Iga Świątek
East News

Iga Świątek wyjawiła, na co chce przeznaczyć pieniądze za wygraną w Roland Garros! To ponad 7 mln złotych!

Iga Świątek
East News

Iga Świątek ma dopiero 19 lat, a już wpisała się do historii polskiego sportu! Przed kilkoma dniami jako pierwsza polska tenisistka, sięgnęła po zwycięstwo we French Open! Jest to turniej wielkoszlemowy, a wygrana w tak prestiżowym konkursie niesie za sobą również ogromne kwoty pieniężne. Ostatnio Iga pojawiła się na oficjalnym Instagramie Red Bulla, gdzie odpowiadała na pytania kibiców. Jeden z nich zapytał, na co tenisistka chce przeznaczyć nagrodę za wygranie Wielkiego Szlema. Okazało się, że 19-latka ma już konkretny cel!

Zobacz także: Iga Świątek - kim jest ta 19-latka? Rodzina, kariera, zarobki

Iga Świątek wyjawiła, na co chce przeznaczyć pieniądze za wygraną w Roland Garros! Spełni swoje wielkie marzenie

Iga Świątek udowodniła, że talent w połączeniu z ciężką pracą, pozwalają wspiąć się na wyżyny! Od kilku dni o zaledwie 19-letniej polskiej tenisistce zrobiło się naprawdę głośno - i to na całym świecie. Nasza rodaczka brawurowo spisywała się na francuskich kortach w prestiżowym turnieju Roland Garros 2020. Co więcej, dotarła do finału, gdzie w fantastycznym stylu pokonała Sofię Kenin. 

Tak ogromny sukces sprawił, że Iga Świątek zaliczyła spory awans w rankingu WTA i otrzymała czek na pokaźną sumę. Wywalczenie tytułu w Wielkim Szlemie oznacza dla polskiej tenisistki premię w wysokości  aż 1,6 miliona euro, czyli ponad 7 milionów złotych! Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta dziewczyna w pełni zasłużyła na tą nagrodę. Poświęciła dzieciństwo i życie towarzyskie na ciężkie treningi. 

Emocje związane z wygraną Igi Świątek w prestiżowym turnieju nie opadają, a media zabiegają o wywiady z młodą tenisistką. Ostatnio nasza mistrzyni była gościem na oficjalnym Instagramie Red Bulla, gdzie wzięła udział w tzw. Q&A i odpowiadała na pytania fanów. Padły pytania między innymi o gratulacje, które najbardziej zaskoczyły zwyciężczynię French Open. 

Dostałam wiele wiadomości, ale jestem bardzo szczęśliwa z tych od Roberta Lewandowskiego i Olgi Tokarczuk - wyjawiła Iga Świątek. 

Ale oczywiście jedno z najbardziej wyczekiwanych pytań dotyczyło nagrody, którą otrzymała tenisistka za wygranie Wielkiego Szlema. Jeden z fanów zapytał, na co 19-latka chciałaby ją przeznaczyć. Okazało się, że Iga Świątek chce spełnić jedno ze swoich wielkich marzeń. 

Marzę o kupnie jachtu, którym mogłabym pływać po polskich jeziorach - powiedziała zwyciężczyni Roland Garros 2020. 

Spodziewaliście się, że właśnie o tym marzy nasza tenisistka? My oczywiście trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy i realizację marzeń (w tym kupno jachtu)! 

Iga Świątek
East News

Iga Świątek to pierwsza tenisistka z Polski, której udało się wygrać French Open! Teraz o tej niezwykle utalentowanej 19-latce, mówi cały świat! 

Iga Świątek całuje puchar
East News

 

Więcej na temat tenis Iga Świątek
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43