Gosia Andrzejewicz na Eurowizji
materiały prasowe

Gosia Andrzejewicz chce jechać na Eurowizję w barwach zagranicy

Gosia Andrzejewicz na Eurowizji
materiały prasowe

Polska co prawda zrezygnowała z udziału w Eurowizji, ale wciąż nie brakuje w naszym kraju artystów, którzy marzą o występie na europejskim festiwalu. Do tego grona należy Gosia Andrzejewicz, która chciałaby w przyszłym roku w Kopenhadze reprezentować Szwajcarię.

W tym celu Andrzejewicz nagrała przebój "I am not afraid", nad którym czuwało kilku producentów, m.in. producent Fergie. Piosenka zdążyła namieszać już sporo na lokalnych listach przebojów w Polsce, dlatego jest spora szansa, że zostanie także dostrzeżona za granicą. Zobacz: Gosia Andrzejewicz zostanie gwiazdą w krajach arabskich?

Zanim jednak dowiemy się, czy Gosia wystąpi na Eurowizji, przed nią etap internetowego głosowania, w którym spośród wszystkich nadesłanych utworów, przedstawiciele szwajcarskiej stacji tv oraz internauci wybiorą 9 najlepszych wykonawców, którzy zmierzą się w kolejnym etapie eliminacji. Wyniki poznamy dopiero 1 lutego 2014 roku.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz kiedy Gosia Andrzejewicz stara się o wyjazd na Eurowizję. W 2010 roku również chciała reprezentować Szwajcarię z utworem "You", a w 2006 - Białoruś z piosenką "Dangerous Game", z którą nawet dotarła do ścisłego finału. Co ciekawe, w 2005 roku Polka wystąpiła na eurowizyjnej scenie z... Ivanem i Delfinem.

Zobacz: To już koniec... Polska REZYGNUJE z Eurowizji na dobre!

Myślicie, że Gosia ma szansę wygrać szwajcarskie preselekcje? Posłuchajcie jej propozycji:

Gosia Andrzejewicz z zespołem Ivan i Delfin na Eurowizji w Kijowie:


 
 

Metamorfozy Gosi Andrzejewicz:

Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00