Dawid Kwiatkowski z psem Agnieszka Włodarczyk z psem Michał Szpak z psem Rafał Mroczek z psem Agnieszka Woźniak-Starak z psami
gwiazdy, które adoptowały zwierzęta
Instagram

4 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników zwierząt. To właśnie dziś  przypada coroczne święto wszystkich czworonogów, czyli Światowy Dzień Zwierząt. Można podejrzewać, że wiele polskich gwiazd urządzi dziś huczne imprezy swoim pupilom, bo w końcu nie jest żadną tajemnicą, że znani aktorzy, celebryci czy modelki kochają zwierzęta i przygarnęli pod swoje dachy bezdomne psy czy koty. Bez wątpienia w polskim show-biznesie o prawa zwierząt najgłośniej walczy Joanna Krupa i wszyscy doskonale wiedzą, że modelka adoptowała kilka czworonogów. 

Nie patrzę, jak  ktoś wygląda, tylko, jakim jest człowiekiem. Nie mogłabym się zaprzyjaźnić na przykład z kimś, kto nie jest dobry dla zwierząt. Człowiek, który nie lubi zwierząt, jest dla mnie podejrzany. Mam w domu pięć psów i wszystkie to są psy ze schroniska! - powiedziała kiedyś gwiazda.

Joanna Krupa nie tylko daje dom zwierzętom, ale także walczy o ich lepszą przyszłość. Jest założycielką fundacji Angeles for Animal Rescue, wspiera liczne schroniska i protestuje przeciwko noszeniu naturalnych futer. Joanna Krupa nie jest jednak jedyna! Zobaczcie, kto jeszcze adoptował zwierzęta!

1/6
Dawid Kwiatkowski z psem
Instagram

Dawid Kwiatkowski kilka lat temu adoptował Weedy'ego, który nazywany jest również Weedowsky - od Kwiatkowskiego. Wokalistka nie ukrywa swojej miłości do zwierząt i zachęca swoich fanów do adopcji.

Nie każdy z nas może adoptować psa, czy kota, ale każdy może wesprzeć schroniska dla zwierząt nawet niewielką kwotą. Im nas więcej, tym większe szanse, że tym wspaniałym stworzeniom będzie chociaż odrobinę lepiej w schroniskach - napisał Dawid jakiś czas temu na Instagramie.

Co istotne, mimo że Dawid Kwiatkowski często żyje na walizkach i dużo podróżuje, to jednak Weedy zawsze mu towarzyszy. Dawid nie ukrywa, że spacery z ukochanym psem go wyciszają i uspokajają. 

Dużo jest tego psa w moim życiu, ale kurcze, szczerze... kto wie, może gdyby nie ten urwis, poprzewracałoby mi się w głowie. Nie dość, że jest najgrzeczniejszym psem na świecie i przejechał już ze mną ponad 150k km, to do tego szaleństwa, które dzieje się w moim życiu od kilku lat, dodaje wspaniałej normalności. Każdy spacer z nim to chwila do oddechu, chwila do poukładania sobie w głowie wszystkiego tak, by wciąż być dobrym człowiekiem nawet wtedy, gdy dookoła aż śmierdzi od zła i zawiści - napisał Dawid na Instagramie.

Weedy ma oczywiście swój własny profil, który obserwuje aż 45 tysięcy osób. 

2/6
Agnieszka Włodarczyk z psem
Instagram

Agnieszka Włodarczyk również należy do grona gwiazd, które zachęcają do adopcji zwierząt. Sama adoptowała dwa psy Leona i Tosię. Niestety, rok temu Leon odszedł z tego świata, co aktorka bardzo przeżyła. Na szczęście u jej boku wciąż jest Tosia, z którą Agnieszka niemal się nie rozstaje!

 

3/6
Michał Szpak z psem
Instagram

Kilka miesięcy temu Michał Szpak również adoptował psa - Hektora. To była ciekawa historia, ponieważ adopcja odbyła się po jednym z występów wokalisty! Do Michała Szpaka podeszły wolontariuszki ze schroniska i poprosiły go o zdjęcie z Hektorem, żeby zwiększyć jego szanse na adopcję. Wtedy Michał Szpak postanowił, że to właśnie on da dom psiakowi! Artystę poruszyła tragiczna historia Hektora. Okazało się bowiem, że pies miał w swoim ciele śrut, gdy trafił do schroniska! A to oznacza, że ktoś do niego strzelał. Na szczęście teraz znalazł kochający dom.

 

4/6
Rafał Mroczek z psem
Instagram

Rafał Mroczek też wspiera adopcję psów i nie ukrywa swojej miłości do Lizaka, którego przygarnął kilka lat temu.

To jest ta Lizakowa morda, która zawsze pierwsza mnie wita, kiedy wracam i ostatnia żegna, kiedy wychodzę. Dzisiaj jest jego dzień- #dzienkundelka Kocham go jak najlepszego przyjaciela. Wierny i wdzięczny nad życie. P.S Musiałeś Lizak dzisiaj wytarzać się w gu...... perfumach ? 😂 #kundel #bury #lizak #niekupujadoptuj - pisał jakiś czas temu Rafał na swoim profilu na Instagramie.

5/6
Agnieszka Woźniak-Starak z psami
Instagram

Agnieszka Woźniak-Starak nigdy nie kryła swojej miłości do czworonogów, którą dzieliła z mężem, Piotrem Woźniakiem-Starakiem. Para miała pod swoim dachem kilka psów.

6/6
Joanna Krupa z psem
Instagram

Wróćmy jeszcze do Joanny Krupy! Zwierzęca rodzina modelki stale się powiększa, a ona sama chętnie pokazuje się z kolejnymi członkami rodziny na Instagramie. Nie będziemy ukrywać, że trudno jest spamiętać wszystkie zwierzaki modelki, ale wiemy, że do tej pory pod swoim dachem znalazła miejsce dla piesków o imionach m.in.: Lucky, Sebastian, Ginger, Rugby, Yoda, Buttercup, Anna. Bez wątpienia Joanna Krupa jest największym wzorem do naśladowania!