Zmierzch kariery?

Hugh Grant – Mężczyzna na skraju załamania nerwowego

Hugh Grant już nie przypomina zabawnego przystojniaka, jakim był przed laty.

Podstarzały, zaniedbany, z topniejącym kontem, co wieczór wypija butelkę szkockiej, by jakoś dotrwać do rana. Kobiety go opuściły, reżyserzy przestali dzwonić. A pomysłu na życie jak nie miał, tak nie ma. Hugh, i co ty teraz zrobisz?

Londyn, ekskluzywna dzielnica Notting Hill. Dochodzi jedenasta, gdy w drzwiach jednego z domów ukazuje się twarz kompletnie wyczerpanego faceta. Zmarszczki, podkrążone oczy, trzydniowy zarost, włosy, które wyglądają tak, jakby od miesięcy nie widziały grzebienia... Gdyby nie charakterystyczna sylwetka, trudno byłoby rozpoznać, że to ten sam Hugh Grant, za którym jeszcze kilka lat temu szalały kobiety i którego styl ubierania się i bycia naśladowali mężczyźni. Elegancki, dowcipny brytyjski dżentelmen znikł gdzieś bezpowrotnie. Na twarzy Hugh pojawił się za to nowy wyraz – wściekłości, skierowany w kierunku czyhających na niego paparazzich. Za chwilę, jak niemal co dzień od kilku miesięcy,  najpierw padną z jego ust przekleństwa pod adresem fotoreporterów, potem wyrwie któremuś z nich aparat i będzie próbował skopać mu tyłek. W wieku 48 lat Hugh wpadł w głęboką depresję. Jest w stanie kompletnej rozsypki. Doszedł do takiego momentu w życiu, w którym musi sobie odpowiedzieć na pytanie: co dalej? I wyraźnie widać, że to pytanie go przerasta.

Na tapczanie leży leń...
Jeszcze niedawno brytyjskie maniery, charakterystyczne zająknięcia i oczy zranionego spaniela wołające: „Ratuj mnie!” sprawiały, że wszystko przychodziło mu z łatwością. Im więcej krążyło dowcipów na temat niezaradności życiowej Granta, tym stawał się sławniejszy i bardziej lubiany. Mówiło się nawet, że Hugh osiągnie szczyt popularności w momencie, gdy w ogóle przestanie grać i wychodzić z domu.

Jednak jego młodzieńczy urok przeminął i skończyła się dobra passa. Hugh nie dostaje już takich propozycji jak kiedyś. „W ciągu ostatnich dwóch lat zagrałem tylko w trzech filmach, które przeszły bez echa”, zwierzał się niedawno ze smutkiem. Jednak zamiast zrobić coś ze swoim życiem: uczyć się aktorstwa, pisać scenariusze czy choćby reżyserować, by zabezpieczyć się na przyszłość, wciąż przechwalał się swoim lenistwem i twierdził, że tym, co pasjonuje go najbardziej, jest nicnierobienie. „Nie znoszę aktorstwa. To najnudniejsze zajęcie na świecie. A praca w teatrze jest jeszcze gorszą męką niż w filmie. Robię to jedynie dla pieniędzy”, mówił bez żenady, zrażając sobie nawet tych reżyserów, którzy być może jeszcze daliby mu szansę. Hugh był leniwy do tego stopnia, że przez ostatnich 20 lat nie zmienił nawet fryzury. Mimo że od pewnego czasu strzyże się już znacznie krócej niż kiedyś, serwisy internetowe, które zajmują się życiem gwiazd, nadal wśród jego znaków firmowych wymieniają brytyjski akcent i opadającą na czoło grzywkę.

Terapia wstrząsowa
W końcu więc nawet kobiety, dla których do niedawna był tak atrakcyjnym kąskiem, przestały się nim interesować. Na młode dziewczyny wciąż może liczyć. Zdjęcia z szampańskiej zabawy, w jakiej Hugh wziął udział na uniwersytecie szkockim w St. Andrews (tej samej uczelni, na której studiował książę William) dwa miesiące temu, mówią same za siebie. Gdyby nie nadmiar alkoholu we krwi, Hugh mógł mieć każdą z nich. Jednak na związek z kobietą tej klasy, co była żona pakistańskiego krykiecisty i polityka, Imrana Khana, Jemimą, już chyba nie ma co liczyć. Gdy Hugh związał się z Jemimą Khan, spodziewał się, że nowa przyjaciółka będzie równie zakochana w nim i pokorna jak jej poprzedniczki. Żartował: „Moje kobiety są jak niewolnice. I nawet na chwilę nie mogą zapomnieć o podziwianiu mnie, bo potrzebuję tego jak powietrza. Inaczej nie wytrzymałyby trudów życia ze mną”.

