Newsy

Jak skutecznie i komfortowo pozbyć się owłosienia? Pomoże laser diodowy LinScan

Usuwając niechciane owłosienie zwykle oczekujemy tego, by zabieg nie bolał, a jego efekty były trwałe. Standardowa depilacja nie daje takich rezultatów, dlatego coraz więcej osób decyduje się na epilację laserową. Dowiedz się więcej o tym, jak przebiega zabieg z użyciem lasera diodowego LinScan.

Skuteczny i komfortowy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia? Aktualnie to prostsze niż kiedykolwiek. Wystarczy skorzystać ze wszechstronnego lasera diodowego LinScan. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu energii cieplnej i skanowaniu liniowemu daje szybko i bez bólu wyjątkowe efekty. Jak to możliwe? Laser diodowy o długości fali 808 nm jest dobrze absorbowany, w efekcie w procesie fototermolizy dochodzi do trwałego obumarcia komórek macierzystych, z których wyrastają włosy. Tym samym zabieg epilacji laserowej sprawia, że włosy na twarzy i ciele nigdy nie odrastają.

Czym różni się epilacja laserowa od standardowej depilacji?

Należy przede wszystkim podkreślić, że trwałe* usunięcie owłosienia nazywane jest epilacją laserową. Z kolei depilacja nie pomaga pozbyć się włosów na stałe, gdyż nie niszczy struktur włosowych, a jedynie je osłabia. Aby pozbyć się owłosienia skutecznie, należy działać nie tylko na jego łodygi, ale również struktury podskórne, w tym macierz włosa. Tym samym tylko epilacja sprawia, że włosy po krótkim czasie nie odrastają, dzięki czemu można cieszyć się w pełni gładką skórą.

WAŻNE! Aby epilacja laserem LinScan była skuteczna, zwykle konieczne jest wykonanie około 6-8 zabiegów co 4-8 tygodni. Następnie np. raz w roku należy wykonywać zabiegi przypominające.

*usunięcie włosów jest długoterminowe i stabilne. Organizm jednak ma takie zdolności, że po kilku latach od epilacji laserowej mogą pojawić się nowe włosy – choć słabsze i w mniejszej ilości.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej?

Aby epilacja laserowa była bezpieczna i skuteczna, należy się do niej przygotować. Warto pamiętać, by wykonywać ją min. 6 miesięcy po zakończeniu terapii retinoidami doustnymi, a także na miesiąc przed depilacją nie stosować z retinoidami i kwasami maści. Ponadto na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy depilować nóg depilatorem elektrycznym, pęsetą czy woskiem – lepiej postawić na golenie maszynką. Dodatkowo na 14 dni przed zabiegiem zrezygnuj z peelingów, nie opalaj skóry i nie stosuj samoopalaczy, a także nie pij ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec, herbatki odchudzające).

Dzień lub kilka godzin przed zabiegiem epilacji laserowej pamiętaj, by ogolić miejsce, które będzie poddane zabiegowi. Zostaw niewielki fragment (2 cm x 2 cm), który pomoże dopasować parametry do owłosienia.

Epilacja laserowa – przebieg zabiegu

Każdy zabieg epilacji laserowej poprzedzony jest kwalifikacją do zabiegu. Następnie po wprowadzeniu informacji o kolorze i grubości włosów oraz fototypie skóry, laser LinScan automatycznie dobiera parametry zabiegu. Aby rozpocząć zabieg, należy jeszcze nałożyć na oczy okulary ochronne.

Podczas zabiegu laser LinScan przesuwa się po skórze liniowo. W praktyce oznacza to, że jego światło przebiega po skórze niczym światło skanera po kartce papieru. Zabieg jest bezbolesny, gdyż urządzenie wyposażone jest w mocne chłodzenie kontaktowe do 0 st. C. Ponadto czas zabiegu jest krótszy niż w urządzeniach o innym polu zabiegowym – LinScan wykonuje tę samą pracę w 15 minut. Posiada trzy tryby pracy, które również przyczyniają się do szybszego i bardziej efektywnego usuwania owłosienia.

