Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factor miał 45 lat

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca programu "X Factor" odszedł po długiej chorobie

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factor miał 45 lat

9 września zmarł Gienek Loska. 45-letni zwycięzca „X-Factor” od dwóch lat przebywał w śpiączce po tym jak w 2018 roku miał wylew. Informacja o śmierci muzyka pojawiła się w białoruskich mediach.

Choroba Gienka Loski

Gienek Loska w 2018 roku podczas wizyty na Białorusi u swojej matki doznał udaru mózgu. W dniu, kiedy miał wracać do kraju tuż przed obiadem nagle upadł, ale pomoc medyczna przyszła zbyt późno. 

Pół godziny później wyszedł na chwilę przed dom jeszcze odetchnąć, zakręcił się w kółko - widzieli to sąsiedzi - i upadł. Natomiast, ponieważ nie było wiadomo co mu się stało, pomoc medyczna dotarła bardzo późno. (...) Policja się zainteresowała. Potraktowali go w mało sympatyczny sposób, bo nie wiedzieli co się dzieje. W momencie od zabrania do pierwszego szpitala, potem drugiego szpitala, nie postawiono żadnej sensownej diagnozy, co jest kluczowe przy okazji udaru - powiedziała Agnieszka Stawicka w "Pytaniu na śniadanie". 

Mimo przeprowadzonej operacji muzyk zapadł w śpiączkę. Na opiekę i rehabilitację Gienka Loski odbyły się zbiórki, które miały wesprzeć kosztowne zabiegi,  aby wokalista szybko wrócił do zdrowia. Niestety z Białorusi nadeszły dramatyczne informacje o śmierci Gienka Loski. Zwycięzca "X-Factor" odszedł 9 września w wieku 45 lat. 

 

Gienek Loska zwycięzcą "X-Factor"

Gienek Loska swoja muzyczną karierę zaczął w Grodnie na Białorusi, gdzie założył razem z Andrzejem Makarewiczem zespół Seven B. Jednak kariera muzyka nabrała rozpędu od czasu udziału w polskiej edycji „X-factor”.  Artysta wygrał program, będąc w drużynie Czesława Mozila. To otworzyło mu drzwi do wielkiej kariery. Założył zespół "Gienek Loska Band" i w 2011 roku wydał debiutancką płytę "Hazardzista". 

Gienek Loska nie żyje. Miał 45 lat.

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factor miał 45 lat

W pierwszej edycji polskiego "X-Factora" pokonał m.in. Michała Szpaka. 

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca X-Factor miał 45 lat

 

 

Więcej na temat Gienek Loska
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00