Początkowo Jemima uległa urokowi Hugh. Zafundowała mu nawet bajeczne wakacje. W ciągu dwóch lat zwiedzili razem niemal wszystkie kurorty świata: szusowali na nartach w St. Moritz, opalali się na bajecznych plażach Karaibów, robili zakupy w ekskluzywnych butikach Rzymu i próbowali najlepszych win w południowej Francji. Hugh miał więc to, czego zawsze pragnął: nie robił nic i pozwalał się rozpieszczać młodszej o 13 lat, bardzo bogatej i atrakcyjnej kobiecie. Przy okazji nie omieszkał systematycznie przypominać o swojej niechęci do stałych związków i do dzieci, by nie budzić w Jemimie przesadnych oczekiwań. Mówił: „Gdy pomyślę, że miałbym mieć dzieci, jestem przerażony. Nie lubię dzieci, bo nudzą mnie już po kilku minutach rozmowy”. I wierzył chyba, że taki układ może trwać w nieskończoność.

Ze swoich wad jestem rad
Spotkało go jednak ogromne rozczarowanie. „Jemima, która spodziewała się, że Hugh po kilku miesiącach wakacji zabierze się do pracy, po dwóch latach leniuchowania zaczęła się niepokoić”, zdradzili jej przyjaciele. Aż w końcu postawiła mu ultimatum: albo on wydorośleje, albo ona odchodzi. Zdesperowany Hugh poszedł do jubilera, kupił  pierścionek z brylantem i padł jej do stóp. Jednak zamiast podskoczyć z radości do sufitu, Jemima dała Grantowi kosza. „Cóż, nie planuję ślubu z Hugh w najbliższym czasie”, stwierdziła w wywiadzie dla GMTV. Po czym 16 lutego 2007 roku rzecznik prasowy aktora Robert Garlock potwierdził, że para rozstała się ostatecznie.

Nawet jednak to nie otrzeźwiło Hugh do końca. Może miał nadzieję, że los będzie go już tak rozpieszczał do końca życia? Mówił: „Samotny mężczyzna? A cóż to takiego? A tak poważnie, myślę, że dla nas samotność nie jest tak bolebolesną sprawą jak dla kobiet. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że czuję się fantastycznie, wracając z pracy do pustego domu. Może gdy samotnie dotrwam do siedemdziesiątki, zrozumiem wreszcie tragizm swojej sytuacji? Może pewnego dnia zajrzą do mnie sąsiedzi zwabieni kłębiącymi się stadami much i znajdą moje ciało zjedzone do połowy przez owczarka alzackiego? Jednak na razie mnie to nie martwi. Kiedy mam gorszy dzień, robię sobie drinka i już mi lepiej”.

Trudy dorastania
Ostatnio do Hugh zaczęło jednak docierać, że dłużej tak się nie da. Aktor był w tak złym stanie, że zajęła się nim była dziewczyna Liz Hurley. Obecnie żona hinduskiego milionera Aruna Nayara zabrała Granta na wakacje na Seszele i opiekowała się nim jak dzieckiem. Donosiła mu zimne drinki i głaskała po głowie. To nie zdało się na wiele, bo depresja Hugh nie jest sprawą przejściową. Nie chce mu się pracować, jest jednak za młody i za biedny, by spędzić resztę życia na kanapie. Dwadzieścia trzy miliony dolarów, jakie uzyskał ze sprzedaży portretu Liz Taylor autorstwa Andy’ego Warhola, przy utrzymaniu dotychczasowego poziomu życia nie starczą na długo. Hugh wie już więc, że musi wydorośleć. Tyle że jest to  dokładnie to, czego nie udało mu się zrobić przez całe życie.

Magda Łuków

"To właśnie miłość" to już świąteczny hit. Dzięki naszym ciekawostkom spojrzysz na ten film zupełnie inaczej!

Liz Hurley
ONS
Newsy
Liz Hurley - Aktorka czy łowczyni miliarderów?
Zawsze gotowa była walczyć o dwie rzeczy: o miłość i o pieniądze. Kiedy poznała Aruna Nayara, nie przeszkadzało jej nawet to, że jest żonaty. Hinduski biznesmen otoczył ją zbytkiem, ale to jej nie wystarczyło. Bo Liz Hurley pragnie zostać jego żoną. Za wszelką cenę.

Jestem bardzo szczęśliwa, bo razem z moim narzeczonym ustaliliśmy już datę naszego ślubu. Uroczystość odbędzie się prawdopodobnie 14 lutego. Zawsze marzyłam o tym, aby powiedzieć „tak” w dzień świętego Walentego – mówiła wzruszona Liz Hurley pod koniec 2005 roku.   Od tamtej deklaracji właśnie minął rok i jak dotąd angielska modelka nie została żoną pochodzącego z Indii miliardera Aruna Nayara. Ani razu też publicznie nie zdradziła, dlaczego ich ślub nie odbył się w planowanym terminie. Za to znowu zaczęła opowiadać, że właśnie wyznaczono nowy termin uroczystości. „Ślub będzie na pewno w 2007 roku, w lutym lub w marcu”, powiedziała i ogłosiła, że teraz każdą wolną chwilę wykorzystuje na przedślubne przygotowania. Wesele ma trwać kilka dni i najpierw odbędzie się w Londynie, a potem para młoda wyjedzie do Indii. Przez ostatnie miesiące Elizabeth brała też lekcje jazdy na słoniach, bo żeby hinduskiej tradycji stało się zadość, razem z przyszłym mężem do ślubu będzie jechała na słoniu. Wszystkie te rewelacje ściągnęły na Hurley atak brukowców. Dziennikarze zarzucali jej, że zawsze publicznie opowiada o tym, jak wspaniałe i bajkowe jest jej życie, podczas gdy w rzeczywistości jest starą panną, której jedynym zajęciem jest uganianie się za bogatymi mężczyznami. Elizabeth otrzymała nawet pseudonim „łowczyni miliarderów”. „Nie obchodzą mnie plotki na mój temat. Najważniejsze jest to, że kocham Aruna i wiem, że teraz w końcu oboje jesteśmy gotowi, aby związać się już na zawsze”. Jak dotąd to jedynie Liz chętnie opowiada o ślubie. Jej partner ani razu publicznie nie zadeklarował, że chce, aby aktorka została jego żoną. W obszernym wywiadzie, jakiego udzielili „Hello”, Arun przyznaje tylko, że Liz jest dla niego bardzo ważna i że nie...

Newsy
Hugh Grant: "Wyglądam jak starzejąca się, nieszczęśliwa kobieta lekkich obyczajów"
Niedojrzały chłopiec i uwodziciel. O randce z nim marzą tysiące kobiet na całym świecie. A od paru tygodni jest to możliwe. Bo boski Hugh Grant znów jest do wzięcia.

Czekam na Hugh Granta w elegankim hotelu Intercontinental w Amsterdamie. Aktor właśnie przyjechał do Holandii na premierę swojej najnowszej komedii „Prosto w serce”. Zastanawiam się, czy na żywo będzie tak samo uroczy i wrażliwy, jak jego bohaterowie? Kiedy wchodzi do pokoju, mam wrażenie, że znam go od dawna. Ubrany jest dokładnie tak, jak Daniel Cleaver z „Dziennika Bridget Jones”. Nieskazitelnie biała koszula z rozpiętym kołnierzykiem, proste czarne spodnie i zamszowa marynarka. Do tego lekko zwichrzone włosy. Pierwszy wyciąga dłoń. Uśmiecha się czarująco. Ale czy będzie chciał odpowiedzieć na pytania dotyczące końca prawie trzyletniego związku z Jemimą Khan?   Wieczny kawaler Dzięki postaciom nieśmiałych, pogubionych facetów, jakich grał w filmach, Hugh został okrzyknięty mistrzem komedii romantycznej. Charles z „Czterech wesel i pogrzebu”, brytyjski premier z „To właśnie miłość” czy wreszcie William Thacker z „Notting Hill” mają wspólny mianownik. Są to kawalerowie bezradni w sprawach sercowych, którzy otrząsają się ze swojego uczuciowego letargu, gdy na ich drodze pojawia się ta jedyna. Wtedy zakochują się na zabój i decydują się stanąć na ślubnym kobiercu.   „Znowu grasz kawalera”, stwierdzam. I zaraz pytam: „Czy szczególnie lubisz ten stan?” „Nie, chyba nie... to nie chodzi o to... och, nie wiem”, odpowiada nieco zaskoczony, jąkając się. Teraz rozumiem, dlaczego przez wiele lat dziennikarze porównywali go z postaciami, które kreował na ekranie. Prywatnie jednak aktorowi nigdy nie układało się tak dobrze, jak jego filmowym bohaterom. Związki, w których był, nie kończyły się happy endem. 13-letnie narzeczeństwo z modelką i aktorką Elizabeth Hurley, romanse z Elle MacPherson, Sandrą Bullock, modelką Zoe...

ALLONS_980968_Liz Hurley 05.jpg
ONS
Newsy
Elizabeth Hurley

Data urodzenia: 10 czerwca 1965 r. Znak zodiaku: Bliźnięta Zawód: aktorka i modelka Początkowo Liz Hurley chciała zostać tancerką, uczęszczała nawet do szkoły baletowej. Jednak miłość do aktorstwa przeważyła szalę jej przyszłej kariery. W 1987 roku zadebiutowała w filmie "Aria" Bruce'a Beresforda. Ale aż do roku 1997 pozostawała niezauważona. Przełomem w jej karierze była rola Vanessy Kensington w komedii "Austin Powers: Agent specjalnej troski". Od 1995 roku Liz Hurley jest twarzą i modelką firmy kosmetycznej Estée Lauder. Przez wiele lat Elizabeth Hurley była związana z Hugh Grantem.

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik