Oni umarli na raka: Agata Mróz, Anna Przybylska, Steve Jobs, Małgorzata Braunek
1/15
Oni umarli na raka: Agata Mróz, Anna Przybylska, Steve Jobs, Małgorzata Braunek

1 listopada to dzień, w którym nie tylko przypominamy osoby ze świata show-biznesu i kultury, które zmarły w 2016 roku, ale postanowiliśmy też przypomnieć wyjątkowe osoby ze świata mediów i gwiazdy, które zmarły z powodu choroby nowotworowej. Całą Polską przed dwoma laty wstrząsnęła informacja o śmierci aktorki Anny Przybylskiej, która zmarła po długiej walce z rakiem trzustki. Kto jeszcze przegrał walkę z rakiem? Agata Mróz, Patrick Swayze, Steve Jobs, Daria Trafankowska, Józef Oleksy, Małgorzata Braunek. Zobaczcie ich galerię zdjęć. 

 

ZOBACZ: Druga rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Zobacz jej niepublikowane zdjęcia z sesji do VIVY!

2/15
Anna Przybylska przegrała walkę z rakiem trzustki
fot. Akpa

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni. Aktorka w 2013 roku przeszła poważną operację w Gdańsku, leczyła się też w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Choć aktorka do końca wierzyła, że uda jej się pokonać poważną chorobę, pod koniec 2014 roku zmarła w swoim domu w Gdyni. Aktorka osierociła trójkę dzieci - Oliwkę, Szymona i Janka, którymi teraz opiekuje się ich ojciec Jarosław Bieniuk. 

 

ZOBACZ: "Krysieńko, nie płaczcie, jeszcze na pewno się zobaczymy". "Viva!" wspomina Annę Przybylską

3/15
Agata Mróz
East News

Ulubienica mediów i polskich kibiców siatkówki - Agata Mróz zmarła 4 czerwca 2008 roku. Siatkarka mimo poważnej choroby, zdecydowała się na ciążę i w kwietniu 2008 roku urodziła córeczkę Lilianę. Dwa miesiące później zmarła w wyniku infekcji po zabiegu przeszczepu szpiku kostnego. Miała zaledwie 26 lat. 

 

ZOBACZ: Codziennie przed snem dziękowała Bogu, że przeżyła kolejny dzień. Agata Mróz dziś kończyłaby 34 lata

4/15
Daria Trafankowska w stroju pielęgniarki
ARTRAMA (5)

Daria Trafankowska największą popularność zdobyła dzięki roli siostry oddziałowej w serialu "Na dobre i na złe". Aktorka chorowała, podobnie jak Ania Przybylska, na raka trzustki. Zmarła 9 kwietnia 2004 roku w wieku 50 lat. 

5/15
AKPA

Małgorzata Braunek znana z roli Izabeli Łęckiej w serialu "Lalka", filmu "Potop" czy serialu "Dom nad rozlewiskiem". Aktorka od 2013 roku chorowała na nowotwór złośliwy. Przeszła trzy operacje i kilka sesji chemioterapii, ale niestety 23 czerwca 2014 roku zmarła w Warszawie. 

6/15
Steve Jobs walczył z rakiem 5 lat
fot. ONS

Słynny współzałożyciel i szef firmy Apple, Steve Jobs cierpiał na raka trzustki. W 2009 przeszedł zabieg transplantacji wątroby, a dwa lata później 5 października 2011 zmarł w swoim domu w otoczeniu rodziny. Miał 56 lat.

7/15
Józef Oleksy nie żyje
ONS

Józef Oleksy, słynny polski polityk i wicepremier w rządzie Leszka Millera, od 2005 zmagał się z nowotworem. Zmarł 9 stycznia 2015 po tygodniowym pobycie w warszawskim Centrum Onkologii. Miał 68 lat.

8/15
Mąż Celine Dion nie żyje!
ONS

 

Mąż Celine Dion, René Angélil, zmarł 14 stycznia 2016 roku w Las Vegas. U męża słynnej piosenkarki zdiagnozowano raka krtani w 1998 roku. René miał trzy nawroty choroby, ale nigdy nie poddawał się i walczył z chorobą z całych sił. Jego stan zdrowia pogorszył się w 2015 roku, Celine nie ukrywała, że jest coraz słabszy. Odszedł w wieku 73 lat. 

 

9/15
Gabriela Kownacka
ONS

Gabriela Kownacka zdobyła największą sławę dzięki roli w serialu "Matki, żony i kochanki", później zachwycała widzów w "Rodzinie zastępczej". Aktorka w 2004 roku zachorowała na raka piersi, ale chemioterapia przyniosła dobry efekt i gwiazda wróciła do pracy. Niestety cztery lata później nastąpił nawrót choroby, aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku po 6 latach walki z rakiem. 

10/15
Andrzej Żuławski przemawia na festiwalu we Wrocławiu
Eastnews

Reżyser filmowy i scenarzysta, Andrzej Żuławski zmarł 17 lutego 2016 roku po wielu latach walki z chorobą nowotworową. Miał 75 lat.

11/15
Krzysztof Kolberger
ONS

Polski aktor i reżyser teatralny, Krzysztof Kolberger przez wiele lat zmagał się z rakiem nerki. Zmarł 7 stycznia 2011 roku w Warszawie. Miał 61 lat.

12/15
Patrick Swayze miał 57, kiedy przegrał walkę z chorobą
fot. Akpa

Słynny aktor znany z takich filmów jak "Dirty Dancing" czy "Uwierz w ducha, Patrick Swayze w 2008 roku dowiedział się, że ma nowotwór trzustki, bardzo trudny do wyleczenia. Aktor przeszedł operację, podczas której usunięto mu część zaatakowanego przez raka żołądka, ale niestety rok później zmarł w nocy z 14 na 15 września 2009 roku w Los Angeles.

13/15
Luciano Pavarotti również nie wygrał z rakiem trzustki
fot. Akpa

Włoski śpiewak operowy, Luciano Pavarotti zakończył swoją karierę w 2004 roku, a dwa lata później dowiedział się, że ma raka trzustki. Choć w 2006 roku przeszedł poważną operację, rok później 6 września 2007 roku zmarł w otoczeniu rodziny w swoim domu w Modenie. 

14/15
AKPA

Piękna piosenkarka i aktorka, Irena Jarocka cierpiała na nowotwór mózgu. Po długiej walce z chorobą, gwiazda zmarła 21 stycznia 2012 roku w Warszawie. Miała 66 lat.

15/15
Maciej Kozłowski
ONS

Aktor Maciej Kozłowski znany z wielu filmów i seriali, zmarł 11 maja 2010 roku w Warszawie. W 2005 r. chcąc oddać krew w ramach kampanii Krewniacy, aktor dowiedział się, że jest zakażony wirusem zapalenia wątroby typu C. Pięć lat później zmarł na raka wątroby. Miał 53 lata.