Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Jerzy Owsiak z mikrofonem
Newsy

Jerzy Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Komitet Norweski przyjął jego nominację!

Poznaj szczegóły!

 

Zaledwie wczoraj, 14 stycznia 2019 roku, Jerzy Owsiak złożył rezygnację z pełnienia funkcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a zarząd ją przyjął. Przez 27 lat Jerzy Owsiak jednak robił wszystko, by pomagać potrzebującym i motywował do pomocy innych. Teraz, w tej trudnej dla niego chwili, Polacy jednoczą się, żeby okazać mu wsparcie. Tłumaczy przyłączyły się do akcji #MuremZaOwsiakiem, a niektórzy poszli o krok dalej, jak dziennikarz TVN Turbo, Rafał Collins, który zgłosił Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Zobacz: "W tym momencie się poddałem" Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP rezygnuje!

 

Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!

Jerzy Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla?

 

Rafał Collins przy wsparciu posła Andrzeja Kobylarza zgłosił Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla, a Komitet Norweski zaakceptował nominację. 

 

Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP. Dzisiaj, 15 stycznia 2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019" – napisał  Rafał Collins na Facebooku.

 

Dziennikarz dołączył również screena wiadomości e-mail otrzymanej od przedstawicieli Komitetu Norweskiego.

 

 

Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc tak :"Jerzego Owsiaka nie da się opisać się w 2000 znaków, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach" - napisał dziennikarz.

 

Przypomnijmy, że Jerzy Owsiak był już nominowany do Nagrody Nobla 2 lata temu. 

 

Przeczytaj: Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!

 

Zobacz też:"Przyłączamy się razem z Anią..." Poruszający apel Jarosława Bieniuka do Jurka Owsiaka

 

Jerzy Owsiak ma szansę otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla

Jerzy Owsiak 26 Finał WOŚP
Mat. promocyjne

Dziennikarz TVN zgłosił kandydaturę Jerzego Owsiaka do Norweskiego Komitetu

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jurek Owsiak z żoną na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News
Newsy
Burza w sieci po powrocie Jurka Owsiaka. Tak skrajnych reakcji nikt się nie spodziewał...

A Wy cieszycie się?

Jurek Owsiak w żółtej bluzce
Newsy
Jest pomysł pokojowego Nobla dla Jurka Owsiaka! Ale czy to w ogóle możliwe?

Jerzy Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Pomysł ma coraz więcej fanów! 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w minioną niedzielę (15 stycznia), okazał się ogromnym sukcesem! Kolejny raz akcja Jurka Owsiaka pobiła rekord. Z inicjatywą nominowania pomysłodawcy WOŚP-u do tej prestiżowej nagrody wyszedł Krzysztof W. Kasprzyk, były konsul RP w Nowym Jorku i Vancouver. Oglądam w TVN tego wspaniałego wariata Owsiaka i cały ten wielki dobroczynny happening. W Stanach i w Kanadzie uczestniczyłem w licznych fund-raiserach, oglądałem wiele teletonów, akcji charytatywnych i pokrewnych przedsięwzięć. Powiem krótko: nikt i nic nie dorasta WOŚP do pięt. Wyzwalany przez Jurka wulkan pozytywnej energii to doprawdy ewenement na skalę światową. Extra podziw budzi profesjonalizm tego gigantycznego projektu i panowanie nad logistyką, której podłożem jest przecież młodość (a często dzieciństwo), żywioł, entuzjazm i rock & roll. A wszystko w kraju ogarniętym kaczą smutą i nienawiścią, jako istotną składową obecnego sprawowania władzy. U kogoś przeczytałem dziś żeby promować Owsiaka i Orkiestrę do pokojowego Nobla. Słuchajcie, to nie jest taki głupi pomysł ! Jurek Owsiak zostanie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla?   Pomysł takiego uhonorowania  Jerzego Owsiaka   zyskał szybko wielu zwolenników. Internauci bardzo wspierają tę inicjatywnę. Oficjalne zgłoszenie szefa Orkiestry zadeklarowała na Twitterze Joanna Schmidt z Nowoczesnej: Będę zgłaszać Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. #WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe. — Joanna Schmidt (@Schmidt_PL) 17 stycznia 2017 Ale są też osoby, które wątpią w powodzenie akcji. Dlaczego? Aby otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla należy "wykonać największą lub najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami,...

Jurek Owsiak dostanie Nobla?! Jego kandydatura została oficjalnie przyjęta!
EastNews
Newsy
Jurek Owsiak dostanie Nobla?! Jego kandydatura została oficjalnie przyjęta!

Jurek Owsiak może mówić o powodzie do dumy. Kandydatura szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została oficjalnie potwierdzona przez Instytut Nobla!  Zgłaszanie kandydatur upływało 31 stycznia. Owsiaka do Nagrody Nobla zgłosili m.in. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji i posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt. Ich zgłoszenie zostało zaakceptowane!     Owsiak dostanie Nobla? Jurek Owsiak sam otwarcie przyznał, że nie nadaje się do Nagrody Nobla. Stwierdził, że pokojowego Nobla powinna dostać WOŚP - jako organizacja. Tak pisał o pomyśle zgłoszenia go do Nobla na Facebooku: Nobel dla Orkiestry? TAK!  Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy. (...) Nobel dla Owsiaka? NIE! Kłopot za kłopotem. Spodziewana ilość focha i podniesionego ciśnienia mogłaby być bolesna.  Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję.  Zaprzeczam ideałom, mam własne zdanie i uważam, że patriotyczne, narodowe grafiki są fatalne. Oburzam się, że Pendolino nie odwozi mnie z Opola do Warszawy, a Poczta Polska list z Brukseli dostarcza w ciągu niemal tygodnia. Bywam „miluś” ale też i opryskliwy, kiedy ktoś przekracza barierę dźwięku głupotą i chamstwem. (...) Myślicie, że Owsiak ma realne szanse na dostanie pokojowej Nagrody Nobla?   Zobacz też:  Ile zarabia Jerzy Owsiak?   Zobacz:  Dzień z Tuskiem za 60 tys! Kolacja z Lewandowskim, pokaz YSL z Rubik. Zobacz...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner