Party Stories
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Jerzy Owsiak napisał list do Antoniego Macierewicza
East News/Facebook
Newsy

Jerzy Owsiak napisał list do Antoniego Macierewicza! "Tak bardzo chciałbym od pana..."

Jerzy Owsiak napisał list do Antoniego Macierewicza! Okazuje się, że organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystosował do Ministra Obrony Narodowej otwarty list, który opublikował na swoim profilu na Facebooku. Owsiak zareagował tym samym na słowa polityka, który zaledwie kilka dni temu mówiąc o tragedii w Smoleńsku stwierdził, że Polska była "pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa". Co napisał Jerzy Owsiak do Antoniego Macierewicza? Szef WOŚP na początku swojego listu wspomina, że jako dziecko często bawił się w "wojnę".

Drogi Panie Ministrze,
Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gdańskim podwórku było wywoływanie wojny. Na wielkim narysowanym kole znajdowały się podziały na różne państwa. Każde miało swoją nazwę. Były więc Rosja, Niemcy, Polska, Ameryka i cała reszta. Grający rzucał kija i wypowiadał długą formułkę. Wszyscy się rozbiegali, a najważniejszy był ten, któremu wojnę wywoływaliśmy, musiał on wtedy szybko śmigać po patyk i wojna gotowa. Było zabawnie i całe podwórko bawiło się świetnie, dopóki wieczorem wszystkiego nie kończyły rodzicielskie pokrzykiwania, bo przecież jutro znów będzie dzień, szkoła, podwórko, koledzy, koleżanki i przyjaciele.

W dalszej części Jerzy Owsiak pisze o tym, jak według niego powinien zachowywać się Minister Obrony Narodowej.

Tak bardzo chciałbym od Pana, jako Ministra Obrony Narodowej, poczuć siłę opieki i czuwania nad naszym losem ludzi, którzy pracują, uczą się i tworzą ten piękny kraj, jakim jest Polska. Tak bardzo chciałbym, aby Pan uspokajał i w dyplomatycznych dialogach, jak z powieści, budował kopułę nad naszym niebem, niezwykle skuteczną i odporną na wszelkie „ciosy” z zewnątrz. Tak bardzo pragnąłbym, abyśmy mieli poczucie wsparcia u tych, których szanujemy, z którymi się poukładaliśmy, z którymi biegamy po wielkich polskich poligonach, z którymi wędrujemy w okolicznościowych defiladach pokazujących jak bardzo polscy żołnierze liczą się w tej całej układance. Tak bardzo chciałbym, Panie Ministrze, żeby Pan uwierzył, że wszyscy Polacy bez wyjątku - takie mam przekonanie - to patrioci, na swój sposób kochający swój kraj i potrafiący o niego dbać w każdej rzeczywistości. Tak bardzo chciałbym również, aby Pan nie musiał wypowiadać słów, które brzmią groźnie i które otwierają drzwi niepokoju, a momentami strachu i niepotrzebnych emocji.

To już kolejny raz, kiedy Jerzy Owsiak publikuje otwarty list. Zaledwie kilka dni temu w sieci pojawił się wpis skierowany do szefa TVP2 Macieja Chmiela. Owsiak pytał go wówczas o cenzurę w stacji, po tym jak jego przyjaciel, miał problemy z wejściem do studia programu "Świat się kręci" przez przypięte do klapy marynarki serduszko z logo WOŚP.

 

Zobacz: Doda chwali się zdjęciem z Antonim Macierewiczem! Fani ostro: "To zdjęcie to strzał w kolano". Odpowiedziała!

 

Jerzy Owsiak napisał list do Antoniego Macierewicza.

Antoni Macierewicz odpowie szefowi WOŚP?

Oto cały wpis Jerzego Owsiaka.

Do Pana Ministra.Drogi Panie Ministrze, Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, jedną z ulubionych zabaw na moim gda...

Opublikowany przez Jurek Owsiak na 15 marca 2016
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Memy, Antoni Macierewicz
Newsy
Żegnamy dziś ministrów - Macierewicza, Waszczykowskiego, Szyszkę... Ale te MEMY sprawią, że nigdy o nich nie zapomnimy! ;)
Jacek Kurski komentuje współpracę WOŚP ze stacją TVN
East News
Newsy
TVP nie chciała transmitować WOŚP?! Teraz Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Owsiaka! Co napisał?

Jacek Kurski wysłał oficjalne pismo do Jerzego Owsiaka ! Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy w historii Telewizja Publiczna nie będzie gospodarzem i głównym partnerem Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak przed kamerami przyznał wówczas,  że wysłał prośbę o możliwość współpracy przy 25. Finale WOŚP zarówno do władz TVP, jak i do stacji TVN.  Okazało się, że Telewizja Publiczna nie odpowiedziała na apel Owsiaka. Zupełnie inną postawę zaprezentował TVN, który chętnie rozpoczął współpracę z WOŚP . Naszym nowym nadawcą, naszym partnerem telewizyjnym będzie telewizja TVN. Moi drodzy, wysłaliśmy nasze zapytanie także do Telewizji Narodowej - telewizja TVN się odezwała. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli skorzystać z waszych kamer. To będzie absolutnie karnawał brazylijski w środku zimy- mówił Jerzy Owsiak do przedstawicieli stacji TVN. Teraz po kilku dniach od tego wydarzenia do fundacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka napisał sam Jacek Kurski. W oficjalnym piśmie prezes TVP zapewnia, że Telewizja Polska pomimo podjęcia przez Owsiaka współpracy z konkurencyjną stacją, również zamierza informować swoich widzów o przebiegu imprezy. Szanowny Panie Jerzy, Pomimo podjętej przez Fundację WOŚP decyzji, że współgospodarzem 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 r. będzie stacja TVN, pragnę poinformować Pana, że Telewizja Polska S.A. nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach. Łączę wyrazy szacunku, Jacek Kurski- czytamy na stronie www.wosp.org.pl Jerzy Owsiak odpowiedział na list Kurskiego. Co napisał? To dobra wiadomość! 24 lata Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Telewizji Publicznej to prawdziwe pasmo sukcesów nie tylko tych wymiernych, policzonych zebranymi i wydanymi na...

Edmund Janniger w szarym garniturze i okularach potrząsa dłoń  Antoniego Macierewicza
Twitter
Newsy
Zgadnijcie, ile lat ma nowy doradca ministra obrony narodowej?

Edmund Janniger został właśnie doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. I nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że szefowi resortu będzie doradzał... dwudziestolatek. Internauci natychmiast zareagowali: Mam w lodówce jogurt starszy niż pan doradca - komentują. Kim jest Edmund Janniger? Do tej pory był wicedyrektorem biura poselskiego Antoniego Macierewicza i wiceszefem okręgowego sztabu wyborczego PiS w okręgu piotrkowskim. Studiował stosunki międzynarodowe na amerykańskim Uniwersytecie Rutgers. W MON-ie będzie się zajmował właśnie stosunkami międzynarodowymi "na poziomie niższym". Trafi też do zespołu prasowego MON. Nominacja wywołała skrajne reakcje. Niektórzy porównują go do słynnego Q  - genialnego wynalazcy z filmów o Jamesie Bondzie (ale tylko na podstawie wyglądu, o wielkich osiągnięciach Edmunda Jannigera na razie cicho). Inni żartują, że w USA nowy doradca nawet nie będzie mógł opić swojego sukcesu. Alkohol w lokalach podają tam osobom, które skończyły 21 lat...   Edmund  Janniger z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem współpracuje z Antonim Macierewiczem   Jakie są pierwsze komentarze? James Bond ma swojego "Q".. pic.twitter.com/oA8iDVYB0y — Piotr Semka (@PiotrSemka) November 24, 2015      

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner