Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy

Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów

Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów

Media ujawniają kolejne szczegóły ustaleń śledczych dotyczących zabójstwa 5-letniego Dawida. W sobotę, niedaleko węzła Konotopa pod Warszawą, policja odnalazła ciało poszukiwanego chłopczyka. Po sekcji zwłok prokuratura poinformowała, że dziecko zostało zamordowane, a zabójstwa najprawdopodobniej dokonał ojciec Dawida:

W zdarzeniu nie brały udziału inne osoby niż ojciec Dawida. (...) Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - powiedział  Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział śmierć Dawidka! Co jeszcze było w jego wizjach?

Ustalenia na temat zabójstwa Dawida!

Jak donosi „Super Express” sekcja zwłok Dawida trwała aż 5 godzin. Jak ustalono, ojciec miał zadać synowi jedenaście ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Ustalenia patologów i ślady znalezione w samochodzie dają dramatyczny obraz zbrodnia, której dokonał najprawdopodobniej jego ojciec. Do zabójstwa doszło w samochodzie, świadczą o tym ślady krwi w foteliku i w całym aucie. 

Oględziny i sekcja wskazują na liczne rany kłute klatki piersiowej. (...) W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, między innymi na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta - mówi Łukasz Łapczyński.

Według "Faktu" do tego dramatycznego wydarzenia najprawdopodobniej doszło po ostatniej rozmowie Pawła Ż. z żoną. Rzecznik prokuratora Łukasz Łapczyński określił, że do zabójstwa mogło dojść między godziną 18, a 19. To w tym czasie mężczyzna wysłał matce Dawida SMS-a z informacją, że więcej nie zobaczy syna. Niedługo potem miała miejsce kilkusekundowa rozmowa matki z synem, a potem Paweł Ż. zadzwonił jeszcze do żony. Potem nastąpiło najgorsze, a o silnych emocjach ojca Dawida świadczą ślady:

Na to, że sprawca działał w silnych emocjach, wskazują liczne ślady po uderzeniach ostrym narzędziem na foteliku chłopca. Ojciec, uderzając nożem, często nie trafiał – dowiedział się „Super Express”.

Potem mężczyzna pojechał z dzieckiem na autostradę A2, gdzie zatrzymał samochód i zaniósł ciało syna niedaleko zbiornika retencyjnego, przykrywając je liśćmi. Prokuratura poinformowała, że nadal nie znaleziono narzędzia zbrodni i obecnie będą trwały jego poszukiwania.

Zobacz takżePolicja mogła już wcześniej znaleźć ciało Dawida? Funkcjonariusze kilka razy byli w tym miejscu!

Miejsce odnalezienia ciała Dawida.

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

Zobacz także
Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego

Poruszające oświadczenie mamy Dawida. "Proszę o modlitwę"

Policja wciąż szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego

Policja mogła już wcześniej znaleźć ciało Dawida? Funkcjonariusze kilka razy byli w tym miejscu!

 

Policja wciąż poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy
200 tysięcy długu, awantury po nocach, rozpad małżeństwa. Policja ujawnia nowe fakty na temat rodziców Dawidka!
200 tysięcy długu, awantury po nocach, rozpad małżeństwa. Policja ujawnia nowe fakty na temat rodziców Dawidka!

Od tygodnia trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec po raz ostatni był widziany w środę 10 lipca wraz z jego ojcem w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Niedługo potem mężczyzna popełnił samobójstwo . Matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie niedługo po tym, jak dostała od męża sms-a, w którym ten poinformował ją, że już nigdy nie zobaczy Dawidka. Policja wciąż nie traci nadziei, że natrafi gdzieś na ślad 5-latka. Rozpatrywane są różne scenariusze. Niemal codziennie funkcjonariusze wpadają na nowy trop. Niewykluczone, że ojciec dziecka skrupulatnie zaplanował całą akcję. Dlaczego zrobił to własnemu dziecku? Odpowiedzi możemy nigdy nie poznać... Zobaczcie, co jeszcze udało nam się ustalić w tej sprawie! 5-letni Dawidek zaginął 10 lipca Ojciec chłopca popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg Zobacz także:  Wiadomo, jak wyglądały ostatnie chwile ojca Dawida! Znalazł słup i czekał na pociąg

Dawid Żukowski nie żyje
East News
Newsy
Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca
Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca

W środę odprawiona zostanie msza święta w intencji 5-letniego Dawida, zamordowanego najprawdopodobniej przez własnego ojca. Poprosiły o nią wychowawczynie z przedszkola, do którego chodził Dawid. Nabożeństwo będzie odprawione o godz. 19 w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Msza to ich odpowiedź na apel matki Dawida , która poprosiła o modlitwę za syna.  "Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny" - napisała po zakończonych poszukiwaniach mama Dawida.  Jak podaje WP.pl, msza odbędzie się w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Kiedy pogrzeb Dawida? Nieznana jest jeszcze data pogrzebu 5-letniego Dawida. Jego ojciec, Paweł Ż. został pochowany w piątek.  Zobacz także:  Sąsiedzi rodziców Dawida ujawniają prawdę o ich relacji! "Kłócili się po nocach, zawsze krzyczeli po rosyjsku" Zwłoki chłopca , którego od 10 lipca poszukiwała policja, zostały odnalezione w sobotę w godzinach popołudniowych w okolicach węzła Pruszków. Policjanci szybko podali informacje, że prawdopodobnie są to zwłoki Dawida, ale oficjalnie zostanie to potwierdzenie dopiero w poniedziałek. Niestety, na początku tygodnia potwierdził się najczarniejszy scenariusz z możliwych . Dawid Ż. został zamordowany najprawdopodobniej przez swojego ojca Pawła Ż., który tuż po makabrycznej zbrodni, pojechał w stronę Grodziska Mazowieckiego, a następnie sam odebrał sobie życie rzucając się pod pociąg. Sekcja zwłok 5-letniego Dawida. Co wykazała? W poniedziałek została przeprowadzone sekcja zwłok chłopca. Co...

Policja wciąż szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy
Policja zdradziła, kiedy nastąpił kluczowy moment w poszukiwaniach 5-letniego Dawidka. To wcześniej niż sądzono!
Policja zdradziła, kiedy nastąpił kluczowy moment w poszukiwaniach 5-letniego Dawidka. To wcześniej niż sądzono!

Poszukiwania 5-letniego Dawida to największa tego typu akcja w historii polskiej policji, która trwała aż 10 dni. Krzysztof Smela, policjant, który dowodził poszukiwaniami w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej zdradził, kiedy nastąpił przełom w sprawie, a służby wiedziały już, że chłopiec może nie żyć. Okazuje się, że wiele wyjaśniły oględziny samochodu Pawła Ż. To wtedy jasne się stało, że najgorsza hipoteza może się sprawdzić! Kiedy nastąpił pierwszy przełom w poszukiwaniu 5-letniego Dawida? Ogromne znaczenie w poszukiwaniach chłopca miały badania szarej skody, którą ojciec Dawida porzucił, tuż przed tym, jak rzucił się pod pociąg. To ślady krwi, należące do dziecka i znalezione w aucie pomogły ustalić policji, że mogą szukać ciała, a nie żywego chłopca. Ta informacja, o której jako pierwszy pisał "Super Express" pojawiła się już 12 lipca: W czwartek, 11 lipca, chwilę po rozpoczęciu oględzin samochodu, wiedzieliśmy, że w środku jest krew. Następnego dnia, w piątek wieczorem, po badaniach genetycznych, mieliśmy potwierdzenie, że w aucie jest krew poszukiwanego chłopca . Wtedy byliśmy już przekonani, że najgorsza z hipotez staje się najbardziej prawdopodobna - powiedział Krzysztof Smela dla "Gazety Wyborczej". Przez cały okres poszukiwań 5-letniego Dawida wszystkim towarzyszyła nadzieja, że dziecko uda się odnaleźć całe i zdrowe. Jednak s cenariusz zabójstwa chłopca , który został ujawniony w poniedziałek, 22 lipca, po 5-godzinnej sekcji zwłok wstrząsnął całym krajem. Kiedy znaleziono 5-letniego Dawida? Poszukiwania dziecka zakończyły się w sobotę, 20 lipca. Ok. godziny 13.00 znaleziono ciało dziecka, a policja podczas zorganizowanej konferencji prasowej, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, potwierdziła, że to 5-letni...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner