Maciej Musiał w serialu Pułapka
TVN/Hubert Komerski

Internauci atakują Macieja Musiała za wsparcie Strajku Kobiet. "Taki z ciebie katolik?!"

Maciej Musiał w serialu Pułapka
TVN/Hubert Komerski

Maciej Musiał na swoim profilu na Instagramie wyraził wsparcie dla kobiet protestujących przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. Zamieścił symboliczny ale bardzo wymowny wpis, ważny dla wielu jego fanów. Ale pojawili się i tacy, którzy skrytykowali młodego aktora kwestionując jego wiarę i moralność! 

Taki z Ciebie katolik? Wstyd!

Zobacz także: Studentka wygłosiła ostre oświadczenie podczas wykładu sędziego TK! "Zapomniał pan czym jest człowieczeństwo" To nagranie podbija sieć!

Maciej Musiał wspiera Strajk Kobiet

W czwartek Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że aborcja z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Setki tysięcy osób wyszło na ulicę i protestuje w imieniu Strajku Kobiet. Swoje stanowisko na temat kontrowersyjnego wyroku publicznie wyrażają również gwiazdy.  Do tego grona dołączył również Maciej Musiał. Na swoim profilu opublikował symboliczne zdjęcie, na którym widnieje napis: 

Wybór. 

Aktor nie opatrzył swojej publikacji żadnym szerszym komentarzem, jednak na dla wielu tyle wystarczyło i w komentarzach wyrazili wdzięczność, że nie milczy w tak ważnej dla Polaków sprawie. Ale nie wszyscy byli tak wyrozumiali. Na profilu Macieja Musiała pojawiły się krytyczne komentarze uderzające w jego wiarę oraz moralność: 

- Zabijanie niepełnosprawnych dzieci to segregacja i dyskryminacja
- Taki z Ciebie katolik? Wstyd",
- Chcesz być taki nowoczesny. Pokolenie zbotoksowanych nastolatek ze zrobionymi policzkami, które nie wiedzą, co ze sobą zrobić. Zero kultury, brak jakichkolwiek wartości. To jest Twój wybór? Celebryto!
- Jaki wybór? Wybór to masz, jak kupujesz śniadanie w wypasionej restauracji (...)

Aktor nie wszedł w dyskusję z komentującymi. 

Zobacz także: Agnieszka Chylińska w mocnych słowach o wyroku ws. aborcji: "Nie usunęłabym chorego dziecka ale..."

Maciej Musiał wspiera Strajk Kobiet. Pod jego wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy krytykujących jego religijność. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Musiał (@maciejmusial_official)

Maciej Musiał wsparł kobiety protestujące przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. Jego decyzja wywołała skrajne emocje w sieci. 

Maciej Musiał w koszulce z tęczą
Instagram

 

Więcej na temat Maciej Musiał
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13