Jan Purzycki nie żyje
East News

Zmarł scenarzysta "Złotopolskich". Jan Purzycki miał 71 lat

Jan Purzycki nie żyje
East News

Za sukcesem seriali i filmów stoi mnóstwo ludzi, których nie widać na ekranie. Wśród nich był m.in. Jan Purzycki, scenarzysta, który na swoim koncie miał pracę nad takimi hitami, jak "Złotopolscy", "Piłkarski poker" czy "Wielki Szu". Niestety, Jan Purzycki, nie żyje, a o jego śmierci poinformował producent filmowy i członek Polskiej Akademii Filmowej Tadeusz Lampka.

Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: "Wielki Szu", "Piłkarski poker", "Prymas. Trzy lata z tysiąca", "Gracze" oraz serialu telewizyjnego "Złotopolscy". Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci - napisał.

Jan Purzycki - czym się zajmował?

Jan Purzycki oprócz tworzenia scenariuszy, zajmował się również pisaniem książek - wydał "Wielkiego Szu", "Prezydenckiego pokera" i "Telewizyjnego pokera", a także był wykładowcą na Wydziale Reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był również wiceprezesem Radiokomitetu, szefem TVP, ale z tej funkcji zrezygnował po miesiącu, a także był doradcą prezydenta Lecha Wałęsy. 

Jan Purzycki zmarł w wieku 71 lat. Nie podano przyczyny jego śmierci.

Jan Purzycki nie żyje

Jan Purzycki zmarł w wieku 71 lat
East News

 

Więcej na temat Złotopolscy
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43