Laser LinScan – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Epilację laserową można wykonać w celu usunięcia włosów na twarzy, w tym m.in. na brodzie, policzkach, między brwiami, nad górną wargą i karku. Można się ich również pozbyć z ciała, w tym z pach, brzucha, pośladków, bikini, pleców i nóg. Co ciekawe laser LinScan można stosować także w leczeniu zmian naczyniowych i barwnikowych, a także w leczeniu grzybicy paznokci.

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, również ten posiada przeciwwskazania. Wśród nich znajdują się takie, jak ciąża i karmienie piersią, infekcja, bielactwo, skłonność do przebarwień, tatuaż w okolicy poddawanej zabiegowi, żylaki, epilepsja i inne. O wszystkich przeciwwskazaniach do zabiegu laserem LinScan szczegółowo informowani są użytkownicy przed spotkaniem, w momencie podpisywania zgody na epilację.

Pielęgnacja po zabiegu z użyciem lasera LinScan

Po epilacji laserowej należy pamiętać, by na skórę poddaną zabiegowi nie nakładać dezodorantu. Ponadto przez 2 kolejne dni nie należy korzystać z siłowni, basenu oraz sauny, a także zrezygnować z treningów sportowych. Trzeba również mieć na uwadze, by kilka dni po epilacji laserowej nie stosować na skórę kosmetyków z alkoholem bądź kwasami, nie opalać skóry przez 2 tygodnie, a przez 6 tygodni nie depilować miejsca poddanego zabiegowi depilatorem elektrycznym.

Już wiesz, kiedy wykonasz epilację laserową?

 

Materiał powstał z udziałem BTL

Depilacja laserowa
© puhhha/Adobe Stock
Fleszstyle
Wskazania do depilacji laserem. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej
Depilacja laserowa laserem diodowym to obecnie najskuteczniejsza metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od rodzaju włosów i fototypu skóry, ale możliwe jest pozbycie się nawet 95% włosów z poddawanej działaniu lasera powierzchni ciała. Urządzenia IPL i VPL nie są laserami, z tego względu epilacja przy ich użyciu nie jest tak samo trwała.

Depilacja laserowa laserem diodowym to obecnie najskuteczniejsza metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Skuteczność zabiegu jest zależna od rodzaju włosów i fototypu skóry, ale możliwe jest pozbycie się nawet 95% włosów z poddawanej działaniu lasera powierzchni ciała. Urządzenia IPL i VPL nie są laserami, z tego względu epilacja przy ich użyciu nie jest tak samo trwała.    Depilacja laserowa z użyciem lasera diodowego jest również zalecana w przypadku wystąpienia problemu wrastających włosków. Dzięki laserowi można pozbyć się tej przypadłości do końca życia.  Laserowe usuwanie owłosienia – jakie partie ciała można depilować laserem diodowym? Włosy można usunąć z: twarzy – broda, wąsik, policzki, baczki, klatki piersiowej – w tym również z okolicy brodawek sutkowych, pleców, karku i szyi, pach, ramion, przedramion, dłoni i palców, brzucha – linii białej, pośladków, bikini, okolic intymnych , w tym również spomiędzy pośladków, całych nóg, stóp i palców u stóp. Skuteczność zabiegu depilacji laserowej laserem diodowym Skuteczność depilacji jest uzależniona od fototypu skóry oraz koloru i rodzaju włosów, pod warunkiem, że przed zabiegiem zostały wyeliminowane wszystkie przeciwwskazania do depilacji laserowej . Istnieje prawdopodobieństwo, że w następstwie schorzeń lub zaburzeń hormonalnych (w tym wywołanych ciążą) włosy mogą zacząć odrastać. Depilacja laserowa jest skuteczna nawet w 95%. Efekt na poziomie 65% również jest zadowalający. W celu podtrzymania skuteczności zalecane jest przeprowadzanie zabiegów przypominających, po około roku od ostatniej wizyty. Nie jest to jednak konieczne, w przypadku gdy jest...

depilacja laserowa
©anikanes/fotolia
Fleszstyle
Epilacja – czym się różni od depilacji i jakie są jej rodzaje?
Epilacja jest metodą usunięcia nadmiernego owłosienia przez pozbycie się go wraz z cebulkami. Epilacja jest procesem bardziej zaawansowanym od depilacji i przeprowadzana jest w gabinecie kosmetycznym.

