Party Stories
Polska ekipa na rozdaniu nagród BAFTA
ONS
Newsy

"Ida" otrzymała BAFTĘ. Polska ekipa pochwaliła się zdjęciem z gali

Pokazali statuetki

Już za niecałe dwa tygodnie wiele wydarzenie filmowe, jakim są Oscary. Szansę na tę prestiżową statuetkę ma polska produkcja "Ida", która jest jednym z faworytów. Niestety nie wszyscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć transmisję w telewizji. Zobacz: Skandal? Polska ma 5 nominacji do Oscarów, a TVP nie pokaże transmisji. Kto zawiódł?

Jak na razie film odnosi inne międzynarodowe sukcesy, a w miniony weekend "Ida" została laureatką nagrody BAFTA w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Jest to tym większy sukces, że to pierwsza polska produkcja, która została wyróżniona w tym konkursie. Oczywiście na gali nie mogło zabraknąć naszej ekipy, która odbierała nagrody. Na Facebooku pochwalili się zdjęciem z trofeami. Na uroczystości nie pojawiły się dwie główne postacie, czyli Agata Kulesza i Agata Trzebuchowska, ale honory tego dnia czynili reżyser i inne osoby związane z powstawaniem dzieła. 

Jak się prezentowali?

Zobacz: Wielki triumf "Idy". Polski film ze statuetką BAFTA!
 
 
Menu gwiazd na Złotych Globach:
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Ida otrzymała BAFTĘ
ONS
Newsy
Wielki triumf "Idy". Polski film ze statuetką BAFTA!
To pierwszy taki przypadek w historii

"Ida" już za dwa tygodnie ma szansę na najważniejszą filmową statuetkę, czyli Oscara. Niestety nie wszyscy Polacy będą mogli śledzić uroczystą galę w telewizji, ponieważ Telewizja Polska nie będzie transmitowała uroczystości. Zobacz:  Skandal? Polska ma 5 nominacji do Oscarów, a TVP nie pokaże transmisji. Kto zawiódł? Tymczasem dzieło Pawła Pawlikowskiego odnosi kolejne międzynarodowe sukcesy. "Ida" otrzymała właśnie równie ważną w świecie filmowym nagrodę, jaką jest statuetka BAFTA. To pierwsze polskie dzieło w historii, które zdobyło to wyróżnienie w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". W poprzednim roku triumfowała produkcja "Wielkie piękno", która została już doceniona na całym świecie, a w dodatku wygrała także Oscary.   W branży filmowej mówi się o tym, że 70% laureatów tego konkursu pokrywa się z laureatami Oscarów, więc istnieje ogromna szansa następny sukces.  Gratulujemy! Zobacz:  Skandal z "Idą" na chwilę przed galą Oscarów. Zażyczyli sobie zmiany czołówki Menu na Złotych Globach:

Zarobki Agaty Kuleszy w filmie Ida
ONS/Facebook
Newsy
"Ida" coraz bliżej Oscara. Film z Kuleszą odniósł ogromny sukces na Festiwalu w Los Angeles
Aktorka pokonała światowe gwiazdy

Jednym z najpoważniejszych polskich kandydatów na Oscara jest film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, z Agatą Kuleszą w roli głównej. Film przyciągnął do kin mnóstwo widzów, jednak większy sukces odniósł poza granicami kraju. Przypomnijmy: Wielki sukces "Idy". Film z Kuleszą ma ogromną szansę na Oscara To jednak nie wszystko. Wczoraj w nocy w Los Angeles odbyło się prestiżowe rozdanie nagród Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFCA) . Aż dwie nagrody przypadły właśnie Idzie, która otrzymała statuetkę w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Ponadto - Agata Kulesza została uznana za najlepszą aktorkę drugoplanową, pokonując w tej kategorii takie gwiazdy jak Rene Russo (na drugim miejscu), Emmę Stone czy Jessicę Chastain. Tym samym "Ida" wielkimi krokami zbliżyła się do Oscara. Nagrody LAFCA uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmowych, a także są dobrym zwiastunem przed Oscarową nocą. Trzymamy kciuki! Zobacz: Świat zachwyca się "Idą", a Polska? Korwin: Przegrała u nas z... Agata Kulesza na gali RMF FM:

Agata Kulesza o nominacji do Złotego Globu
ONS
Newsy
"Ida" nominowana do Złotego Globu: reakcja Kuleszy była natychmiastowa
Jak zareagowała?

Film "Ida" Pawła Pawlikowskiego zbierała doskonałe recenzje w Polsce już od momentu premiery. Szybko jednak okazało się, że produkcja ma duże szanse na zaistnienie na rynkach zagranicznych i tak też się stało. Przewidywania te potwierdzają kolejne prestiżowe nagrody. Przypomnijmy: "Ida" coraz bliżej Oscara. Film z Kuleszą odniósł ogromny sukces na Festiwalu w Los Angeles Dziś po południu poinformowano, że obraz został nominowany do słynnych Złotych Globów. Film powalczy o nagrodę w kategorii "Najlepszy film obcojęzyczny" i zdaniem wielu ma spore szanse wygrać. Swojej radości nie kryje odtwórczyni głównej roli, Agata Kulesza . Zdjęcie ucieszonej z nominacji aktorki zamieścił na swoim Facebooku... Maciej Musiał, który jest obecnie z nią na planie. Młody gwiazdor dodał oczywiście, że trzyma kciuki - chyba jak my wszyscy. Myślicie, że "Ida" ma szanse na statuetkę? Zobacz: Ida nominowana do Złotych Globów! O nagrodę powalczy z... Rozdanie Złotych Globów w 2014:

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner