych jest więcej na świecie i wierzę, że jeszcze jesteśmy w stanie zatrzymać ten proces niszczenia, który człowiek dawno temu rozpoczął – mówi Marcin Dorociński. - Cieszę się, że powstają takie produkcje jak m.in. „Siedem światów, jedna planeta” BBC Earth, bo to sprawia, że niekoniecznie musimy podróżować w te nienaruszone jeszcze przez człowieka tereny, żeby ich doświadczyć i je docenić. Dzięki nim możemy przenieść się w miejsca, których może lepiej żebyśmy nie odwiedzali, żebyśmy zostawili je takimi, jakie są.

Marcin Dorociński od lat zaangażowany jest w akcje wspierające ochronę naszej planety.

W spocie nowego programu BBC pojawiła się także Orina Krajewska. 

 

Więcej na temat Marcin Dorociński ekologia