Jerzy Owsiak
Instagram
1/9
Jerzy Owsiak
Instagram

 

Gwiazdy murem za Owsiakiem. Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, gdy podczas finału WOŚP Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji bycia prezesem fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Owsiak przyznał, że jest z rozsypce po tym, jak prezydent Gdańska został zamordowany i też ma dosyć hejtu w internecie. 

Składam rezygnację z prezesa zarządu fundacji WOŚP. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią - oświadczył Jurek Owsiak.

Polska jest w żałobie, Owsiak wycofuje się z zarządzania WOŚP, przed nami pogrzeb Pawła Adamowicza - te wszystkie wydarzenia spowodowały, że gwiazdy postanowiły wesprzeć Jurka Owsiaka za pośrednictwem social mediów. Agnieszka Chylińska, Magda Boczarska, Anja Rubik, Jarek Bieniuk dodają wzruszające wpisy na temat Jerzego Owsiaka - zobaczcie je w naszej galerii. 

Zobacz: Żona Pawła Adamowicza apeluje do Jerzego Owsiaka. Jaką ma do niego prośbę?

2/9
East News

 

Agnieszka Chylińska w emocjonalnym nagraniu na Instagramie powiedziała, jak bardzo WOŚP pomógł jej dzieciom:

- Chciałabym powiedzieć do Ciebie parę słów nie jako pani z telewizji, ale mama Ryszarda, Asi i Krystynki. Dzięki twojej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, kiedy moje dzieci się urodziły, to każdy z nich zostało zaopiekowane, wyleczone i uratowane dzięki twojemu sprzętowi ze słynnym, czerwonym sercem. Chciałabym ci za to bardzo podziękować, ale też chciałabym kiedyś powiedzieć dzieciom, komu zawdzięczają swój piękny start, komu zawdzięczają, że są zdrowe, mają się dobrze. Mam nadzieję, że będą fajnymi, dorosłymi ludźmi.

3/9
Filip Chajzer
ONS

 

Filip Chajzer organizuje spotkanie w Warszawie podczas którego chce, żeby wszyscy pokazali Jurkowi Owsiakowi, że są za nim:

Gwiazdy murem za Owsiakiem - wpis Filipa Chajzera
Instagram
Instagram

4/9
Instagram

 

Jarek Bieniuk napisał o tym, jak WOŚP pomógł jego dzieciom:

- PANIE JURKU! Mój starszy syn Szymon, urodził się z zapaleniem płuc .Zamiast do domu trafił na 2 tygodnie na Odział Intensywnej Opieki Noworodka w Klinice Neonatologii w Poznaniu. Ratowano mu życie w inkubatorze zakupionym przez WOŚP! Nigdy nie zapomnę, kiedy jako młodzi, przerażeni rodzice patrzyliśmy na małe serduszko przyklejone do boku aparatury, która ratowała życie naszemu dziecku. Obiecaliśmy sobie, że będziemy wspierać Pana i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy do końca świata i jeden dzień dłużej .Dlatego przyłączam a właściwie to przyłączamy się razem z Anią🙏do apelu aby się Pan nie poddawał ! Jest Pan nam potrzebny !#muremzajurkiem

5/9
Anja Rubik gościem na festiwalu Pol'and'Rock

Oto apel Anji Rubik:

Gwiazdy murem za Owsiakiem - wpis Anji Rubik
Instagram
Instagram

6/9
Agnieszka Dygant zmieniła fryzurę
Instagram

Agnieszka Dygant nie wyobraża sobie WOŚP bez Owsiaka:

Gwiazdy murem za Owsiakiem - wpis Agnieszki Dygant
Instagram
Instagram

7/9
Jurek Owsiak początki WOŚP

 

W tym roku sztab Edipresse Polska zebrał ponad 73 tysiące złotych dla WOŚP. Oto list Edipresse Polska do Jurka Owsiaka.

Gwiazdy murem za Owsiakiem
Instagram
Instagram

8/9
Gwiazdy murem za Owsiakiem - wpis Boczarskiej
Instagram

Wpis Magdy Boczarskiej:

 

- Większość z nas czuje dzisiaj to samo i ciężko to w ogóle ubrać w słowa. To miał być „cudowny czas dzielenia się dobrem”, jak powiedział Pan Prezydent Adamowicz. Dobrem, które powinno być najwyższą wartością. Tymczasem jesteśmy pogubieni i podzieleni do tego stopnia, że różnice poglądów odbierają ludzkie marzenia. A mogliśmy mieć po prostu 92 miliony powodów do radości. Wyrazy ogromnego współczucia dla Rodziny i Przyjaciół Prezydenta Pawła Adamowicza 🖤

9/9
Gwiazdy murem za Owsiakiem
Instagram

Magdalena Różczka również dodała wpis na temat Jurka Owsiaka:

- Jurek.... rozumiem Twoją decyzję, bo tyle hejtu nie może znieść jedna osoba..... ale jesteśmy z Tobą! Pamiętaj ile osób Cię kocha, podziwia, naśladuje, pamiętaj ile dobra robisz.... i .... NIE ZOSTAWIAJ NAS....