Sprawca napadu w Rimini Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini
Sprawca napadu w Rimini
Facebook/East News
1/5
Sprawca napadu w Rimini
Facebook/East News

Hejt na przywódcę napadu z Rimini! Po ujawnieniu przez włoskie media danych Kongijczyka, na jego profilu na Facebooku pojawiło się mnóstwo wpisów w języku polskim. Polacy masowo dają wyraz swoim emocjom wobec brutalnego napadu na polską parę oraz Peruwiańczyka, do którego doszło w nocy z 25 i 26 sierpnia w Rimini. Policja ujęła już wszystkich czterech sprawców. Dwóch z nich to urodzeni we Włoszech Marokańczycy, trzeci to Nigeryjczyk. Mają od 15 do 17 lat. Najstarszym z nich, określanym jako przywódca gangu jest 20-letni Kongijczyk, który przebywał we Włoszech legalnie. Co o nim wiemy?

 

Zobacz też: PILNE! Czwarty sprawca napadu na Polaków w Rimini został zatrzymany!

 

Przeczytaj w fotogalerii!

 

Polecamy: PILNE! Dwóch Marokańczyków przyznało się do napaści na Polaków w Rimini! Mają po 17 lat!

2/5
Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini
Facebook

Przywódca gagu, który dokonał napadu w Rimini jest pochodzący z Konga 20-latek. Został zatrzymany w niedzielę w tydzień po napaści na Polaków i Peruwiańczyka. Policja zatrzymała go na dworcu kolejowym w Rimini, skąd podejrzany o gwałt Guerlin B. próbował przedostać się do Mediolanu, skąd chciał udać się do Francji. Kongijczyk został zatrzymany przed dwie policjantki, co miało być symbolicznym gestem, wyrażającym sprzeciw wobec przemocy wobec kobiet. Guerlin B. przebywał we Włoszech legalnie. Kim jest?

3/5
Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini
Facebook

Pochodzący z Konga, 20-letni Guerlin B. otrzymał prawo pobytu we Włoszech po tym, jak w 2015 roku przypłynął z Afryki na Lampedusę. Przebywał w ośrodku dla azylantów i uchodźców w  Pesaro. Starał się o azyl polityczny we Włoszech. W jednej z lokalnych restauracji uczył się zawodu kelnera. Dwa miesiące temu miał opuścić ośrodek. Według włoskich mediów to właśnie Kongijczyk był przywódcą gangu, który dokonał napadu w Rimini. Miał być również najbardziej brutalnym ze sprawców. Jak zachowywał się po ujęciu przed policję? Sprawdź na następnej stronie.

4/5
Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini
Facebook

Według relacji włoskiej telewizji RAI, podejrzany o napad i gwałt Guerlin B. nie okazywał żadnej skruchy. Po ujawnieniu jego danych, na profilu Kongijczyka pojawiły się tysiące komentarzy. Wiele z nich pochodzi od Polaków. Większość jest niecenzuralna i nie nadaje się do publikacji.

5/5
Hejt Polaków na gwałciciela z Rimini
Facebook

Nieletni Marokańczycy i Nigeryjczyk przebywają w zakładzie karnym w Bolonii. Kongijczyk został umieszczony w więzieniu w Rimini.

Więcej na temat Napad w Rimini