Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Media ujawniają kolejne szczegóły ustaleń śledczych dotyczących zabójstwa 5-letniego Dawida. W sobotę, niedaleko węzła Konotopa pod Warszawą, policja odnalazła ciało poszukiwanego chłopczyka. Po sekcji zwłok prokuratura poinformowała, że dziecko zostało zamordowane, a zabójstwa najprawdopodobniej dokonał ojciec Dawida:

W zdarzeniu nie brały udziału inne osoby niż ojciec Dawida. (...) Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - powiedział  Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Ustalenia na temat zabójstwa Dawida!

Jak donosi „Super Express” sekcja zwłok Dawida trwała aż 5 godzin. Jak ustalono, ojciec miał zadać synowi jedenaście ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Ustalenia patologów i ślady znalezione w samochodzie dają dramatyczny obraz zbrodnia, której dokonał najprawdopodobniej jego ojciec. Do zabójstwa doszło w samochodzie, świadczą o tym ślady krwi w foteliku i w całym aucie. 

Oględziny i sekcja wskazują na liczne rany kłute klatki piersiowej. (...) W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, między innymi na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta - mówi Łukasz Łapczyński.

Według "Faktu" do tego dramatycznego wydarzenia najprawdopodobniej doszło po ostatniej rozmowie Pawła Ż. z żoną. Rzecznik prokuratora Łukasz Łapczyński określił, że do zabójstwa mogło dojść między godziną 18, a 19. To w tym czasie mężczyzna wysłał matce Dawida SMS-a z informacją, że więcej nie zobaczy syna. Niedługo potem miała miejsce kilkusekundowa rozmowa matki z synem, a potem Paweł Ż. zadzwonił jeszcze do żony. Potem nastąpiło najgorsze, a o silnych emocjach ojca Dawida świadczą ślady:

Na to, że sprawca działał w silnych emocjach, wskazują liczne ślady po uderzeniach ostrym narzędziem na foteliku chłopca. Ojciec, uderzając nożem, często nie trafiał – dowiedział się „Super Express”.

Potem mężczyzna pojechał z dzieckiem na autostradę A2, gdzie zatrzymał samochód i zaniósł ciało syna niedaleko zbiornika retencyjnego, przykrywając je liśćmi. Prokuratura poinformowała, że nadal nie znaleziono narzędzia zbrodni i obecnie będą trwały jego poszukiwania.

Zobacz takżePolicja mogła już wcześniej znaleźć ciało Dawida? Funkcjonariusze kilka razy byli w tym miejscu!

Miejsce odnalezienia ciała Dawida.

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

 

Więcej na temat policja zabójstwo
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43