Kinga Duda
East News

Co dokładnie robi i ile zarabia Kinga Duda? Szef gabinetu Andrzeja Dudy się wygadał 

Kinga Duda
East News

Kinga Duda niedawno został doradcą społecznym w kancelarii prezydenta. Ta wiadomość zelektryzowała media i wywołała falę komentarzy w sieci. Teraz szef gabinetu prezydenta w rozmowie z radiem RFM FM wyjaśnił, jaki jest zakres obowiązków córki Andrzeja Dudy. Co ciekawe, wiadomo już ile Kinga Duda zarabia jako doradca społeczny!

Ile zarabia Kinga Duda jako doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy?

Kinga Duda po raz pierwszy w nowej funkcji zabrała głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płody jest niezgodna z konstytucją. Tydzień po ogłoszeniu tej decyzji i fali strajków kobiet w całej Polsce Kinga Duda napisała w opublikowanym oświadczeniu:

Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia - czytamy w oświadczeniu. 

Teraz Krzysztof Szczerski w rozmowie dla RMF FM wyjaśnia, w jakich kwestiach Kinga Duda ma doradzać prezydentowi. 

Przede wszystkim chodzi o wykorzystanie doświadczenia prawniczego pani Kingi Dudy. Córka prezydenta ma udzielać rad "w zakresie bardzo szczególnym, jakim jest polubowne załatwianie sporów, arbitraż". Jedną ze szczególnych dziedzin eksperckich Kingi Dudy ma być wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. - powiedział otwarcie szef gabinetu prezydenta. 

Wydaje się, że to stanowisko powinno idealnie sprawdzić się w obecnych czasach. A ile Kinga Duda zarabia jako doradca prezydenta? Córka Andrzeja Dudy nie pobiera wynagrodzenia finansowego, o czym również informował prezydent w komentarzach na Twitterze.

"Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji

Zaskoczeni?

Zobacz także: Kinga Duda zajęła stanowisko w sprawie Strajku Kobiet! Jest oświadczenie córki i doradczyni prezydenta!

Kinga Duda pracuje w kancelarii prezydenta jako wolontariusz. Nie pobiera pensji. 

Kinga Duda bierze udział w wyborach prezydenckich
East News

Kinga Duda zawsze towarzyszy rodzicom podczas ważnych momentów.

Kinga Duda na zaprzysiężeniu prezydenta

 

Więcej na temat Kinga Duda
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48