Epilacja jest metodą usunięcia nadmiernego owłosienia przez pozbycie się go wraz z cebulkami. Epilacja jest procesem bardziej zaawansowanym od depilacji i przeprowadzana jest w gabinecie kosmetycznym. Czym się różni epilacja od depilacji? Epilacja to metoda usuwania włosków razem z ich mieszkami . Jest to podstawowa cecha, którą różni ją od depilacji, dzięki której niszczymy owłosienie tylko z górnej części. Epilacja jest zabiegiem profesjonalnym, a wyrwanie włosa razem z cebulką daje trwały efekt. Depilacja natomiast jest metodą tymczasową, gdyż depilowanie ciała należy powtarzać co kilka dni. Rodzaje epilacji Wyróżnia się cztery rodzaje epilacji. Wszystkie są skuteczne i dają zadowalające efekty. 1. Elektroliza – ta metoda epilacji przeprowadzana jest za pomocą prądu stałego. Cebulki włosów są niszczone dzięki napięciu, które przepływa pomiędzy elektrodami. Zabieg też ma swoje wady, przede wszystkim długo trwa. Usunięcie jednego włoska zajmuje około 30 sekund. 2. Termoliza – ten sposób epilacji wykorzystuje prąd o niskim napięciu i zmiennej częstotliwości. Podczas zabiegu występuje wysoka temperatura, która szybko usuwa nadmiar owłosienia. 3. Blend – ta metoda łączy ze sobą termolizę i elektrolizę. Zabieg trwa dłużej od poprzednich metod, ale za to jest najbardziej skuteczny. 4. Epilacja laserowa – podczas tej metody zostają naświetlone włoski wiązką laserową, a na każdy mieszek włosa należy działać osobno Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, aby zauważyć całkowite usunięcie włosków. Metoda ta jest bolesna, ale może podrażnić skórę. Zalety epilacji Epilacja jest zabiegiem, który ma wiele zalet. Po pierwsze, zabieg jest trwały i raz na zawsze można się pozbyć nadmiernego owłosienia. Po...

siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Laser diodowy – sposób na bezbolesną depilację
Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty , znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”). Zabieg fotodepilacji Za pomocą lasera diodowego wykonuje się zabieg fotodepilacji. Polega on na niszczeniu cebulek włosowych przy pomocy wiązek światła . Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie raz w roku sesji utrwalającej. Depilacji laserem diodowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby skóry, infekcje skórne, bielactwo i łuszczycę. Posiadanie rozrusznika serca również jest istotnym przeciwwskazaniem. Ze względów zdrowotnych nie ma przeciwwskazań dla osób o jasnych, siwych i rudych włosach, jednak jasne włoski nie reagują na światło lasera, w związku z tym zabieg po prostu może nie przynieść efektów . Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają świeżą opaleniznę naturalną, po solarium lub jako efekt samoopalacza. Innymi przeciwwskazaniami jest obecność znamion na skórze, skłonność do przebarwień i bliznowców, owrzodzenia żylakowe. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserem diodowym Skóra poddawana depilacji powinna być nawilżona, nie może być podrażniona ani sucha. Tuż przed zabiegiem trzeba zgolić włosy w depilowanym miejscu – przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba, która wykonuje zabieg, ponieważ musi przy okazji ocenić barwę i grubość włosów. Między zabiegami absolutnie nie można wyrywać włosów pęsetą, ponieważ może to podrażnić skórę. Można natomiast włosy golić, przycinać i depilować kremem do depilacji. Postępowanie po zabiegu depilacji laserem diodowym Po...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner