Grammy

Grammy 2012: Triumf Adele. Porażka Lady Gagi

Grammy

W nocy z niedzieli na poniedziałek po raz 54 rozdano nagrody Grammy, najbardziej prestiżowe wyróżnienia w świecie muzyki, zwane muzycznymi Oscarami. Niekwestionowaną bohaterką wieczoru okazała się Adele. Gwiazda nie tylko zgarnęła najwięcej statuetek, bo aż sześć, ale także po raz pierwszy od czasu operacji krtani wystąpiła publicznie.

Adele wygrała w każdej (!) kategorii, w której była nominowana: nagranie roku, piosenka roku, album roku, najlepszy występ popowy, najlepszy album popowy i teledysk roku (krótki metraż). O jedną nagrodę mniej zgarnęła grupa Foo Fighters (w tym za rockowy album roku). Zadowolony z wyników może być także Kanye West (cztery nagrody Grammy), a także Paul McCartney, Chris Brown i zespół Skrillex.

Grammy zgarnęła także pośmiertnie Amy Winehouse dla najlepszego duetu popowego za piosenkę "Body and soul" nagraną z Tonym Bennettem (zobacz teledysk).

Warto również wspomnieć o ogromnej porażce Lady Gagi. Gwiazda mimo trzech nominacji nie dostała żadnej nagrody.

Adele odbierając pierwszą nagrodę popłakała się ze szczęścia. Kiedy wyszła na scenę pierwszy raz od czasu operacji krtani  i zaśpiewała wiązankę największych przebojów z płyty "21", płakała już tylko publiczność.

chimera

Więcej na temat Lady Gaga Adele Grammy
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47