Ewa Błaszczyk
ONS

Córka Ewy Błaszczyk bliżej wybudzenia ze śpiączki?! "Jest coraz bardziej obecna" Co jeszcze zdradza aktorka?

Ewa Błaszczyk
ONS

 

Ewa Błaszczyk od ponad 18 lat walczy o to, by jej córka, Ola Janczarska wybudziła się ze śpiączki. Niedawno dziewczyna przeszła skomplikowaną, eksperymentalną operację, podczas której wszczepiono jej stymulator mózgu. Zabieg przeprowadził ceniony na całym świecie japoński specjalista Isao Morita oraz polski neurochirurg profesor Wojciech Maksymowicz.

Staram się nie nastawiać. Wiem, że to pomaga, zachowuję pragmatyczne myślenie, znam fakty, wiem jakie są wyniki, natomiast bronię się przed myśleniem życzeniowym, tworzeniem wizji - mówiła tuż po zabiegu swojej córki Ewa Błaszczyk.

 

Zobacz: Ewa Błaszczyk zabrała głos w sprawie córki Oli: "Jest w stanie minimalnej świadomości"

 

Choć dziewczyna nie wybudziła się całkowicie ze śpiączki, Ewa Błaszczyk twierdzi, że widzi u swojej córki znaczną poprawę.

Jest coraz bardziej obecna. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale czuję to (...). Teraz już kręci głową. To wszystko widać gołym okiem. Ola od dwóch lat nie choruje, nie miała zapalenia płuc, co wcześniej było bardzo częste. Po prostu czuje się lepiej – stwierdza Ewa Błaszczyk. 

Teraz pojawiła się kolejna nadzieja dla córki Ewy Błaszczyk. Być może to właśnie dzięki tej metodzie nastąpi przełom w leczeniu Oli Janczarskiej.

Czekam na komórkę nerwową z tak zwanego zakrętu Hipokampa i myślę teraz tylko o tym. To jest najważniejsze. Jesienią będziemy podejmować próbę i jeśli eksperyment się powiedzie, byłby to niesamowity przełom. Dzięki tej metodzie moglibyśmy łagodzić i naprawiać wszystkie degeneracje mózgu - zdradza Ewa Błaszczyk w rozmowie z "Rewią".

Przypomnijmy, że Ola Janczarska w 2000 roku zakrztusiła się wodą, gdy popijała tabletkę. To doprowadziło u niej do śpiączki. Jej mama oraz siostra bliźniaczka, Marianna, od 18 lat walczą o wybudzenie dziewczyny. Ewa Błaszczyk postanowiła pomóc także innym rodzinom, które borykają się z podobnym problemem. W tym celu wybudowała specjalną klinikę "Budzik", gdzie osoby przebywające w śpiączce otrzymują specjalistyczną pomoc.

Trzymamy kciuki za Olę!

 

Zobacz: Powstanie film o Ewie Błaszczyk! Aktorka zagra w nim samą siebie? Jest jej komentarz

 

Ewa Błaszczyk od 18 lat walczy o swoją córkę, Olę

Ewa Błaszczyk w czarnej marynarce
ONS.pl

 

Aktorkę wspiera również jej druga córka, Marianna

East News

Więcej na temat Ewa Błaszczyk Ola Janczarska
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43