Tomasz Lis dostał "Hienę Roku 2015"

"Hiena Roku" dla Tomasza Lisa. "To największy honor. Nagrodę chcę odebrać osobiście"

Tomasz Lis dostał "Hienę Roku 2015"

"Hiena Roku 2015" dla Tomasza Lisa! Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało antynagrodę dziennikarzowi za to, że „wielokrotnie łamał zasady etyki dziennikarskiej”. Chodzi m.in. o powoływanie się na wpis Kingi Dudy z jej fałszywego konta.

Hiena Roku 2015 dla Tomasza Lisa

„Hiena Roku” to antynagroda przyznawana przez  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich od 1999 roku dziennikarzom, którzy nie postępują zgodnie z szeroko pojętą etyką dziennikarską. Jak zarząd główny SDP uzasadnia swój wybór?

Tomasz Lis, współpracownik mediów publicznych, wielokrotnie łamał zasady etyki dziennikarskiej, w szczególności w nadanym 18 maja 2015 r. programie telewizyjnym „Tomasz Lis na żywo”. Podał wtedy fałszywą informację o rzekomo dokonanym przez córkę kandydata na prezydenta kompromitującym wpisie na Twitterze, co mogło wpłynąć na wynik wyborów. Nie dochował staranności wymaganej od dziennikarza. Nie sprawdził faktów, zdeprecjonował córkę kandydata, pozwalając zaproszonemu gościowi na obraźliwe rozważania. Informacja ta, podana na kilka dni przed drugą turą wyborów, nie została odpowiednio sprostowana - uzasadnia kierownictwo organizacji SDP w komunikacie przesłanym dla Wirtualnemedia.pl

Dziennikarz szybko skomentował decyzję SDP na swoim Twitterze. Zaznaczył, że z chęcią odbierze nagrodę osobiście:

Właśnie dostałem "Hienę Roku" od największych pisowskich wazeliniarzy z SDP. To największy honor. Nagrodę chcę odebrać osobiście. - pisze Tomasz Lis

Tomasz Lis nie ma ostatnio dobrej passy. Jego program spada z TVP 2. Antynagrodą jednak za bardzo się nie przejął. Słusznie?

 

Zobacz: Transparent z... wypchanym lisem na marszu zwolenników PiS. Co na to Tomasz Lis?

 

Tomasz Lis otrzymał Hienę Roku

Iga Lis w botkach

Tomasz Lis stracił pracę w TVP

Tomasz Lis opuszcza budynek TVP

Więcej na temat Tomasz Lis
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08