Dlaczego Iwona Cichosz jest głucha?

Iwona Cichosz też padła ofiarą dyskryminacji! Jak sobie z tym poradziła?

Dlaczego Iwona Cichosz jest głucha?

Iwona Cichosz padła ofiarą dyskryminacji! W najnowszym "Party" niesłysząca uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" zdradziła, jak nauczyła się mówić. Wyznała też, że ze względu na to, że jest głucha, często nie była traktowana na równi z innymi ludźmi! Jak się z tym uporała?

 

Iwona Cichosz była wielokrotnie dyskryminowana!

Jak donosi nowe "Party", Iwona Cichosz jest głucha w trzecim pokoleniu, co oznacza, że jej dziadkowie i rodzice też byli niesłyszący. Ale Iwonie, jako jednej z niewielu głuchych osób, udało się opanować trudną sztukę mówienia. Jakim sposobem?  Już jako 10-latka pomagała rodzicom i dziadkom. Często zdarzało jej się tłumaczyć teksty z języka polskiego na migowy, bo jej bliscy mają kłopot z językiem pisanym. Ona tej trudnej dla głuchych sztuki nauczyła się... dzięki babci. To ona motywowała Iwonę, by ćwiczyła pod okiem logopedy. Kiedy mała miała dwa lata, stawała przed lustrem i wspólnie z babcią, a potem lekarzem, ćwiczyła ustawienie ust. W pierwszym okresie musiała nauczyć się układać język, poznać aparat mowy, budowę każdej litery w alfabecie.

– Kiedy miałam 10 lat, budowałam pełne zdania. Do dziś mam takie dni, kiedy czuję, że nie mogę mówić. Wolę migać – tłumaczy Iwona.

Niestety, w swoim życiu Iwona Cichosz spotyka się też z dyskryminacją. Mimo że jej CV było świetne, pracodawcy często odrzucali jej kandydaturę dlatego, że jest głucha. Raz, gdy w charakterze tłumacza poszła z niesłyszącą babcią do lekarza, ten wyprosił ją z gabinetu.

W trudnych chwilach Iwona może liczyć na wsparcie rodziców i narzeczonego. Na początku stycznia jej chłopak, Truls, przeniósł się z Norwegii do Polski. Ukochany wspiera ją podczas występów w "TzG". Para poznała się na kongresie tłumaczy języka migowego w USA.

 

Zobacz też: Iwona Cichosz pokazała przystojnego chłopaka!

 

Jesteś ciekaw, dlaczego Iwona Cichosz jeszcze nie może założyć rodziny i dlaczego nie odmówiłaby sesji w "Playboyu"? Przeczytasz w nowym "Party."

 

Iwona Cichosz jest szczęśliwie zakochana w Norwegu Trulsie.

Iwona Cichosz i Truls S. Yggeseth przytulają się na planie Tańca z gwiazdami
ONS

 

Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino mają szanse wygrać "Taniec z Gwiazdami".

Miss Świata Głuchych, Iwona Cichosz w "Tańcu z Gwiazdami" ze Stefano Terrazzino
EastNews

Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47