Homofobiczny wpis aktora Rodzinki.pl
Facebook
Newsy

Znana marka pogrąża aktora homofoba i wyrzeka się współpracy

To koniec jego kariery?

Daniel Dziorek do tej pory znany był wyłącznie z epizodycznych występów w serialu "Rodzinka.pl", gdzie wciela się w rolę kolegi najstarszego syna głównych bohaterów. Kilka dni temu za sprawą homofobicznego i wulgarnego wpisu na Facebooku, w którym obraził osoby i znajomych osób homoseksualnych, wywołał dyskusję na temat tolerancji wśród polskich gwiazd. Przypomnijmy: Gwiazdor "Rodzinki.pl" obraził gejów i teraz ma kłopoty. Jest ostry komentarz TVP

Okazuje się, że wpis przełożył się również na wizerunek marki Hortex z którą Dziorek współpracuje jako epizodysta w jednej z ostatnich reklam. Internauci natychmiast zarzucili firmie angażowanie do reklam homofoba. Na profilu marki na Facebooku znalazło się mnóstwo wpisów nawołujących do bojkotu produktów Hortex, ale również takich, które wróżą firmie wzrost sprzedaży. Nie trzeba było długo czekać na reakcję samych zainteresowanych, którzy wystosowali specjalne oświadczenie, odcinając się od poglądów Dziorka. 

 

Zgodnie z przyjętymi w naszej firmie wartościami wyznajemy zasadę równości dla wszystkich niezależnie od wieku, płci, stanu cywilnego, narodowości, rasy, orientacji seksualnej, wyznawanej religii, niepełnosprawności, przekonań politycznych czy przynależności związkowej. Nie akceptujemy również żadnych form nękania i prześladowania ani posługiwania się mową nienawiści. Negatywny bohater dzisiejszych komentarzy (podobnie, jak wszyscy inni epizodyści występujący w naszym nowym spocie!) został wybrany w castingu, nie były nam znane jego prywatne poglądy w żadnej sprawie i nie możemy brać za nie odpowiedzialności. Zwracamy Państwa uwagę, że osoba ta jest JEDNYM Z WIELU epizodystów pojawiających się przez chwilę w reklamie, w żaden sposób nie używamy jej publicznego wizerunku i nie jest ona ani "bohaterem" naszej reklamy, ani tym bardziej "twarzą Horteksu". W związku z tym nie mieliśmy i nie mamy żadnych planów dalszej współpracy. Dlatego nie uważamy, abyśmy byli właściwą stroną w toczącej się dzisiaj dyskusji. - czytamy.

 

Jeden z internautów przypomniał firmie, że owszem - nie trzeba brać odpowiedzialności za poglądy zatrudnionych osób, ale można już z kimś takim nie podejmować współpracy. Wszystko jest kwestią zapisów w umowie. Myślicie, że ten wpis całkowicie przekreśli i tak słabo rozwiniętą karierę Dziorka? 

Zobacz: Homofob z "Rodzinki.pl" ma chłopaka? Dżaga nie ma wątpliwości 
 

Daniel Diego Dziorek

Maciej Zień z chłopakiem:

grupa ludzi siedząca dookoła siebie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Sposoby interpretacji polaryzacji grupowej
Polaryzacja grupowa polega na podejmowaniu przez grupę bardziej skrajnych decyzji niż mogłoby to wynikać z indywidualnych preferencji jej członków.

Polaryzacja grupowa polega na podejmowaniu przez grupę bardziej skrajnych decyzji niż mogłoby to wynikać z indywidualnych preferencji jej członków.   W czasie debaty dochodzi do radykalizacji poglądów. W wyniku tego zjawiska może dojść do podjęcia złych decyzji. Rozproszenie odpowiedzialności jako przyczyna polaryzacji grupowej W drugiej połowie XX wieku polaryzację grupową interpretowano jako skutek innego zjawiska zwanego rozproszeniem odpowiedzialności. Dyfuzja odpowiedzialności polega na tym, że wraz ze wzrostem liczby świadków jakiegoś wydarzenia kryzysowego (katastrofy samochodowej, przestępstwa), maleją szanse na to, że któryś z nich zareaguje. Ludzie w grupie czują się anonimowi, dlatego zachowują się mniej moralnie i odpowiedzialnie, na przykład nie pomagają ofiarom wypadku samochodowego lub kradzieży. Dzięki eksperymentom badaczom udało się zaprzeczyć temu stwierdzeniu. Odwoływanie się do rozproszenia odpowiedzialności w kontekście polaryzacji grupowej nie wyjaśniało, dlaczego w niektórych sytuacjach grupy podejmują działania asekuracyjne. Zaangażowanie jako przyczyna polaryzacji Członkowie grupy podczas dyskusji wymieniają informacje, co powoduje, że mocniej angażują się w pierwotną postawę To miało prowadzić do skrajności. Badania nie potwierdziły jednak tej interpretacji polaryzacji grupowej. Okazuje się, że nie trzeba brać udziału w dyskusji , wystarczy wysłuchać opinii innych osób, by przekonania przybrały bardziej skrajną postać. Autowaloryzacja i porównanie społeczne jako powód polaryzacji Zjawisko polaryzacji grupowej tłumaczy się, odwołując się do teorii autowaloryzacji. Polega ona na dążeniu człowieka do podniesienia samooceny. Chce on mieć pozytywny obraz siebie, więc w selektywny sposób przetwarza pozyskane informacje. W związku z tym przekonany o słuszności swoich poglądów człowiek, poznając opinie...

Afera na Facebooku Edyty Górniak
Newsy
Afera na Facebooku Edyty Górniak. Fan zadał niefortunne pytanie, diwa odpowiedziała: "Straciłam budżet, zaufanie..."
Mocne słowa Górniak!

Jeden z fanów Edyty Górniak zadał jej pytanie o płytę na Facebooku. Chyba nikt nie spodziewał się, że artystka odpowie tak szczerze. Diwa wyjaśniła, że płyta byłaby by gotowa, gdyby nie fakt, że zespół Dustplastic, który pracował z nią nad nowym albumem, nie dostarczył jej materiału. Artystka czuje się oszukana!   Afera na Facebooku Edyty Górniak Edyta Górniak od 2 lat pracowała nad nową płytę z duetem producentów Dustplastic - Michałem Nocnym oraz Piotrem Pacakiem. Niestety, album nie ujrzał światła dziennego, ponieważ zespół rozpadł się! Wokalistka została więc z niczym. Kiedy jeden z fanów zapytał więc, kiedy nowa płyta pojawi się na rynku, reakcja Edyty była bardzo zdecydowana: Zamiast komentować w złośliwym tonie, proponuję skojarzyć kilka faktów. Każde słowo wypowiedziane przez moją osobę publicznie oparte jest wyłącznie na deklaracjach osób zaproszonych do współpracy. Nie mogę brać odpowiedzialności za te osoby. Ufałam - bo uważam, że każdy zasługuje na szanse i zaufanie. Przeliczyłam się ? Cóż.. Taki jest show-biznes. Wykazałam ogromną cierpliwość, straciłam budżet na płytę, straciłam zaufanie i co najgorsze, bo nie do odzyskania - straciłam 2 lata. I cóż Panowie, łatwiej komentować, niż zrobić coś wielkiego samemu. Powodzenia na Waszej drodze działań. Może będziecie mieli szanse trafić na bardziej odpowiedzialnych ludzi. LoVe  - odpisała Edyta Górniak.  Mamy nadzieję, że diwie uda się jednak wydać płytę już niebawem. W końcu czeka na nią mnóstwo fanów! Czekacie na nowy album Edyty Górniak?   Zobacz także:  4 sposoby na zarabianie w domu   Edyta Górniak zdecydowanie opowiedziała wielbicielowi na pytanie o płytę.   Wiele osób czeka na nowy krążek Edyty Górniak.   Edyta Górniak straciła pieniądze oraz dwa lata pracy!...

Kuba Wojewódzki show
Instagram
Newsy
Wojewódzki odchodzi z TVN? "Dziękuję, że byliście" napisał showman. Internauci pytają - "Czyżby teraz Idol w Polsacie"?
Wojewódzki odchodzi z TVN? "Dziękuję, że byliście" napisał showman. Internauci pytają - "Czyżby teraz Idol w Polsacie"?

Koniec Króla TVN? Kuba Wojewódzki dał wpis na Facebooku w którym sugeruje pożegnanie ze swoim programem "Kuba Wojewódzki show". Co napisał? 10 lat w TVN. 300 odcinków. Dziekuje, że byliście. Dowidzenia. k.   Internauci natychmiast zaczęli wypytywać o to czy przechodzi do jury programu "Idol" w Polsacie? Inni się cieszą, że nareszcie nie będzie Kuby Wojewódzkiego w telewizji, a inni śmieją się, że Kuba jak to showman podgrzewa atmosferę wokół siebie, tylko podsumował, że nagrał 300 odcinek i nadal będzie je nagrywał. Z sezonu na sezon "Kuba Wojewódzki show" ogląda średnio 1,07 mln osób widownia, ani nie spada, ani nie rośnie. "Brzmi jak pożegnanie. Czyli powrót do Polsatu i w jury Idola?" "Po tej akcji z Renatą, wcale mnie to nie dziwi gdyby była to prawda" "Może Kuba obraził się jak TVN "wypromował" Renie w Azja Express" - czytamy komentarze na Facebooku Kuby Wojewódzkiego A Wy oglądacie jeszcze program Wojewódzkiego? Zobacz także: Wojewódzki atakuje Majdana starą sprawą pobicia. Reakcja Rozenek? Nazwała go desperatem!   Kuba Wojewódzki po 50 nie przepracowuje się cztery dni w tygodniu spędza nad morzem, albo wyjeżdża odpocząć ze swoją dziewczyną Renatą Kaczoruk.   Kuba Wojewódzki swoje talk-show prowadzi od 10 lat w stacji TVN. Ale teraz zamiast o tym co robi dziennikarz najczęściej komentuje się jego dziewczynę Renatę Kaczoruk i kolejne konflikty. Teraz z Małgorzatą Rozenek.

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner