Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Irena Dziedzic nie żyje
East News
Newsy

Od dwóch miesięcy nie żyje legenda TVP Irena Dziedzic. Miała 93 lata

 

Irena Dziedzic nie żyje. Miała 93 lata. Prezenterka Telewizji Polskiej zmarła 5 listopada, ale wiadomość o jej śmierci dopiero teraz pojawiła się w mediach. Dziennikarka prowadziła m.in. kultowy talk show „Tele-Echo”. Pogrzeb legendy Telewizji Polskiej odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia w podwarszawskich Laskach. Informacja o pogrzebie dziennikarki pojawiła się na stronie kwartalnika "Więź".

"Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia, o godz. 13.00 w Laskach. Msza zostanie odprawiona w drewnianej kaplicy sióstr franciszkanek pw. Matki Bożej Anielskiej. Następnie Irena Dziedzic zostanie pochowana na słynnym, pięknym i kameralnym cmentarzu w Laskach. W lesie" - napisał redaktor kwartalnika "Więź" ks. Andrzej Luter.

Irena Dziedzic była gwiazdą telewizji w czasach PRL. Swoją karierę dziennikarską zaczęła w 1946 r. w "Echu Krakowa", potem pracowała w Polskim Radiu. W 1956 r. zaczęła pracować w TVP, gdzie przez 25 lat tworzyła i prowadziła program Tele-Echo. Na początku lat 90. straciła pracę, gdy szefową „Dwójki” została Nina Terentiew. Irena Dziedzic ma na swoim koncie również role w wielu filmach, m.in. "Polowanie na muchy" Andrzeja Wajdy czy "Wojna domowa".

 

Irena Dziedzic nie żyje

Irena Dziedzic na scenie
East News

 

Była gwiazdą telewizji w czasach PRL

Irena Dziedzic nie żyje
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Irena Dziedzic
EastNews
Newsy
Dramatyczne życie Ireny Dziedzic. Po śmierci jej ciało leżało 8 tygodni w kostnicy, nikt nie chciał zająć się pogrzebem

Przez ponad 35 lat była gwiazdą telewizji, podziwianą przez miliony  widzów. Ostatnie lata Irena Dziedzic spędziła, walcząc z oskarżeniami o to, że  donosiła na kolegów do SB, i zmagając się z samotnością i biedą. Samotna starość Ireny Dziedzic Irena Dziedzic ostatnie lata swojego życia spędziła w samotności. Nie miała przyjaciół, męża ani dzieci. Dalecy kuzyni, których poinformowano o jej śmierci, nie chcieli zająć się pochówkiem. Nie podjął się tego także Bogdan G., mężczyzna, z którym Dziedzic kilka lat temu zawarła umowę dotyczącą sprzedaży swojego domu na Saskiej Kępie. Dziennikarka, która miała tylko 900 złotych emerytury, postanowiła podpisać umowę na odwróconą hipotekę – przepisała mężczyźnie swój dom, a on za to wypłacał jej co miesiąc 4,5 tys. złotych. „Miała wypłacaną pewną kwotę i dzięki temu było ją stać, żeby opłacić opiekuna, który się nią zajmował. Niestety, w umowie nie uwzględniono, że pan, któremu przepisuje mieszkanie, zapłaci za pogrzeb. Powiedzmy, że zrobili to »przyjaciele«”, zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską zakonnica  ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która była znajomą dziennikarki. W tej samej rozmowie siostra ujawniła też kilka informacji na temat okoliczności śmierci Dziedzic. „Wbrew plotkom, które się pojawiły, pani Irena zmarła w szpitalu, a nie samotnie w domu. Zawiózł ją tam opiekun, który dobrze wypełniał swoje obowiązki”, zaznaczyła zakonnica. Zaprzeczyła tym samym pogłoskom, jakoby ktoś przyczynił się do śmierci dziennikarki. Jej słowa potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie,...

Bogusław Kaczyński
East News
Newsy
Bogusław Kaczyński spocznie w czwartek na Powązkach. Co się stanie z jego majątkiem?

Pogrzeb Bogusława Kaczyńskiego odbędzie się w czwartek, 28 stycznia. Kaczyński spocznie na warszawskich Powązkach - taką decyzję podjął minister kultury, Piotr Gliński. Wielbiciele Kaczyńskiego nie kryją zadowolenia. W rozmowie z "Super Expressem" wicepremier Gliński potwierdził, że to właśnie ministerstwo jest organizatorem pogrzebu Bogusława Kaczyńskiego: Wydaliśmy zgodę na pogrzeb państwowy, czyli jesteśmy jego współorganizatorami. Skontaktował się z nami pełnomocnik zmarłego i wystąpił z prośbą, by był to właśnie pogrzeb państwowy. Pogrzeb odbędzie się jutro na Starych Powązkach w kościele pw. św. Karola Boromeusza o godz. 14.30. W uroczystościach pogrzebowych będzie uczestniczył minister kultury oraz przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy.   Co z majątkiem po Bogusławie Kaczyńskim? Według SE.pl., Bogusław Kaczyński pozostawił po sobie apartament na warszawskim Wilanowie. Wartość nieruchomości to około 1 mln złotych. Ponadto Kaczyński był właścicielem willi w Konstancinie, którą wycenia się na około 4 mln złotych. Posiadał także samochód marki BMW, a także kolekcję wartościowych obrazów, bogaty księgozbiór oraz wiele innych cennych przedmiotów. Jak podaje "Super Express", cały majątek po Bogusławie Kaczyńskim ma zostać przekazany fundacji jego imienia "Orfeo". Celem fundacji jest wspieranie polskiej kultury. Bogusław Kaczyński zmarł w wieku 73 lat.   Zobacz też: Nie żyje Bogusław Kaczyński. "Przez lata myślałem, że jestem niezniszczalny"   Bogusław Kaczyński spocznie na Powązkach.   Jego majątek zostanie przekazany fundacji "Orfeo".        

Pogrzeb Tomasza Kality 21 stycznia w Warszawie
Eastnews
Newsy
Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb Tomasza Kality
Polityk zmarł 16 stycznia po ciężkiej chorobie nowotworowej.

Tomasz Kalita nie żyje. Były rzecznik SLD zmarł 16 stycznia po ciężkiej chorobie nowotworowej, z którą walczył od wiosny 2016 roku. 8 lutego skończyłby 38 lat. Polityk miał glejaka - złośliwy nowotwór mózgu, ale niestety ani operacja, ani chemioterapia nie przyniosło oczekiwanych efektów. O śmierci polityka pisały dziś wszystkie media, prezydent Andrzej Duda wyraził wielki żal z powodu jego odejścia. Prezydent napisał na Twitterze: "Odszedł Tomasz Kalita. Dzielny i dobry Człowiek. Żal ściska serce. RiP". Kiedy odbędzie się pogrzeb Tomasza Kality?   Pogrzeb Tomasza Kality 21 stycznia w Warszawie   Jak podał przed chwilą dziennikarz TVN Uwaga, pogrzeb Tomasza Kality odbędzie się w sobotę 21 stycznia na warszawskich Powązkach Wojskowych. Podobna informacja pojawiła się też na profilu SLD na Twitterze.   Pogrzeb @TomaszKalita w sobotę 21. stycznia na Powązkach Wojskowych. Godzina będzie znana jutro. — SLD (@sldpoland) 17 stycznia 2017 Przypominamy, że w ostatnich miesiącach życia  Kalita zaangażował się w walkę o ustawę, która ułatwiałaby chorym dostęp do medycznej marihuany.   Polityk często pojawiał się w mediach, gdzie mówił nie tylko o dostępnie do medycznej marihuany, która mogłaby uratować życie wielu osobom, ale też wiele opowiadał o swojej walce z rakiem oraz swojej ukochanej - Ani, którą poślubił w październiku 2016 roku.   ZOBACZ:  "Jeszcze tyle rzeczy możemy zrobić, możemy wziąć ślub..."! Zobaczcie zdjęcia ze ślubu Tomasza Kality   Tomasz Kalita zmarł 16 stycznia Pogrzeb Tomasza Kality odbędzie się 21 stycznia

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner