Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Media ujawniają kolejne szczegóły ustaleń śledczych dotyczących zabójstwa 5-letniego Dawida. W sobotę, niedaleko węzła Konotopa pod Warszawą, policja odnalazła ciało poszukiwanego chłopczyka. Po sekcji zwłok prokuratura poinformowała, że dziecko zostało zamordowane, a zabójstwa najprawdopodobniej dokonał ojciec Dawida:

W zdarzeniu nie brały udziału inne osoby niż ojciec Dawida. (...) Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - powiedział  Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Ustalenia na temat zabójstwa Dawida!

Jak donosi „Super Express” sekcja zwłok Dawida trwała aż 5 godzin. Jak ustalono, ojciec miał zadać synowi jedenaście ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Ustalenia patologów i ślady znalezione w samochodzie dają dramatyczny obraz zbrodnia, której dokonał najprawdopodobniej jego ojciec. Do zabójstwa doszło w samochodzie, świadczą o tym ślady krwi w foteliku i w całym aucie. 

Oględziny i sekcja wskazują na liczne rany kłute klatki piersiowej. (...) W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, między innymi na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta - mówi Łukasz Łapczyński.

Według "Faktu" do tego dramatycznego wydarzenia najprawdopodobniej doszło po ostatniej rozmowie Pawła Ż. z żoną. Rzecznik prokuratora Łukasz Łapczyński określił, że do zabójstwa mogło dojść między godziną 18, a 19. To w tym czasie mężczyzna wysłał matce Dawida SMS-a z informacją, że więcej nie zobaczy syna. Niedługo potem miała miejsce kilkusekundowa rozmowa matki z synem, a potem Paweł Ż. zadzwonił jeszcze do żony. Potem nastąpiło najgorsze, a o silnych emocjach ojca Dawida świadczą ślady:

Na to, że sprawca działał w silnych emocjach, wskazują liczne ślady po uderzeniach ostrym narzędziem na foteliku chłopca. Ojciec, uderzając nożem, często nie trafiał – dowiedział się „Super Express”.

Potem mężczyzna pojechał z dzieckiem na autostradę A2, gdzie zatrzymał samochód i zaniósł ciało syna niedaleko zbiornika retencyjnego, przykrywając je liśćmi. Prokuratura poinformowała, że nadal nie znaleziono narzędzia zbrodni i obecnie będą trwały jego poszukiwania.

Zobacz takżePolicja mogła już wcześniej znaleźć ciało Dawida? Funkcjonariusze kilka razy byli w tym miejscu!

Miejsce odnalezienia ciała Dawida.

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

 

Więcej na temat policja zabójstwo
Przeładuj

Izabela Janachowska niepozwoliłaby korzystać córce z aplikacji randkowych! Wedding plannerka jest bardzo nieufna!

zobacz 03:12