Hanna Lis o Magdzie Gessler - co o niej sądzi?

Burza po komentarzu Hanny Lis o "Sylwestrze Marzeń" TVP! Przesadziła?

Hanna Lis o Magdzie Gessler - co o niej sądzi?

Sylwester organizowany przez TVP był najchętniej oglądaną imprezą tej nocy! O rekordowej oglądalności "Sylwestra Marzeń" za pośrednictem Twittera, poinformował prezes telewizji publicznej Jacek Kurski. Na drugim miejscu uplasowała się telewizja Polsat, najmniejszą widownię zgromadził zaś TVN.

TVP postawiła w tym roku m.in. na gwiazdy disco polo i jak się okazuje to właśnie ten gatunek muzyczny przyciąga do siebie największą publiczność.

Jednak nie wszystkim spodobało się to, że propaguje ten trend muzyczny. Hanna Lis skomentowała to w mocnych słowach, które wywołały burzę. 

Zobacz także: Sykut, Kurdej-Szatan, Cleo i inni na Sylwestrze Polsatu 2019/2020. Co za kreacje!

Hanna Lis ostro o Sylwestrze TVP

Była dziennikarka TVP nie szczędziła słów krytyki Jackowi Kurskiemu. Za pośrednictwem Twittera wyraziła swoje niezadowolenie, a jej wpis wywołał ogromne kontrowersje. 

Sowieci i hitlerowcy wymordowali lwią cześć polskiej inteligencji. Ciąg dalszy nastąpił za komuny. Dzieło domyka towarzysz Kurski. Bez jednego wystrzału - napisała Hanna Lis.

W komentarzach pod postem dziennikarki pojawiło się natychmiast wiele komentarzy:

- Porównała Pani disco-polo do zbrodni przeciwko ludzkości. Wow...

- A Pani to chyba napisała bez jednego głębszego namysłu. 

- Wstydź się kobieto. 

- Porównywać ludobójstwo z Kurskim... Doprawdy, żenujące - piszą internauci. 

Dziennikarka po przeczytaniu komentarzy, opublikowała kolejny wpis, w którym dokładnie wyjaśniła swoje poprzednie słowa. 

Z polskiego na polski: wrogiem każdej autorytarnej władzy jest inteligencja, zaś CAŁOKSZTAŁT działalności p. Kurskiego w TVP to konsekwentna operacja ogłupiania narodu na masową skalę. Chyba zgodnie ze sformułowaną przed laty przez niego samego maksymą „ciemny lud to kupi” - dodała na Twitterze Hanna Lis. 

W kolejnym poście na Twitterze, Hanna Lis poinformowała, że nie ma nic przeciwko muzyce disco polo, jednak według jej opinii, TVP nadreprezentuje tego rodzaju twórczość. 

Do disco polo nic nie mam, ale nadreprezentacja tego rodzaju twórczości w TVP jest faktem - nota bene niespotykanym wśród publicznych nadawców na świecie. Przypisywanie mi zaś „zrównania gatunku muzycznego z ludobójstwem”, jest albo skrajną glupotą, albo tępą manipulacją - podsumowała dziennikarka.

A wy, co myślicie na ten temat? Czy dzienniarka rzeczywiście posunęła się ze swoim komentarzem za daleko? 

 

 

Hanna Lis o przemocy w rodzinie

 

Więcej na temat Hanna Lis Sylwester
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13