Irena Dziedzic nie żyje
East News

 

Irena Dziedzic nie żyje. Miała 93 lata. Prezenterka Telewizji Polskiej zmarła 5 listopada, ale wiadomość o jej śmierci dopiero teraz pojawiła się w mediach. Dziennikarka prowadziła m.in. kultowy talk show „Tele-Echo”. Pogrzeb legendy Telewizji Polskiej odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia w podwarszawskich Laskach. Informacja o pogrzebie dziennikarki pojawiła się na stronie kwartalnika "Więź".

"Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia, o godz. 13.00 w Laskach. Msza zostanie odprawiona w drewnianej kaplicy sióstr franciszkanek pw. Matki Bożej Anielskiej. Następnie Irena Dziedzic zostanie pochowana na słynnym, pięknym i kameralnym cmentarzu w Laskach. W lesie" - napisał redaktor kwartalnika "Więź" ks. Andrzej Luter.

Irena Dziedzic była gwiazdą telewizji w czasach PRL. Swoją karierę dziennikarską zaczęła w 1946 r. w "Echu Krakowa", potem pracowała w Polskim Radiu. W 1956 r. zaczęła pracować w TVP, gdzie przez 25 lat tworzyła i prowadziła program Tele-Echo. Na początku lat 90. straciła pracę, gdy szefową „Dwójki” została Nina Terentiew. Irena Dziedzic ma na swoim koncie również role w wielu filmach, m.in. "Polowanie na muchy" Andrzeja Wajdy czy "Wojna domowa".

 

Irena Dziedzic nie żyje

Irena Dziedzic na scenie
East News

 

Była gwiazdą telewizji w czasach PRL

Irena Dziedzic nie żyje
East News

Więcej na temat TVP